Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nefunkční otevíraní Url odkazu  (Přečteno 8311 krát)

somi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 59
Nefunkční otevíraní Url odkazu
« kdy: 05 Října 2019, 13:44:14 »
Všechny zdravím. Používám KDE 64 Bit. Jedná se mi o otevíraní Url odkazů v prohlížeči. V Dolphinu si uložím intrnetovou stránku: Vytvořit nový/Odkaz na umístnění(Url). Vždy mi to fungovalo tak, že když jsem na vytvořený odkaz kliknul, otevřela se mi stránka v prohlížeči. Nedávno jsem musel LM přeinstalovat kvůli pádu (initramfs) a od té doby už automatické zobrazování stránky nefunguje. Zobrazí se jen text, jakým je odkaz vytvořen. Používám prohlížeč Vivaldi, ale nejde to ani v Chrome ani v jiných prohlížečích. Velmi mi to chybí, možná to provedla některá aktualizace. Prosím o radu.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Nefunkční otevíraní Url odkazu
« Odpověď #1 kdy: 05 Října 2019, 14:21:33 »
No musíš si nastavit přidružení (asociaci) těch odkazů s programem ve kterém si přeješ aby se otevíral.
Zde máš postup pomocí Thunaru, je to nejsnadnější https://saidulhassan.com/open-url-files-in-linux-mint-ubuntu-1029
V kroku 1 si nastav otevírání ve tvém prohlížeči.
Krok 2 nepoužiješ.
Až budeš mít hotovo, Thunar odinstaluj.
« Poslední změna: 05 Října 2019, 14:29:23 od juwa2 »

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3547
Re:Nefunkční otevíraní Url odkazu
« Odpověď #2 kdy: 05 Října 2019, 15:55:49 »
Neni to dobre zvolena sekce pro dotaz a nemusis tady tajit, ze mas Mint :D
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

somi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 59
Re:Nefunkční otevíraní Url odkazu
« Odpověď #3 kdy: 05 Října 2019, 19:41:46 »
Neni to dobre zvolena sekce pro dotaz a nemusis tady tajit, ze mas Mint :D

Já to netajím.  Stejný dotaz jsem dal i na LM, ale nikdo mi tam neodpovídá. Tak jsem to zkusil tady. Myslím, že jsem zase tolik nezhřešil, na třech  NB mám Xbuntu.  :-), na stolním LM KDE.
« Poslední změna: 05 Října 2019, 20:50:40 od somi »

somi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 59
Re:Nefunkční otevíraní Url odkazu
« Odpověď #4 kdy: 05 Října 2019, 20:01:26 »
No musíš si nastavit přidružení (asociaci) těch odkazů s programem ve kterém si přeješ aby se otevíral.
Zde máš postup pomocí Thunaru, je to nejsnadnější https://saidulhassan.com/open-url-files-in-linux-mint-ubuntu-1029
V kroku 1 si nastav otevírání ve tvém prohlížeči.
Krok 2 nepoužiješ.
Až budeš mít hotovo, Thunar odinstaluj.

V tom řádku je uveden firefox. Když místo toho napíšu vivaldi tak to nefunguje. Já mám firefox odinstalovaný.
« Poslední změna: 05 Října 2019, 20:56:39 od somi »

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Nefunkční otevíraní Url odkazu
« Odpověď #5 kdy: 05 Října 2019, 21:11:17 »
No musíš si nastavit přidružení (asociaci) těch odkazů s programem ve kterém si přeješ aby se otevíral.
Zde máš postup pomocí Thunaru, je to nejsnadnější https://saidulhassan.com/open-url-files-in-linux-mint-ubuntu-1029
V kroku 1 si nastav otevírání ve tvém prohlížeči.
Krok 2 nepoužiješ.
Až budeš mít hotovo, Thunar odinstaluj.

V tom řádku je uveden firefox. Když místo toho napíšu vivaldi tak to nefunguje. Já mám firefox odinstalovaný.

Vždyť ti píšu, že toho bodu 2 si nemáš všímat... :-\
Asociaci si nastav normálně v tom kroku 1 (Otevřít v...).  Jinak ten popis v tom návodu je naprosto dostačující, že neumíš tyto informace použít....  Imho ten soubor se přesně jmenuje jak? Má příponu .url nebo .desktop??
« Poslední změna: 05 Října 2019, 21:49:22 od juwa2 »

somi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 59
Re:Nefunkční otevíraní Url odkazu
« Odpověď #6 kdy: 06 Října 2019, 00:44:48 »
Juwa2. Dík za trpělivost.
Když to podle toho návodu  v Tunaru provedu,  podle bodu1 a pak na odkaz kliknu, v prohlížeči se mi místo stránky zobrazí zase např. toto: 

[Desktop Entry]
Icon=text-html
Type=Link
URL[$e]=https://youtu.be/tmSRPQ_ZTXc

Předtím to fungovalo, po nové instalaci to nejde. Uvažuji, jestli to nemám celé znovu přeinstalovat. Já to hodně používám, když třeba narazím na dobrá videa- třeba meditace atd na youtube, tak proč bych to stahoval. Uložím si jen odkaz. Je to pohodlné a šetří to místo.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Nefunkční otevíraní Url odkazu
« Odpověď #7 kdy: 06 Října 2019, 01:34:47 »
Juwa2. Dík za trpělivost.
Když to podle toho návodu  v Tunaru provedu,  podle bodu1 a pak na odkaz kliknu, v prohlížeči se mi místo stránky zobrazí zase např. toto: 

[Desktop Entry]
Icon=text-html
Type=Link
URL[$e]=https://youtu.be/tmSRPQ_ZTXc

Předtím to fungovalo, po nové instalaci to nejde. Uvažuji, jestli to nemám celé znovu přeinstalovat. Já to hodně používám, když třeba narazím na dobrá videa- třeba meditace atd na youtube, tak proč bych to stahoval. Uložím si jen odkaz. Je to pohodlné a šetří to místo.

Protože se ti to místo v Prohlížeči stále otevírá v textovém editoru. A ten odkaz musí mít koncovku .desktop  Je tomu opravdu skutečně tak?  Nahraj ho sem.
Takže tu asociaci stále nemáš správně nastavenou. A kvůli takové prkotině se reinstall rozhodně nedělá...
Inspiruj se ještě zde:
https://itsfoss.com/change-default-applications-ubuntu/

Můžeš to taky udělat z Nastavení systému >> Preferované aplikace (viz poslední obrázek).
« Poslední změna: 06 Října 2019, 01:41:29 od juwa2 »

somi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 59
Re:Nefunkční otevíraní Url odkazu
« Odpověď #8 kdy: 06 Října 2019, 10:37:02 »
Protože se ti to místo v Prohlížeči stále otevírá v textovém editoru. A ten odkaz musí mít koncovku .desktop  Je tomu opravdu skutečně tak?  Nahraj ho sem.
Takže tu asociaci stále nemáš správně nastavenou. A kvůli takové prkotině se reinstall rozhodně nedělá...
Inspiruj se ještě zde:
https://itsfoss.com/change-default-applications-ubuntu/

Můžeš to taky udělat z Nastavení systému >> Preferované aplikace (viz poslední obrázek).
[/quote]

juwa2 měl jsi pravdu. Teď jsem si vzpomenul, že se mi předtím odkazy ukládaly s koncovkou .desktop. Teď ne, uloží se jen název, jaký zadám. Když koncovku dopíšu, tak je pokrok. Už se mi ve Vivaldi otevře tabulka:
Ale co z toho, když to je nabídka na stáhnutí, místo aby to otevřelo.
Proč mi to přestalo samo dopisovat koncovku při založení odkazu?
Proč se mi to po kliknutí nabídne "Uložit"?
Používal jsem LM. Asi před měsícem jsem si kvůli tomu, že LM KDE končí nainstaloval Kubuntu. Jenže ono to bylo takové nějaké pomalé, jak nedoladěné. Tak jsem si dal zpátky LM 18.3. Zformátoval ./  ale ne ./home.
Nemůže to být tím, že Kubuntu to má jinak a že mi to ovlivnilo?
Už mi z toho šibe. Na třech NB mám xbuntu a celkem spokojenost. Ale já jsem zvyklý na KDE, na xfce mi něco nesedí.
Pokud to nerozjedu, budu nucen systém přeinstalovat. Na těch odkazech mi dost záleží.

Já vím, že budu otravný. Prosím tě, jak jsi vložil obrázek pod příspěvek? Při pokusu vložit obrázek se mi zobrazí . Ale co s tím?


« Poslední změna: 06 Října 2019, 10:53:10 od somi »

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Nefunkční otevíraní Url odkazu
« Odpověď #9 kdy: 06 Října 2019, 11:39:23 »
Zkrátka ten tvůj odkaz není v pořádku - musí mít obsah viz obrázek a koncovku .desktop 
A zkus mu ještě nastavit spustitelnost. Případně v tom okýnku zvol "Otevřít"[/b]

Pokud nemáš, doinstaluj si xdg-utils

Ano, osobní nastavení jsou uloženy v /home  ale není problém je změnit. Ponechání /home při přechodu mezi distry by problém být neměl, rozhodně ne neřešitelný...

Já osobně si odkazy na nějakou stránku vytvářím/ukládám tak, že myší "přetáhnu" link (levou část adresního řádku prohlížeče) do libovolného okna správce souborů nebo na Plochu. Odkaz se vytvoří automaticky a funguje. Je to ten nejjednodušší způsob.
--------------------------------------------
Obrázky/přílohy se sem vkládají pomocí "Rozšířené možnosti" > Připojit > Vybrat soubor
« Poslední změna: 06 Října 2019, 12:03:37 od juwa2 »

somi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 59
Re:Nefunkční otevíraní Url odkazu
« Odpověď #10 kdy: 06 Října 2019, 19:09:30 »
juwa2 moc děkuji za snahu o pomoc. Já mám LM a v tom je to všechno jiné než například v Cinnamonu.  Zkusím to přeinstalovat, případně přejdu na Ubuntu.  Zatím dík, pak napíšu, jestli se něco změnilo.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.