Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: zobrazování integrované GPU + nVidia CUDA - edit xorg.conf  (Přečteno 1885 krát)

panRajce

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
Ahoj,
mám nyní hotový stroj na desce ASUS B250 Mining Expert s Intel HD GPU a 2x nVidia GeForce GTX 780Ti pro GPu Rendering pod Octane. Momentálně to funguje, i když v nastavení se mi ukazuje, že obraz jde přes GeForce GTX 780Ti, monitor je však pře HDMI zapojen do Intel GPU  :D
Uvažuji o lepším řešení. Tedy aby obraz šel čistě přes Intel iGPU a výpočet CUDA přes všechny 780Ti.
Vygůůglil jsem toto řešení:
https://gist.github.com/alexlee-gk/76a409f62a53883971a18a11af93241b
Než se v tom ale začnu vrtat, tak se chci zeptat, zda je to opravdu správný směr, kterým se vydat?
Samozřejmě s přihlédnutím zadání správných hodnot pro BusID.
Podle jednoho z vláken zde jsem si nechal vygenerovat xorg.conf.new, který mi, mimo jiné, vyhodil tento současný stav:
Kód: [Vybrat]
Section "Device"
Identifier  "Card0"
Driver      "intel"
BusID       "PCI:0:2:0"
EndSection

Section "Device"
Identifier  "Card1"
Driver      "nouveau"
BusID       "PCI:11:0:0"
EndSection

Section "Device"
Identifier  "Card2"
Driver      "nouveau"
BusID       "PCI:13:0:0"
EndSection

Section "Screen"
Identifier "Screen0"
Device     "Card0"
Monitor    "Monitor0"
SubSection "Display"
Viewport   0 0
Depth     1
EndSubSection
SubSection "Display"
Viewport   0 0
Depth     4
EndSubSection
SubSection "Display"
Viewport   0 0
Depth     8
EndSubSection
SubSection "Display"
Viewport   0 0
Depth     15
EndSubSection
SubSection "Display"
Viewport   0 0
Depth     16
EndSubSection
SubSection "Display"
Viewport   0 0
Depth     24
EndSubSection
EndSection

Section "Screen"
Identifier "Screen1"
Device     "Card1"
Monitor    "Monitor1"
SubSection "Display"
Viewport   0 0
Depth     1
EndSubSection
SubSection "Display"
Viewport   0 0
Depth     4
EndSubSection
SubSection "Display"
Viewport   0 0
Depth     8
EndSubSection
SubSection "Display"
Viewport   0 0
Depth     15
EndSubSection
SubSection "Display"
Viewport   0 0
Depth     16
EndSubSection
SubSection "Display"
Viewport   0 0
Depth     24
EndSubSection
EndSection

Section "Screen"
Identifier "Screen2"
Device     "Card2"
Monitor    "Monitor2"
SubSection "Display"
Viewport   0 0
Depth     1
EndSubSection
SubSection "Display"
Viewport   0 0
Depth     4
EndSubSection
SubSection "Display"
Viewport   0 0
Depth     8
EndSubSection
SubSection "Display"
Viewport   0 0
Depth     15
EndSubSection
SubSection "Display"
Viewport   0 0
Depth     16
EndSubSection
SubSection "Display"
Viewport   0 0
Depth     24
EndSubSection
EndSection
« Poslední změna: 11 Června 2019, 20:44:52 od panRajce »

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:zobrazování integrované GPU + nVidia CUDA - edit xorg.conf
« Odpověď #1 kdy: 14 Června 2019, 18:43:09 »
Kdybych se jednou v tomto vyznal alespoň z 10%, mohl bych Vás kontaktovat pro dořešení zbytků? Myslím to naprosto vážně.
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

panRajce

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
Re:zobrazování integrované GPU + nVidia CUDA - edit xorg.conf
« Odpověď #2 kdy: 16 Června 2019, 13:54:20 »
Kdybych se jednou v tomto vyznal alespoň z 10%, mohl bych Vás kontaktovat pro dořešení zbytků? Myslím to naprosto vážně.

Jaké zbytky máte namysli?  :) Chybí vám nějaké další informace? Rád dodám budu-li vědět co je potřeba.

Nebo se alespoň pokusím. Jelikož jsem vlastní blbostí dal na radu uživatele z jiného fóra a zkusil jedoduše v Nvidia-Settings přepnout z NVIDIA (Performance Mode) na Intel (PowerSawing Mode). Tím došlo k destabilizaci, v nvidia-settings zmizely všechny karty nVidia a do Ubuntu se je schopné přihlásit jenom pod Waylandem (doteď jsem fungoval pod x11). Tam ale nefungují určité síťové služby, především pak právě Octane-slave-daemon, aplikace pro GPU rendring v síti.
Při zpětném přepnutí na Performance Mode ale bohužel nVidia-setting karty stále nevidí. Bude nutná nějaká čistá reinstalace ovladačů nvidia včetně nvidia-settings.

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:zobrazování integrované GPU + nVidia CUDA - edit xorg.conf
« Odpověď #3 kdy: 17 Června 2019, 19:25:19 »
Ne, ono to snad ani nelze. Já z Vašich vět chápu spojky, číslovky a HDMI.

Jsem prostě z takového dotazu "na prášky", protože vy, by jste dle mého názoru měl odpovídat a radit a Vy se přesto ptáte. Nechal jsem si sledovat téma, jestli se v této zemi objeví někdo, kdo je znalostmi v tomto oboru nad Vámi.

Neobjevil...
Gratuluji!
Zároveň i lituji.
Ale hlavně přeji!

A na tu reinstalaci bych to taky viděl. JUWA2 to řeší zálohováním, já dvojinstalací Ubuntu. Na jednom 100gigovém oddílu testuji, úspěchy přenáším na druhý 100gigový oddíl. Mám tak téměř stále dva plně funkční U18.04 na jednom disku. Ten, který si rozbiju - přeinstaluji a nakopíruji mu data z druhého. Já vím, já jsem taky blázen.
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:zobrazování integrované GPU + nVidia CUDA - edit xorg.conf
« Odpověď #4 kdy: 17 Června 2019, 20:29:30 »
Na jednom 100gigovém oddílu testuji, úspěchy přenáším na druhý 100gigový oddíl. Mám tak téměř stále dva plně funkční U18.04 na jednom disku. Ten, který si rozbiju - přeinstaluji a nakopíruji mu data z druhého. Já vím, já jsem taky blázen.

Taky řešení, a celkem "blbuvzdorné". Jediná nevýhoda je to zabrané místo na disku...
1. Jak máš pořešeno /home ? Jedno společné pro oba nebo pro každý zvlášť?  Na oddíle extra nebo společně se systémem?
2. Víš, že se můžeš z jednoho systému chrootnout do druhého a provádět tam co je libo?
3. Víš, že to zjednodušuje utilitka groot  ? 
https://www.linuxuprising.com/2018/07/groot-simplifies-entering-chroot-on-any.html
https://medium.com/@teejeetech/groot-v18-1-9d90181fc8b5
http://groot-v18.8-amd64.deb/

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:zobrazování integrované GPU + nVidia CUDA - edit xorg.conf
« Odpověď #5 kdy: 18 Června 2019, 04:17:42 »
1. /home mám 3x. 1TB HDD je rozdělen na 100 / 100 / zbytek. /Stažené mám na "zbytek" disku, Hudbu také, filmy a jiné veliké soubory + zálohy jsou na exteru.
2. Někdy si zjistím, co je chroot. Jinak se jim navzájem hrabu ve střevech bez hanby.
3. Dobře ! Nastuduji to :-)
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

panRajce

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
Re:zobrazování integrované GPU + nVidia CUDA - edit xorg.conf
« Odpověď #6 kdy: 23 Června 2019, 21:28:45 »
vy, by jste dle mého názoru měl odpovídat a radit a Vy se přesto ptáte

Teda pro někoho kdo si UBUNTU (a celkově LINUX) nainstaloval v dubnu 2019 je to téměř lichotivé vyznání.

...
Bohužel současnou instalaci se mi "znehodnotit" přepnutím manuálně na Intel (ale poté jakoby systém přestal "vidět" nvidie) a už se mi to nepodařilo vrátit z5 (přepnutí na nVidia způsobí, že Ubuntu odmítá přihrášení s xorg servrem a přihlásí se jedině s Waylandem, ale tam mi nefungují síťové aplikace - pro síťový GPU rendering naprosto podstatné).
Takže jsem přistoupil k obnově z bitové zálohy disku vytvořené Paragon Backup and Recorvery.

"klonování" oddílů zní dobře ...... kdybych ovšem věděl co kam patří  8) Ubuntu je pro mne něco jako turistova procházka španělskou vískou, kdy si občas vyfotí nějakou pamětihodnost co ho zaujme a vloží do svého alba.
Prostě když na to najdu návod na netu, tak je to v pohodě když to funguje. Když to nefunguje, tak jdu jinam. Takhle jsem asi dva týdny rozdejchával Conky. Myslím že VY by jsme ho měli nastavené během ranního kafíčka u PC. A předtím jsme se pral s přístupem přes VNC.

Řešení které teď hledám je, aby zobrazení desktopu běželo pod integrovanou grafikou Intel a naopak GPU rendering přes nVidia CUDA běžel jen na nVidia kartách.
Návod ze stránek jsem zde uvedl, že jsem doufal že někdo v této komunitě řešil podobný problém. Ne třeba přímo se strojem určeným pro GPU rendering, ale třeba nedávno hodně rozšířeným miningem kryptomněn.
Z jiných zdrojů (ROOT.cz) to vypadá, že řešení pomocí právě souboru xorg.conf je dobrá volba, protože v případě nefunkčnosti stačí soubor smazat a systém po restartu by měl naběhnout v předchozím funkčním provedení.

panRajce

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
Re:zobrazování integrované GPU + nVidia CUDA - edit xorg.conf
« Odpověď #7 kdy: 25 Června 2019, 13:42:53 »
Tak pokud tu sleduje někdo tohle vlákno  ;D

Mám jeden mini dotaz před tím než se začnu hrabat v xorg.conf  :-\
Podle toho to návodu https://gist.github.com/alexlee-gk/76a409f62a53883971a18a11af93241b se má nainstalovat ovladač nVidia bez OpenGL
Kód: [Vybrat]
sudo ./NVIDIA-Linux-x86_64-375.26.run --no-opengl-files
Dotaz:
Co dělat jestli mám Ubuntu 18.04 nainstalovanou s ovladači nVidia v plném rozsahu ?
Pomohla by jen odebrání ovladačů a nová instalace s tímto paramatrem?

Oddůvodnění tohoto parametru jsem našel na fóru Askubuntu "This prevents not only the nvidia opengl files from overwriting the existing mesa files but also installs the driver without nvidia prime!!"

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:zobrazování integrované GPU + nVidia CUDA - edit xorg.conf
« Odpověď #8 kdy: 25 Června 2019, 16:05:44 »
Vypadá to, že ano.
Důrazně doporučuji si nejprve udělat zálohu systému - pokud si tedy náhodou nelibuješ v reinstalacích.....

panRajce

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
Re:zobrazování integrované GPU + nVidia CUDA - edit xorg.conf
« Odpověď #9 kdy: 25 Června 2019, 19:50:52 »
Tak jsem nakonec risknu, v naději, že případně jen smažu xorg.conf  ;) Kupodivu jsem ani nedával odinstalaci nVidia a rovnou ve funkčním Ubuntu vytvořil xorg.conf
Dle mého hlediska - systém běží tak jak jsem potřeboval. Tedy zobrazení jeden před Intel a CUDA výpočty (al. GPU rendering) pouze ne nVidia.
Řešení které jsem použil je lehce upravená verze z výše zmíněné diskuze, přesněji https://gist.github.com/lucasbrynte/9b2966460832522eb6c35b44ae768667. Jen se musí dát pozor na správné určení BusID všech karet. To jsem si naštěstí zjistil ještě před vytvořením xorg.conf.
Dokonce mi funguje Conky detekce vytížení (Utilization GPU) nVidia karet.
Momentálně v tomto řešení spatřuji jednu svízel. V případě, že Renderfarmu rozšíříme o další karty, bude nutné xrog.conf upravit!
 

doporučuji si nejprve udělat zálohu systému
Tu mám  ;) ...jak jsem již zmínil, mám přímo bitovou kopii disku  ::) a už jsem si i vyzkoušel jednu obnovu  8)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.