Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nextcloud - podpora 4-byte MariaDB  (Přečteno 8702 krát)

vawaver

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 381
Nextcloud - podpora 4-byte MariaDB
« kdy: 04 Května 2019, 22:26:37 »
Dobrý večer,
rozbehal som si na serveri 18.04 Nextcloud. Inštalácia prebehla úspešne ale pri prvom spustení mi v administrácii mi vybehla hláška s chybou s MariaDB, s ktorou si neviem poradiť.

Citace
MySQL is used as database but does not support 4-byte characters. To be able to handle 4-byte characters (like emojis) without issues in filenames or comments for example it is recommended to enable the 4-byte support in MySQL.
Našiel som odkaz na Nextcloud dokumentácii k tomuto problému na https://docs.nextcloud.com/server/16/admin_manual/configuration_database/mysql_4byte_support.html

Verzia MariaDB na mojom serveri:
Kód: [Vybrat]
tony@tecra:~$ sudo mysql
Welcome to the MariaDB monitor.  Commands end with ; or \g.
Your MariaDB connection id is 65
Server version: 10.1.38-MariaDB-0ubuntu0.18.04.1 Ubuntu 18.04

Nie som v tomto vôbec doma v práci s databázami a nemám najmenšie tušenie ako ďalej pokračovať.

Buďte prosím niekto taký dobrý a poraďte mi step by step ako to fixnúť.

Ďakujem za odpovede.
 

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:Nextcloud - podpora 4-byte MariaDB
« Odpověď #1 kdy: 05 Května 2019, 12:42:23 »
Je to dlouho a přesně si postup nepamatuji. V principu jde o to, že kvůli jednomu kódu musím mít MySQL a kvůli jinému MariaDB. Potřeboval jsem mít na stejném serveru obojí. Spáchal jsem to tak, že jsem nainstaloval server (LAMP), potom MariaDB (tuším verze 10), která mi odinstalovala MySQL.. No tak jsem zkusil MySQL znovu nainstalovat a ono to asi napotřetí klaplo. Jen si vzpomínám, že jsem nějak musel laborovat s verzí MySQL, nakonec prošla tuším 5.5 verze. Mezitím mi kterási instalace MySQL odinstalovala MariaDB, takže jsem MariaDB musel nainstalovat znovu. Nechce se mi googlit, ale někde musí být i návod, hledejte cca "mysql vedle mariadb". Současná přítomnost obou DB systémů by mohla vyřešit váš problém.
Na serveru Dell mi jede Ubuntu 16.04 (Xenial) ,Apache2., MySQL, MariaDB, PHP, Python atd...
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

Polda18

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 23
  • Q33NY
    • Quake III Arena by CZghost
Re:Nextcloud - podpora 4-byte MariaDB
« Odpověď #2 kdy: 05 Května 2019, 13:47:45 »
Osobně bych doporučil přejít kompletně na MariaDB. Oracle MySQL je licencovaný, nicméně protokol, který MySQL používá, je opensource, a ten samý používá i MariaDB. Dalo by se říct, že MariaDB je svým způsobem klonem MySQL, nicméně je zdarma, je kompletně opensource, a hlavně je v aktivním vývoji. MariaDB funguje úplně stejně, jako MySQL.

Standa99

  • Host
Re:Nextcloud - podpora 4-byte MariaDB
« Odpověď #3 kdy: 05 Května 2019, 14:16:15 »
Mě to připadá, že používá MariaDB. Provozuji Nextcloud (15.0.7) s MySQL (Ver 14.14 Distrib 5.7.26) a co jsem se díval na ten odkaz na Docs, tak zmíněné zápisy si instalace a upgrejdy vyřešily sami. Nextcloud provozuji po přechodu z Owncloudu asi od verze 12 a v "Upozornění zabezpečení a nastavení" mám akorát jednu věc "Nebyla nastavena mezipaměť v paměti", jenže v Nextcloudu mám akorát 5 účtů pro rodinu, tak nechci ubírat RAMku.

vawaver

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 381
Re:Nextcloud - podpora 4-byte MariaDB
« Odpověď #4 kdy: 05 Května 2019, 14:33:46 »
Ďakujem za odpovede.
Ja to mám tiež len na domáce použitie, takže otázkou je či to vôbec riešiť.
Ostatné varovania sa mi fixnúť podarilo.
Toto jediné zostalo.
Neviem na čo konkrétne má toto vplyv.

Standa99

  • Host
Re:Nextcloud - podpora 4-byte MariaDB
« Odpověď #5 kdy: 05 Května 2019, 14:44:07 »
Aha, tak to máš jenom varování, které jsem také zmínil. Pokud to jede, tak to časem vyřešíš, klidně se může jednat i o bug v Nextcloudu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.