Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Spouští se po upgradu na 18.04.3 pouze z recovery mode  (Přečteno 1655 krát)

zenpermonik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Spouští se po upgradu na 18.04.3 pouze z recovery mode
« kdy: 02 Září 2019, 20:48:54 »
Ahoj,

při povýšení z 16.04 LTS na 18.04.3 LTS před dvěma dny mi zamrzl počítač a musel jsem ho natvdro vypnout, protože hlásil, že se přehřívá CPU.
 Včera i dnes jsme se ho pokoušel nahodit...rozjel se z recovery mode, ale nefunguje stoporocentně.

Stane se to pokaždé, když spustím PC, že ho musím  restartovat a rozjíždět z recovery mode.

Je možné upgrade dokončit z terminálu?

zkoušel jsem aktualizovat co se dalo pomocí dpkg, ale hlásí to že Nelze přeložit "cz.archive.ubuntu.com"

Můžete prosím někdo poradit?

Díky
Petr 

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Spouští se po upgradu na 18.04.3 pouze z recovery mode
« Odpověď #1 kdy: 02 Září 2019, 22:19:36 »
Rada zní: Nikdy neprovádět upgrade, vždy čistou instalaci nové verze. S upgradem mám ty nejhorší zkušenosti, obvykle selže.
Je nanejvýš rozumé si nejprve systém zálohovat (Clonezilla nebo Timeshift) aby se bylo možno "vrátit" zpět.

Můžeš zachovat /home  Pokud ho máš na extra oddíle, je to jednodušší.
Všechny nainstalované aplikace si můžeš zálohovat a pak obnovit do nové instalace pomocí Aptik (v.18 je zdarma).
Tímto způsobem ušetříš spoustu času a práce.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Spouští se po upgradu na 18.04.3 pouze z recovery mode
« Odpověď #2 kdy: 03 Září 2019, 16:01:24 »
To co odporuca juwa2 je najbezpecnejsi prechod na novu verziu. Ovsem musim povedat ze mne sa este nepodarilo uplne rozbit system pri prechode.
Treba ale dodrzat niekolko zasad.
Pred prechodom odinstalovat vsetky neslobodne ovladace, tie robia najvacsie problemy pri prechode.
Pripravit si livedvd/usb pre pripadne male opravy a zistit si ako resetnut graficke prostredie do default. To byva dalsi problem pretoze sem tam spravia take zmeny v konfigurakoch medzi starym/novym nastavenim ktore nove prostredie nezvladne nacitat.
No a nakoniec spravit si zalohu pre pripadny rychly navrat k predchadzajucemu systemu. :D
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

zenpermonik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re:Spouští se po upgradu na 18.04.3 pouze z recovery mode
« Odpověď #3 kdy: 18 Září 2019, 10:53:56 »
Ahoj, díky za odpovědi.
Povedlo se mi z recovery mode v Nastavení alokovat grafickou kartu a už to funguje. Zatím obrovská spokojenost z 18.04.3
P

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.