Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Flame  (Přečteno 923 krát)

swede

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Flame
« kdy: 01 Června 2019, 10:45:12 »
Ahojte,
teď jsem zjistil, že skončila podpora Xubuntu 16.04 (utíká to hrozně) a přemýšlím co dál. Nechat to tak, nebo přeinstalovat 18.04?  Vím, že jedině čistá instalace, už jsem jednou spálil při snaze povýšit systém z 14.04 na 16.04, stejně to skončilo komplet přeinstalací.
Pere se v mně zásada "nevrtej se v tom co funguje" s pocitem, že používám něco zastaralého a nepodporovaného. To bych si rovnou mohl nainstalovat Xpéčka.
Co fčil? Počítač je 10 let starý.
Nebo tam dát něco úplně jiného?

Standa99

  • Host
Re:Flame
« Odpověď #1 kdy: 01 Června 2019, 11:54:44 »
Ubuntu 16.04 je LTS, takže s pětiletou podporou. Pokud tam fungovalo Ubuntu 16.04, tak je velká pravděpodobnost, že tam pojede i 18.04.

swede

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Re:Flame
« Odpověď #2 kdy: 01 Června 2019, 14:25:58 »
To doufám. Ale o tom to není. Jde o to, jestli se mám do toho pustit nebo to nechat tak. A když už se pustím do čisté instalace OS, jestli nemám zkusit něco jiného.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Flame
« Odpověď #3 kdy: 01 Června 2019, 14:40:05 »
To doufám. Ale o tom to není. Jde o to, jestli se mám do toho pustit nebo to nechat tak. A když už se pustím do čisté instalace OS, jestli nemám zkusit něco jiného.

16+5=21  Takže podpora je do 04/21 Máš ještě dva roky čas....

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1748
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Flame
« Odpověď #4 kdy: 01 Června 2019, 23:21:01 »
To doufám. Ale o tom to není. Jde o to, jestli se mám do toho pustit nebo to nechat tak. A když už se pustím do čisté instalace OS, jestli nemám zkusit něco jiného.

16+5=21  Takže podpora je do 04/21 Máš ještě dva roky čas....

Tazatel má Xubuntu, ne Ubuntu. No a to má podporu právě do teď...

https://xubuntu.org/release/16-04/

Jinak by bylo zajímavé rozvést, jak že to vlastně s tou podporou je u Ubuntu a odnoží (uvažuju vždy LTS verzi)...

Mám za to, že Kubuntu, Lubuntu, Xubuntu atd. má podporu prakticky vždy kratší, než Ubuntu.

Kdyby si ale člověk nainstaloval onu odnož pomocí instalace jiného prostředí z Ubuntu, tak by se dostal k delší podpoře?

Mám dojem, že kernel a věci nezávislé na prostředí si odnože tak jako tak berou z repozitářů Ubuntu, takže tam je delší podpora zaručena. Jak to je ale s "flavor" součástmi systému?

Standa99

  • Host
Re:Flame
« Odpověď #5 kdy: 02 Června 2019, 00:36:59 »
Tak to jsem přehlédnul to Xubuntu.

swede

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Re:Flame
« Odpověď #6 kdy: 02 Června 2019, 10:02:52 »
už je to dobrý. Dal jsem tam Xubuntu 18.04. Necelá hodina práce (zábavy). A vše je stejné jak bylo. Jen mi připadá, že každá další verze je trochu svižnější.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.