Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Google  (Přečteno 11854 krát)

Milan954

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
  • Windows is not a system - it's a virus
Google
« kdy: 26 Června 2019, 12:00:56 »
Dobrý den
dnes mi do mailu přišlo od Google toto   >:( >:( >:(

Logo Google
Dobrý den,

rádi bychom vás informovali, že následující aplikace už nebudou mít přístup k některým údajům z vašeho účtu Google, včetně obsahu Gmailu. Nemusíte kvůli tomu ale podnikat žádné kroky. Pokud tyto aplikace do stanoveného termínu nesplní požadavky aktualizovaných zásad ohledně dat, od 15. července 2019 přijdou o přístup k vašemu účtu.

Ubuntu
Změna je součástí našeho trvalého úsilí zajistit ochranu a soukromí vašich dat.

Aplikace, kterým jste udělili přístup k účtu, můžete kdykoli zobrazit, spravovat a odstranit v účtu Google.

Děkujeme
tým účtů Google

přišlo něco podobného i někomu dalšímu ?  >:( >:( >:(


juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Google
« Odpověď #1 kdy: 26 Června 2019, 12:41:41 »
Mailem sice ne, ale v poslední době vyskakují (v prohlížeči) dotazy "Chcete těmto aplikacím i nadále povolit přístup....", nebo "Zkontrolujte si které aplikace/rozšíření mají přístup....."
Už mě to irituje, ale zatím jsem nepřišel na způsob jak tyto alibistické a zbytečné dotazy zakázat. 
Takže je (zatím) vždy odkliknu (zavřu okno s dotazem)...
Nejvíce mě ale sejří, že všichni mají najednou jakoby obrovskou starost o bezpečnost a únik dat, ale je na první pohled zřejmé, že ve skutočnosti jim jde především o to, aby vyhověli zase nějaké další jalové "směrnici".
Skutečné soukromí uživatelů mají ale i nadále "na háku" (směle tyto osobní údaje monetizují, ostatně - mají na tom postaven svůj byznys). A ke všemu se ještě drze a falešně tváří, jak jim na soukromí uživatelů obrovsky záleží..... :-\
« Poslední změna: 26 Června 2019, 20:36:19 od juwa2 »

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Google
« Odpověď #2 kdy: 26 Června 2019, 15:16:24 »
Tak to preto mi v evolution prestalo stahovat maily z google.com? Upozornenie ziadne. Musel som nastavit v prijme posty autorizaciu OAuth2 (Google) namiesto hesla.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1748
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Google
« Odpověď #3 kdy: 26 Června 2019, 15:18:33 »
To máte z toho neustálého laškování s globalizátory a jejich "službami". Dobře vám tak...

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:Google
« Odpověď #4 kdy: 26 Června 2019, 19:58:54 »
To máte z toho neustálého laškování s globalizátory a jejich "službami". Dobře vám tak...

Argumentační faul.
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1748
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Google
« Odpověď #5 kdy: 26 Června 2019, 20:38:18 »
To máte z toho neustálého laškování s globalizátory a jejich "službami". Dobře vám tak...

Argumentační faul.

Ani bych neřekl. Je třeba pojmenovávat a léčit příčinu, ne následek. To platí zcela obecně.

Zatím ještě je dost jiných způsobů, jak existovat a alespoň dobrovolně se Velkému Bratrovi nepodrobovat.

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:Google
« Odpověď #6 kdy: 26 Června 2019, 21:18:26 »
Přemýšlet dopředu se vyplatí, to je jasný souhlas, jenže o to zde nejde.
Zde mají lidé problém a vtípek "Neměli jste tam lézt!", jim nepomůže.
Na kdyby se nehraje. To je ten argumentační faul, který způsobil již 4. spam příspěvek v jinak velice důležitém tématu.

Doporučuji založit vlákno s radami do budoucna, třebas i konspirativnějšího charakteru. To Ubuntu CZ určitě neublíží. Google miluje texty. Mo6ná tam občas i něco připíšu.

Jen pro upřesnění, hláška: "Neměl jsi to dělat!" je argumentační faul vždy! https://cs.wikipedia.org/wiki/Argumenta%C4%8Dn%C3%AD_klam
Lidé se neptali na minulost, ale na budoucnost.
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1748
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Google
« Odpověď #7 kdy: 26 Června 2019, 22:54:06 »
Přemýšlet dopředu se vyplatí, to je jasný souhlas, jenže o to zde nejde.
Zde mají lidé problém a vtípek "Neměli jste tam lézt!", jim nepomůže.
Na kdyby se nehraje. To je ten argumentační faul, který způsobil již 4. spam příspěvek v jinak velice důležitém tématu.

Doporučuji založit vlákno s radami do budoucna, třebas i konspirativnějšího charakteru. To Ubuntu CZ určitě neublíží. Google miluje texty. Mo6ná tam občas i něco připíšu.

Jen pro upřesnění, hláška: "Neměl jsi to dělat!" je argumentační faul vždy! https://cs.wikipedia.org/wiki/Argumenta%C4%8Dn%C3%AD_klam
Lidé se neptali na minulost, ale na budoucnost.

Ale nesmysl. Přehnané filosofování není můj koníček (nepřehnané celkem ano) a problémy je třeba řešit tak, aby to fungovalo, ne aby "hrálo slovíčkaření".

No a k věci: jestliže zjistím problém (případně už dokonce x-tý), pak prostě danou věc opustím a přiznám si, že jsem udělal chybu (nechal se oblbnout kecy, stádem, globalizátorem....atd.). Následně si vyberu jinou.

Často to nejde, zde ano.

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:Google
« Odpověď #8 kdy: 26 Června 2019, 23:12:05 »
Jak opustíte Google účet jako Youtuber nebo provozovatel I-stránek, aniž by jste přišel o peníze? Pletete si pojem a průjem. Smazat mail je 30s záležitost. Odchod z Adsense diagnostik atd je úplně něco jiného. Jiné Vaše komentáře jsou úžasně k věci a plny odborných rad. Nerozumím, kdy jste se stal manželkou, křičící na dítě: "Jestli tě to zabije, budeš mrzák nadosmrti!".

Pro ostatní:
Mi takovýto mail, ani upozornění z prohlížeče nepřišlo. Přesto se mě to brzy bude týkat. Takže začínám hledat a hned jak práce dovolí, tak dám i výsledky. Určitě Vám nebudu říkat ke stávajícímu problému irelevantní radu o minulosti, jen abych byl: "Po bitvě je každý generál".

R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1748
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Google
« Odpověď #9 kdy: 26 Června 2019, 23:36:11 »
Jak opustíte Google účet jako Youtuber nebo provozovatel I-stránek, aniž by jste přišel o peníze?

Aha. No jo. Pokud se živím tvorbou či nabízením leštěných prdů (a zapojil jsem do toho ještě Velkého Bratra), pak to asi nejde. Na druhou stranu se nemůžu divit...

Jak si kdo ustele, tak si taky lehne. Z mé strany je toto poslední příspěvek v tomto vlákně, zdůrazňuji k věci (jakkoliv to někteří prostě nedokáží pochopit).
« Poslední změna: 26 Června 2019, 23:50:35 od JirkaZ »

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:Google
« Odpověď #10 kdy: 27 Června 2019, 21:38:25 »
Právě jsem se dozvěděl, že Ubuntu.CZ je naleštěný prd a spoustu dalších zajímavostí. Vážně nám všem takovýto typ komentáře pomáhá. Děkujeme.

Argumentační faul: 7x.

Dotaz: Co se stane chlapovi, když mu klesne IQ pod 50?
Odpověď: Dostane krámy.
(taky to nikomu nepomohlo, ale snad se někdo alespoň usmál)
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.