Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Z Ubuntu na Kubuntu bez čisté instalace  (Přečteno 1530 krát)

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Z Ubuntu na Kubuntu bez čisté instalace
« kdy: 18 Října 2019, 15:05:15 »
Ahojky, jde z Ubuntu přejít na Kubuntu bez nutnosti čisté instalace? Zjistila jsem totiž, že Ubuntu je fajn, ale Gnome bohužel neumí některé věci, na které jsem zvyklá nebo které se mi líbí a chtěla bych přejít na Kubuntu, ale fakt se mi nechce instalovat načisto, což u mě znamená nejen spustit instalaci, ale i odpojit ostatní disky (jeden M.2 s Windows a jeden SATA datový, protože jsem dodnes nepřišla na to, jak v instalátoru Ubuntu nastavit, aby se zavaděč nainstaloval na mnou požadovaný disk, i když vyberu ten správný tak to jde vždycky na ten, který je vybraný v biosu jako systémový a to já nechci). A pak nastavovat síťové disky a když se mi konečně podařilo zprovoznit tiskárny a synchronizaci s Google Drive a tak, tak se mi nechce zase strávit dva dny nastavováním. Mockrát děkuji.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Z Ubuntu na Kubuntu bez čisté instalace
« Odpověď #1 kdy: 18 Října 2019, 15:56:53 »
Použij tento postup.
Do současného systému doinstaluje Plasma-desktop. Na přihlašovací obrazovce si pak budeš moci vybrat, které prostředí (Gnome nebo Kubuntu) najede. Systém si volbu pamatuje i pro příště.
Na rozdíl od "čistokrevného" Kubuntu budeš mít stále k dispozici jak všechny aplikace z Gnome (Nautilus, Gedit atd), tak z Kubuntu (Dolphin, Kate atd).
« Poslední změna: 18 Října 2019, 16:12:23 od juwa2 »

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Z Ubuntu na Kubuntu bez čisté instalace
« Odpověď #2 kdy: 18 Října 2019, 19:39:04 »
Mockrát díky, funguje to skvěle :-)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.