Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: [VYŘEŠENO] Non-system disk or disk error když se snažím bootnout Lubuntu 19.04  (Přečteno 2258 krát)

Romner

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Notebook:HP Probook 4710s

Potom co installuji lubuntu 19.04 a restartuju notebook (bez flash disku z kterého jsem to nainstalloval) dostanu:

Non-system disk or disk error
replace and strike any key when ready

Skusil jsem nainstalovat na flash disk a funguje to na mém hl. PC ale ne na tom notebooku. Na notebooku dostanu stejný error. V BIOSu jsem nastavil ať se to bootne z HDD a potom z toho flash disku.
« Poslední změna: 19 Května 2019, 09:06:22 od Romner »

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3546
Re:Non-system disk or disk error když se snažím bootnout Lubuntu 19.04
« Odpověď #1 kdy: 18 Května 2019, 22:21:57 »
Pravdepodobne se neinstaloval zavadec. Co jsi vybral za zpusob instalace a jak jsi postupoval pri instalaci? A taky bych doporucil nepouzivat non-lts verze, nemas-li zavazny duvod. Tedy pouzit 18.04
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Romner

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Non-system disk or disk error když se snažím bootnout Lubuntu 19.04
« Odpověď #2 kdy: 18 Května 2019, 22:46:17 »
Pravdepodobne se neinstaloval zavadec. Co jsi vybral za zpusob instalace a jak jsi postupoval pri instalaci? A taky bych doporucil nepouzivat non-lts verze, nemas-li zavazny duvod. Tedy pouzit 18.04
Použil jsem Erase disk a po instalaci jsem kliknul na done, až se PC vypnul tak jsem vyndal flash disk, potom jsem v BIOSu nastavil boot z HDD. 18.04 skusím zítra, dám vědět jestli to vyřeší problém.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Non-system disk or disk error když se snažím bootnout Lubuntu 19.04
« Odpověď #3 kdy: 18 Května 2019, 23:59:26 »
No, možná se "urazíš", ale skutečnost je taková, že zkrátka "prostě neumíš instalovat"..... :-\
Zkus si o tom něco napřed najít. To by mohla být pro začátek docela dobrá cesta....

Romner

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Non-system disk or disk error když se snažím bootnout Lubuntu 19.04
« Odpověď #4 kdy: 19 Května 2019, 00:17:55 »
Našel jsem to, že mám stáhnout ISO, přes Rufus to dát na flash disk, ten flash disk zapojit do PC kam chci nainstalovat lubuntu, bootnout z flash disku, zapnout installer, nastavit klávesnici, čas, atd. potom označit to HDD/SSD na které to chci nainstalovat, dát Erase disk pokud chci mít jen lubuntu bez Windows (což chci) nastavit přihlašovací údaje, nechat to instalovat a po instalaci restartovat PC. Potom bootnout z HDD/SSD kam jsem to instaloval. To jsem udělal. A navíc jsem nainstaloval lubuntu na USB disk a z něj se dalo bootnout na mém hl. PC ale ne na tom notebooku (jak jsem říkal), takže si nemyslím že to bude tím že neumím instalovat.
« Poslední změna: 19 Května 2019, 00:29:42 od Romner »

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:Non-system disk or disk error když se snažím bootnout Lubuntu 19.04
« Odpověď #5 kdy: 19 Května 2019, 04:23:48 »
Nevidím problém s HP-éčkem. Vidím problém s BIOS-em.

Zkuste pořádně projet nastavení BIOS/UEFI, aby jste si byl jist, že nezůstaly aktivní ty mršiny, jako SECURE MICROSOFT či jak se tomu nadává.

(Zpráva je psána z HP na linuxu)
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

Romner

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Non-system disk or disk error když se snažím bootnout Lubuntu 19.04
« Odpověď #6 kdy: 19 Května 2019, 08:42:37 »
V BIOSu není nic jako secureboot ani fastboot. Obrázky: https://www.dropbox.com/sh/te0pz8ol0uenktv/AABSrYCfOcmOYS6S8m1PlWOIa?dl=0

Romner

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:Non-system disk or disk error když se snažím bootnout Lubuntu 19.04
« Odpověď #7 kdy: 19 Května 2019, 09:06:02 »
Vyřešeno. Byl to problém 19.04. Když jsem nainstaloval 18.04 tak to funguje.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.