Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: "Something has gone wrong" po upgradu z 19.04 na 19.10  (Přečteno 2996 krát)

Tr1cK

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
"Something has gone wrong" po upgradu z 19.04 na 19.10
« kdy: 23 Října 2019, 13:37:57 »
Bohužel po aktualizaci na Ubuntu 19.10 se mi přihlášení zobrazí pouze tohle (viz příloha 1). Pokud připojím notebook k externímu monitoru, na druhém můžu relativně normálně v systému fungovat (viz příloha 2), funguje terminál, otevřu prohlížeč, cokoliv.

Aktualizaci jsem prováděl přes příkazový řádek:
Kód: [Vybrat]
$ sudo do-release-upgrade
Aktualizace proběhla úspěšně, ale po rebootu tohle. Podle update manageru je system up to date. Trochu jsem googlil a zkoušel pár věcí.

Přeinstalovávat jsem nějaké zavíslosti:
Kód: [Vybrat]
$ sudo apt-get install -f
Kód: [Vybrat]
$ sudo dpkg --configure -a
Kód: [Vybrat]
$ sudo apt-get clean
Kód: [Vybrat]
$ sudo apt-get autoremove -y
Nezafungovalo.

Pomocí
Kód: [Vybrat]
$ sudo dpkg-reconfigure ...jsem zkoušel měnit mezi gdm3 a lightdm. Opět žádná změna.

Pokud někdo něco poradí a nebudu muset kompletně přeinstalovávat, bude to super, díky.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:"Something has gone wrong" po upgradu z 19.04 na 19.10
« Odpověď #1 kdy: 23 Října 2019, 14:25:50 »
1.)  Upgrade (povýšení) systému vůbec nedoporučuji, obvykle selže (jak ses ostatně na vlastní kůži přesvědčil)....
2.)  Pokud už se do toho pustíš, vždy si nejprve systém zálohuj.  Když se upgrade nezdaří, pouze provedeš obnovu ze zálohy - nemusíš pracně reinstalovat.
3.) Je praktické mít /home na extra oddíle.  Ten pak lze ze zálohy/obnovy případně reinstalace snadno vynechat. Tím se celý proces výrazně usnadní a zrychlí.
4.) Vždy dělej čistou instalaci nové verze (ideálně se zachováním /home). Všechny nainstalované aplikace si můžeš zálohovat a pak do nové instalace (hromadně) obnovit pomocí Aptik
--------------------------------------------------------------------------------------
Instalovat resp. povyšovat na nestabilní non LTS verze není nejlepší nápad. Co tě k tomu vede??  :o  Poslední stabilní je 18.04 s podporou do 2023
--------------------------------------------------------------------------------------

Tr1cK

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re:"Something has gone wrong" po upgradu z 19.04 na 19.10
« Odpověď #2 kdy: 23 Října 2019, 20:51:22 »
Zkoušel jsem ještě jestli se nechytne KDE, ale tam jsem se vůbec nelognul. Nakonec tedy reinstall OS a downgrade na 18.04. Vůbec jsem nepředpokládal, že upgrade na novou verzi bude něco extra riskantního, hlavně když mě to k tomu samo vybídlo. Nevěděl jsem, že verze 19.04, 19.10 jsou pouze nějaké "experimentální". Díky za info, jsem poučen a opět o něco chytřejší.  :)

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:"Something has gone wrong" po upgradu z 19.04 na 19.10
« Odpověď #3 kdy: 23 Října 2019, 23:41:25 »
Zkoušel jsem ještě jestli se nechytne KDE, ale tam jsem se vůbec nelognul. Nakonec tedy reinstall OS a downgrade na 18.04. Vůbec jsem nepředpokládal, že upgrade na novou verzi bude něco extra riskantního, hlavně když mě to k tomu samo vybídlo. Nevěděl jsem, že verze 19.04, 19.10 jsou pouze nějaké "experimentální". Díky za info, jsem poučen a opět o něco chytřejší.  :)

Good think.  Změna na KDE je pouze změnou (grafického) prostředí, takže (logicky) nic zásadního v chodu systému samotného nemohlo změnit..
Jinak se zdá, že jsi poskytnutou informaci/radu pochopil - není to totiž (ani zde) až taková samozřejmost... ;)
-----------------------------------------------------------------------
Doporučení do budoucna:  Nauč se systém pravidelně zálohovat (snapshoty). Pak, v případě jakýchkoli potíží (dokonce i pokud systém vůbec nenaběhne) se budeš moci snadno "vrátit zpět".
Tj. doinstaluj si Timeshift https://github.com/teejee2008/timeshift/releases/download/v19.08.1/timeshift_19.08.1_amd64.deb  ;)
----------------------------------------------------------------------
Pokud byste měl požadavky na další dotazy/upřesnění, jsem ochoten je (zdarma) poskytnouti.  Jsem totiž profesor v důchodu, času mám spoustu, nudím se.. :)
« Poslední změna: 24 Října 2019, 00:07:18 od juwa2 »

Tr1cK

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re:"Something has gone wrong" po upgradu z 19.04 na 19.10
« Odpověď #4 kdy: 10 Listopadu 2019, 09:42:55 »
Ještě jsem vám tu chtěl odepsat, děkuji za tipy.  :) Vyzkouším Aptik i Timeshift a vytvořím si v tom nějaký systém, aby se podobné scénáře, kdy strávím celý den reinstalací všeho potřebného, neopakovali.  :D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.