Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: TP-Link TL-WN822N Version 4 RTL8192EU  (Přečteno 2331 krát)

Petr Maišaidr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
TP-Link TL-WN822N Version 4 RTL8192EU
« kdy: 28 Dubna 2019, 12:03:13 »
Zdravím

Mám problém se síťovkou viz. předmět.
Je to externí wifi karta na USB.
Síťovka normálně vidí okolní wifi sítě ale připojit prostě nejde. Musím jí fyzicky odpojit a zase připojit do USB a pak v
pohodě naběhne. Dokonce se i sama připojí k předdefinované síti. Není to jen v Ubuntu, dělá to i v jiných distrech a to
i ve starších verzích. Typ USB na to nemá vliv, chová se to stejně jak na USB 2, tak i na USB 3.
Našel jsem tu nějaký starší návod na podobnou kartu v Ubuntu 16.04 ale ten nefunguje. Modul v jádře evidentně je, to by to pak neběželo vůbec,.
lsusb vypíše tohle:
Bus 008 Device 004: ID 2357:0108 TP-Link TL-WN822N Version 4 RTL8192EU
Zkoušel jsem i vytvoři soubor /etc/rc.local a do něj dát restart network manageru ale ani to nepomohlo.
Nemáte ještě někdo nějaký jiný nápad?






Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:TP-Link TL-WN822N Version 4 RTL8192EU
« Odpověď #1 kdy: 28 Dubna 2019, 21:01:57 »
1) Síťovka normálně vidí okolní wifi sítě ale připojit prostě nejde.
2) lsusb vypíše tohle:
Bus 008 Device 004: ID 2357:0108 TP-Link TL-WN822N Version 4 RTL8192EU
Zkoušel jsem i vytvoři soubor /etc/rc.local a do něj dát restart network manageru ale ani to nepomohlo.
3) Nemáte ještě někdo nějaký jiný nápad?

1) Nechápu.
     Jak víte, že síťovka vidí sítě, když není softwarově připojená. Dovysvětlete prosím větším množstvím písmenek.

2) lsusb vypíše tohle: ... | Po restartu? Po reconectu síťovky? Co vypíše ve kterém případě?

3) Mám jiné nápady, je jich příliš mnoho. Počkám na Vaši odpověď.

Používám prostředí Plasma na U18.04. Měl jsem shodný problém s externími harddisky. Dořešil jsem to klikáním v nastavení systému (program systemsettings5), v sekci Spouštění a ukončení -> Služby na pozadí -> Automatické připojování odpojitelných zařízení (momentálně nefunguje místní sklad, obrázek zde: https://torrent.helltracker.cz/img.php/torscreens/3d8042_systemset.png ). Pak jsou v prostředí Plasma další nastavení, kde jsem si zašel a vypnul automatiku u nových zařízení a nechal zapnutou automatiku u zařízení, která již byla v minulosti připojena..

Váš případ může být stejný, ale pravděpodobně není. Resp. téměř určitě není. Jde o jiný druh hardware. Jak znám LIN, bude se bránit, když už jednou začal.
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re:TP-Link TL-WN822N Version 4 RTL8192EU
« Odpověď #2 kdy: 28 Dubna 2019, 23:04:15 »
Chápu to správně, že síťovka vidí okolní sítě ale nepřipojíš se k žádné z nich? Nebo se připojuješ k jedné konkrétní? Nebo můžeš volit mezi sítěmi? Jde mi o to, jestli se připojuješ ke konkrétnímu AP (wifi routeru tipuji) či jsi to zkoušel i u různých.
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:TP-Link TL-WN822N Version 4 RTL8192EU
« Odpověď #3 kdy: 28 Dubna 2019, 23:39:38 »
Takže omluva. Až po komentáři od macu jsem to pochopil správně, přestože jsem předtím Váš text četl několikrát.

Tohle mi připomíná občasný problém s wifi routerem u nás. Zkusím něco namyslet.
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

Petr Maišaidr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:TP-Link TL-WN822N Version 4 RTL8192EU
« Odpověď #4 kdy: 29 Dubna 2019, 22:14:30 »
Dal jsem si o víkendu takovej malej soukromej instalfest. Instaloval jsem to na postarší plechovku,
šestijádro AMD phenom, 16GB RAM, 2TBhdd a Gforce 560TX.
Zkoušel jsem různé distribuce a ve všech se to chovalo obdobně, resp. v několika případech se linux ani nespustil. Původně tam bylo Ubuntu Studio 16.04 a to fungovalo ale bez wifi.
Za ty dva dny jsem tam postupně vyzkoušel Ubuntu, Ubuntu Studio, Ubuntu Mate, Lubuntu, Ubuntu Budgie - 18.04 i 19.0464bit, Xubuntu, LinuxMint, Slax, variaci Gentoo Antergos, aktualní OpenSuse Leap - instalace asi na hodinu, ArchLinux - ten bohužel ani nenaběhl - nějaký problém s kernelem hned na začátku. Na další už jsem neměl nervy a ani čas.
Výsledek byl téměř všude totožný, Systém, resp. instalace se v pohodě pustila, a při konfiguraci sítě byly vidět i všechny okolní wifi sítě v dosahu. Při pokusu o připojení se to nepřipojilo, i když jsem zkusil i další (wifi hotspot atd.) Wifi nešla připojit ani po nainstalování systému ani po restartu. Zkusil jsem ji přehodit do jiného USB portu a najednou to šlo. Nejdřív jsem myslel, že to je USB portem (mám tam verzi 2 i 3) asi celkem 12 portů ale bylo uplně jedno v kterém byla wifi připojená. Pokaždé se to chovalo stejně. Prostě po startu systému je nutné síťovku z USB odpojit a zase připojit, pak to funguje. A je jedno co to je za distro.
Ten výpis z lsusb je pokaždé stejný jak po startu, tak i po odpojení/připojení, takže ten modul v jádru je.
Sítě to vidí, snaží se to připojit ale připojí se to až po opětovném fyzickém odpojení/zapojení síťovky. Takže problém někde v HW, nebo v Network Manageru. Nevím. Distribuce a ani verze kernelu na to nemá vliv, to samé dělá i na starším čtyřkovém kernelu. Nakonec tam nechal nainstalované Ubuntu Mate a budu pátrat dál.

West

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 404
Re:TP-Link TL-WN822N Version 4 RTL8192EU
« Odpověď #5 kdy: 30 Dubna 2019, 10:23:35 »
Skusil by som odstrániť a znova zaviesť ovládač. Ak to bude aspoň takto funkčné, tak sa to dá urobiť aj skriptom po štarte.

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:TP-Link TL-WN822N Version 4 RTL8192EU
« Odpověď #6 kdy: 30 Dubna 2019, 11:13:34 »
Napadá mne, jestli se nedá spozdit načtení ovladače, řekněme o deset a více seckund (ale toto já neumím), k čemuž mne inspiroval příspěvek od Westa. Anebo, pokud je ta možnost, pak zjistit, co se děje na stejném stroji pod WIN. Pokud by pod WIN karta jela, dalo by se v LIN použít nečisté řešení např. s WINE.
Napadá mne ale ještě problém v BIOSu, anebo kolize externí a interní WIFI karty.
« Poslední změna: 30 Dubna 2019, 11:33:40 od Gmisiycs »
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3546
Re:TP-Link TL-WN822N Version 4 RTL8192EU
« Odpověď #7 kdy: 01 Května 2019, 20:44:12 »
To odlozeni je dobry napad. Zkouset postupne odlozit nacteni vseho, co by s tim mohlo souviset ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.