Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Bočný panel  (Přečteno 5446 krát)

jarohala

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 368
  • Linux je super
Bočný panel
« kdy: 20 Dubna 2019, 11:55:26 »
Dobrý deň,už pár hodín hladám ako zväčšiť ikony v bočnom panely v hlavnom okne ale nenašiel som to nastavenie.Ďakujem za radu.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Bočný panel
« Odpověď #1 kdy: 20 Dubna 2019, 13:10:32 »
Dobrý deň,už pár hodín hladám ako zväčšiť ikony v bočnom panely v hlavnom okne ale nenašiel som to nastavenie.Ďakujem za radu.

Co takhle aspoň poslat obrázek??

jarohala

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 368
  • Linux je super
Re:Bočný panel
« Odpověď #2 kdy: 20 Dubna 2019, 13:43:46 »
Nejde poslať obrázok,aj som ho skomprimoval,ale mi píše že je velký chyba 413

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Bočný panel
« Odpověď #3 kdy: 20 Dubna 2019, 14:06:48 »
Nejde poslať obrázok,aj som ho skomprimoval,ale mi píše že je velký chyba 413

No tak ho zmenši - takový obrázek nemusí být 2000x1000, bohatě stačí 700x500
Do 1MB se snad vejdeš....

jarohala

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 368
  • Linux je super
Re:Bočný panel
« Odpověď #4 kdy: 21 Dubna 2019, 09:35:34 »
obrázok

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:Bočný panel
« Odpověď #5 kdy: 24 Dubna 2019, 18:48:01 »
Vyzkoušel jste:
Najet na něj myší a scrollovat kolečkem, případně CTRL+scroll?
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

jarohala

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 368
  • Linux je super
Re:Bočný panel
« Odpověď #6 kdy: 25 Dubna 2019, 08:55:42 »
Nepomohlo ani jedno,nedá sa dať kurzor na panel vždy sa mi otvorí niektoré okno ,ktoré nechcene označím kurzorom,vyskúšal som a prečítal som veľa článkov ale nič som nenašiel,teraz mám Ubuntu Disco Dingo 19.04 myslím že som to správne napísal.V Ubuntu 18.04 mi to bez problémov dalo zväčšiť a nastaviť ,ten bočný panel.

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:Bočný panel
« Odpověď #7 kdy: 25 Dubna 2019, 10:53:17 »
Vypadá to, jako prostředí Gnome. Byl jste na jejich stránkách? Prohledával jste i jejich doplňky?

Bůh ví, jak je to s meziprodukty Ubuntu s lichými čísly. Je možné, že se testují nová provedení a momentálně to zasáhlo i panel.  K tomu lze z mého pohledu doporučit změnu na 18.4. Liché verze jsou meziprodukt pro vývojáře, nadšence, helpery, ale i pro blázny, kteří bez rizika nepřežijí. Za poslední léta, co jedu na Ubuntu leccos vím, a přesto (a proto) vždy jen sudé verze.

Ve Vašem případě mám ještě jednu radu, a ta je skutečně poslední. Navštívit stránky vývojářů panelu či Gnome? a případně se tam i zeptat. Musíte si vybrat. Buďto velké ikonky, nebo být pro srandu vývojářům, nebo downgrade.

Hodně štěstí  přeji.
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Bočný panel
« Odpověď #8 kdy: 25 Dubna 2019, 11:11:35 »
Nepomohlo ani jedno,nedá sa dať kurzor na panel vždy sa mi otvorí niektoré okno ,ktoré nechcene označím kurzorom,vyskúšal som a prečítal som veľa článkov ale nič som nenašiel,teraz mám Ubuntu Disco Dingo 19.04 myslím že som to správne napísal.V Ubuntu 18.04 mi to bez problémov dalo zväčšiť a nastaviť ,ten bočný panel.

Používat non LTS verze se nedoporučuje, nejsou ještě dostatečně odladěné. Dej si tam U 18.04.2

jarohala

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 368
  • Linux je super
Re:Bočný panel
« Odpověď #9 kdy: 25 Dubna 2019, 11:45:02 »
Zdravím ,je to ťažké dať to späť na 18.04?Ďakujem.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Bočný panel
« Odpověď #10 kdy: 25 Dubna 2019, 12:02:52 »
Zdravím ,je to ťažké dať to späť na 18.04?Ďakujem.

Není - zkrátka klasická reinstalace.
Pokud máš /home na oddíle zvlášť, můžeš ho zachovat (při instalaci tento oddíl neformátovat).
Nepřijdeš tak o nastavení aplikací a o data.
V opačném případě si před reinstalací data o která nechceš přijít samozřejmě zálohuj (třebas na externí disk).

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re:Bočný panel
« Odpověď #11 kdy: 25 Dubna 2019, 12:14:22 »
Citace
Používat non LTS verze se nedoporučuje, nejsou ještě dostatečně odladěné. Dej si tam U 18.04.2
Ale no tak, pořád ta samá písnička? 19.04 mi jede na 2 strojích jako víno, žádné problémy nejsou (jediná vada je nekompatibilita některých rozšíření pro Gnome shell, za což ale nemůžu Canonical, ale vývojáři z Gnome či vývojáři rozšíření...ale to by bylo naprosto stejné i u LTS verze). To, že jej nepoužíváš ty neznamená, že nemůžou jiní. Non-LTS verze používají tisíce uživatelů, rozdíl je v tom, že se z dřívější 2leté podpory stáhla podpora na 9 měsíců. Ale zase si člověk odzkouší novinky a není pak v LTS verzi překvapen. Jen počkej, až příjde nová LTS, kolik lidí tu bude mít topic ohledně toho, že jim nejedou Conky, protože nová verze Conky už vyžaduje novou syntaxi lua.

Ale k problému. Osobně rozšíření Dock nepoužívám (ihned jej odinstalovávám, taková Unity-zhovadilost mi na mé stroje nesmí ani páchnout). Zkus se podívat do Nastavení, je tam sekce Dock (česky myslím Dok), tam by nějaká konfigurovatelnost panelu mohla být k nastavení.

Jinak tady je manuál pro 18.04, možná něco z toho zafunguje i v 19.04, jak říkám, po instalaci okamžitě skriptem odinstalovávám, takže jen letmo tě zkouším navádět.

https://linuxconfig.org/how-to-customize-dock-panel-on-ubuntu-18-04-bionic-beaver-linux

PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Bočný panel
« Odpověď #12 kdy: 25 Dubna 2019, 13:18:38 »
To, že (čirou náhodou) nemáš problémy ty, ještě nutně neznamená, že je nemůže mít někdo jiný.
Nevztahuj vše pouze na sebe, kolem tebe se totiž svět (kupodivu) netočí.
A pravidlo o non LTS verzích je oprávněné a (nejen na tomto fóru) dostatečně známé...

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re:Bočný panel
« Odpověď #13 kdy: 25 Dubna 2019, 13:28:29 »
Citace
To, že (čirou náhodou) nemáš problémy ty, ještě nutně neznamená, že je nemůže mít někdo jiný.
Nevztahuj vše pouze na sebe, kolem tebe se totiž svět (kupodivu) netočí.
A pravidlo o non LTS verzích je oprávněné a (nejen na tomto fóru) dostatečně známé...
To samé pravidlo můžeš použít i pro prvotní vydání LTS verzí (beru oficiální vydání v den verze,kdy LTS verze stejně tak nejsou odladěny jako Non-LTS). Na Non-LTS se testují nové funkčnosti (většinou fungují, popř. s omezením) na LTS se pak rozhoduje,zda se použijí či ne. Ale tak nebo tak, má Canonical cca půl roku na vydání ať LTS, či Non-LTS verze....
Já nic na sebe nevztahuji, já použil jen příměr, že já problémy nemám...ty zase naopak nemůžeš vědět, z jakých důvodů uživatel použil Non-LTS verzi oproti LTS verzi....nebo máš snad křišťálovou kouli?
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Bočný panel
« Odpověď #14 kdy: 25 Dubna 2019, 13:37:55 »
Citace
To, že (čirou náhodou) nemáš problémy ty, ještě nutně neznamená, že je nemůže mít někdo jiný.
Nevztahuj vše pouze na sebe, kolem tebe se totiž svět (kupodivu) netočí.
A pravidlo o non LTS verzích je oprávněné a (nejen na tomto fóru) dostatečně známé...
To samé pravidlo můžeš použít i pro prvotní vydání LTS verzí (beru oficiální vydání v den verze,kdy LTS verze stejně tak nejsou odladěny jako Non-LTS). Na Non-LTS se testují nové funkčnosti (většinou fungují, popř. s omezením) na LTS se pak rozhoduje,zda se použijí či ne. Ale tak nebo tak, má Canonical cca půl roku na vydání ať LTS, či Non-LTS verze....
Já nic na sebe nevztahuji, já použil jen příměr, že já problémy nemám...ty zase naopak nemůžeš vědět, z jakých důvodů uživatel použil Non-LTS verzi oproti LTS verzi....nebo máš snad křišťálovou kouli?

Křišťálovou kouli sice opravdu nevlastním, ale vycházím z logické úvahy, že ten kdo si vědomě (svéprávně) instaluje non LTS verzi k testování příp. vyzkoušení novinek sem pak nechodí "brečet" že mu to či ono řádně nefunguje.
To naopak dělají uživatelé, kteří si takovou verzi nainstalovali buďto omylem nebo pod poměrně rozšířeným (bohužel) dojmem, bludem či mýtusem, že čím novější verze, tím více "adidas".  :-\

jarohala

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 368
  • Linux je super
Re:Bočný panel
« Odpověď #15 kdy: 25 Dubna 2019, 13:55:22 »
Mrzí ma že Ste sa kvôli mne pohádali,radšej som ten svoj problém nemal dávať,prakticky mi všetko šliape až na ten bočný panel,ďakujem Vám za ochotu poradiť mi.

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:Bočný panel
« Odpověď #16 kdy: 25 Dubna 2019, 14:02:49 »
Neboj, nehádají se. NIKDY!
Normální diskuse.

Neboj se dále ptát.  Naopak je pro komunitu velmi přínosné, pokud se takto potkají zkušení uživatelé s různými pohledy a zkušenostmi. Ostatní (i oni) na tom získají.

Vždy !
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re:Bočný panel
« Odpověď #17 kdy: 25 Dubna 2019, 22:04:19 »
Vklidu, my se nehádáme, jen máme každý na danou věc trošku jiný názor...to však neznamená, že bysme si šli po krku :D Však mi si to vyjasníme přes SZ, ať nezaplevelujeme tvé vlákno. :)

Jinak pomohlo ti to nějak? Min přes ten dconf-editor by to měl jít nastavit...Ale jak říkám, bohužel jsem dock odinstaloval (a na opětovnou instalaci jsem línej :D) tudíž musíš vyzkoušet sám, zda to bude fungovat i pro U19.04. Jinak jsem narazil na pár rozšíření, možná by ti to mohlo pomoci (netuším však, jestli budou fungovat v Gnome shell 3.32, jelikož ne všechna starší rozšíření v něm fungují). Musíš vyzkoušet, třeba se něco chytne.

https://extensions.gnome.org/extension/815/simple-dock/
https://extensions.gnome.org/extension/265/deepin-enhanced-dock/
https://extensions.gnome.org/extension/307/dash-to-dock/

Jinak já osobně používám klasické gnome shell, kdy po stisknutí na tlačítko "Činnosti" máš na levé straně právě klasický gnome shell dock - pokud to tak můžu nazvat. Nebo pro rychlejší spuštění používám rozšíření, viz. níže, nicméně tam je pro tebe nevýhoda ta, že ikony nezvětšíš.

https://extensions.gnome.org/extension/4/panel-favorites/
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Bočný panel
« Odpověď #18 kdy: 25 Dubna 2019, 22:43:25 »
Z těch věcí jako je teď to nové gnome mám tzv. "kopřivku". A nejde vůbec o estetiku, každému se líbí něco jiného (výtvarně).
Ale o otřesnou ergonomii ovládání celého systému které je (bohužel) poplatné nové "módě" šmatlafounů. Na klasickém desktopu je to prostě otřesné...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ještě že tu máme alespoň prostředí Mate (zatím)....
Za "nový" gedit bych někoho s chutí "zastřelil". A návrat na poslední "normální" verzi je tzv. "vyšší dívčí" (= takřka nepřekonatelná hradba nesplnitelných závislostí). Ale nakonec to jde...... Uffff.   Slastný pocit zvítězit nad tímto svinstvem, se skoro rovná pocitu když se podaří "zarazit" vynucené M$ updaty ve windows.... ;)

jarohala

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 368
  • Linux je super
Re:Bočný panel
« Odpověď #19 kdy: 26 Dubna 2019, 07:46:05 »
Toto nastavenia panela sa mi otvorí kedˇspustím ten tretí riadok toho príkazu,ale nedá sa s ním nič nastaviť.

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re:Bočný panel
« Odpověď #20 kdy: 26 Dubna 2019, 08:27:24 »
To se ti otevře seznam nainstalovaných rozšíření...Běž do klasického nastavení pro "systém" (pod tou tvojí šipečkou na hlavním panelu tam, kde máš stav baterie - vpravo nahoře) a v nastavení pro systém by měla být položka "Dock". Nesem teď doma na Ubuntu, takže ti bohužel nemůžu dát screenshot - nicméně co jsem ti dal ten první odkaz tak tam je to přesně zobrazeno.
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

jarohala

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 368
  • Linux je super
Re:Bočný panel
« Odpověď #21 kdy: 28 Dubna 2019, 14:32:47 »
Zdravím,veľkosť ikon  na bočnom panely sa mi podarilo vyriešiť:Na začiatku ako sa spúšťa Ubuntu a píše heslo ,tak miesto Gnome som označil a otvoril Ubuntu unity a všetko v Ubuntu Dingo Disco 19.04 mi funguje ako má.Ďakujem za rady.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.