Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Android telefon - nejde číst ani zapisovat  (Přečteno 8791 krát)

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Android telefon - nejde číst ani zapisovat
« kdy: 07 Listopadu 2019, 18:38:26 »
Ahojky, připojila jsem Android telefon (Sony Xperia XZ Premium) pro normální přenos souborů a není možné vstupovat do většiny složek a tam kam jde vstoupit (třeba složka foťáku) tak nelze číst ani zapisovat. Jako root to funguje, ale to není řešení. Protože jsem potřebovala zálohovat data ze dvou telefonů tak jsem přebootovala do Windows a tam to samozřejmě jde bez nejmenšího problému. Jak to mám nastavit, abych mohla v Android telefonu číst a zapisovat ve všech složkách a všech souborech? Kubuntu 18.04 LTS. Děkuji.

PS: kam se ten telefon vlastně připojuje? V Krusaderu jsem ho nenašla (/media/abby kam se připojují flashdisky a podobně není), tak jsem použila Dolphin, tam byl normálně odkaz v panelu vlevo, ale nefunguje to čtení a zápis, navíc se tam bůhvíproč objevil dvakrát, jednou jako media (byla tam jen jedna složka foťáku a složka videa, jinak nic a nešlo tam zapisovat ani mazat) a podruhé jako Android, kde bylo všechno ale nešlo nic, viz výše, do většiny složek nešlo ani vlézt. Ve Windows a na Macu se telefon zobrazuje jako Sony Xperia XZ Premium a funguje to normálně.

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1734
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Android telefon - nejde číst ani zapisovat
« Odpověď #1 kdy: 07 Listopadu 2019, 19:34:54 »
Třeba v Krusaderu se lze připojit přes protokol MTP, viz screenshot. Je k tomu nutné nainstalovat podporu mtp, neřešil jsem přesně které balíčky, mám prakticky všechny existující (viz další screenshot).

Starší Androidy nešachují s právy, novější často (vždy?) vyžadují odsouhlasení připojení na straně telefonu.

Dále je otázka, ve kterých skupinách musí být uživatel v Kubuntu - tam je možné experimentálně přidávat (a následně pochopitelně restartovat).

Musí existovat soubor etc/udev/rules.d/69-libmtp.rules se správným obsahem - viz https://duckduckgo.com/?q=%22etc%2Fudev%2Frules.d%2F69-libmtp.rules%22&t=h_&ia=web , tam jsou i obsahy. Tento soubor si pravděpodobně vytváří při instalaci některý balíček týkající se mtp, ale přesně to nevím.

Edit: tak soubor by údajně měl obsahovat platná USB VID a PID zjištěná po připojení telefonu příkazem
Kód: [Vybrat]
sudo mtp-detect(viz třeba https://askubuntu.com/questions/1000772/how-to-connect-android-samsung-7-0-on-linux-ubuntu-17-10/1000793).

V mém případě to ovšem tak není (konkrétní VID a PID chybí) a přesto vše funguje...

Do všech složek v telefonu nepůjde zapisovat asi nikdy (pro BFU naštěstí)...

Pro bezdrátové připojení existuje aplikace KDE connect.
« Poslední změna: 07 Listopadu 2019, 20:19:35 od JirkaZ »

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Android telefon - nejde číst ani zapisovat
« Odpověď #2 kdy: 07 Listopadu 2019, 21:37:33 »
Dělám to stejně jako ve Windows, tedy v telefonu odklepnu připojení a telefon se připojí. Jenže v Kubuntu prostě nejde pracovat se soubory, protože to všechno hlásí že buď je to nepřístupné nebo že to nemá práva. *censored*... Proč to ve Windows funguje okamžitě po připojení a tady ne? Vždyť jde jen o připojení externího zařízení.

Co se týče skupin, nevím v jakých skupinách v Kubuntu jsem, to uživatel přece řešit nemusí, o to se stará systém.

Co se týče toho souboru nevím jestli tam je ani co obsahuje, o to se stará systém, to není problém uživatele.

Uživatel musí mít přístup ke všem složkám a všem souborům. Jak tedy zařídím aby se to chovalo normálně, tedy jako na Windows? Je to můj telefon, moje data a moje zodpovědnost. Applu se vyčítá jak myslí za uživatele, ale to myšlení za uživatele v podání Applu aspoň funguje. K čemu mi je, že tvůrce Kubuntu (což vlastně ani nevím kdo je, jestli Canonical nebo KDE nebo někdo jiný) myslí za mě, když myslí špatně? Já prostě chci mít přístup ke svým souborům a když mi to zamítne zkopírování fotek tak je zjevně něco špatně a na straně telefonu to není.

Jinak děkuji za snahu, ale tak nějak docházím k tomu, že co v Linuxu funguje je super spolehlivé, ale pokud chce člověk něco víc tak buď nemá šanci to rozběhnout nebo musí být IT guru a studovat hodiny manuály, že to prostě stále není pro běžného uživatele. Vždyť i ten Mac, který nemá nativní podporu pro MTP (logicky podporuje připojení iPhonu a konkurence je nezajímá) tak řekne, že je potřeba nainstalovat software, dá adresu odkud ho stáhnout a po jeho instalaci to normálně funguje. Je to jedno kliknutí na otevření stránky, jedno kliknutí na download, dvě kliknutí na stažený soubor a jedno přetažení obsahu do Application, pak už se jen spustí program a normálně se pracuje se soubory z Androidu. Proč to nemůže jít i v Linuxu? Ať si IT guru hrají s těmi svými konfiguráky a příkazovými řádky ale běžný člověk chce počítač používat na běžné věci. A připojení telefonu a práce se soubory je běžná věc.

Jinak KDE connect používám a je to super věc, skoro stejně funkční jako propojení iPhone a Mac, škoda že tohle neumí i Windows. Ale to si v něm jako mám nastavit přístup pro celý telefon včetně paměťové karty? Mám tam nastavený přístup pro složky Music a Pictures, pro složitější věci je kabel a právě z důvodu bezpečnosti jsem dala přístup jen pro ty dvě složky. Takže vykašlat se na bezpečnost a pohodlí především :-)

Mimochodem, omlouvám se pokud to vyzní ostře, ale jsem fakt naštvaná, migruju data z jednoto telefonu do druhého a nejen že zálohování nefunguje, sotva mi to vrátilo zpátky nainstalované aplikace a SMS, víc nic, žádná data v aplikacích, prostě nic (iPhone udělá kopii 1:1 včetně rozložení home screen a úplně všech dat včetně uložených hesel k wifi) ale ještě ke všemu má Samsung výpadek na serveru a jejich zámek aktivace je tak pitomý, že se musí vypnout na původním telefonu a pak znova zapnout na novém. A to teď udělat nemůžu, protože se nejde přihlásit. Apple Watch mají taky zámek aktivace a když se připojí k novému iPhonu, tak se odemknou skrze Apple ID. Taky můžu zadávat Samsung ID jak chci a ono mi to akorát řekne že to musím připojit k původnímu telefonu, když to teda zrovna funguje. Fakt dětská hračka :-( Asi poruším svoje pravidlo a k Applu se vrátím i když jsem řekla, že dokud se nevrátí na normální ceny (tedy základní telefon pod 20.000 Kč) tak od nich nic mít nebudu. Ale mám telefon za 20.000 Kč, hodinky za 6.000 Kč a stejně to nefunguje tak ty Apple ceny asi jsou fakt odůvodněné :-( Ach jo, fakt jsem naštvaná tak to berte s rezervou prosím.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Android telefon - nejde číst ani zapisovat
« Odpověď #3 kdy: 08 Listopadu 2019, 10:22:37 »
Souhlasim, ze by se tvurci meli chytnout za nas. To co jeste ve verzi 12.04 ci 14.04 takrka bezproblemove fungovalo, tak funguje s kazdou novou verzi hure a hure - a to se bavime o beznych vecech, jako pripojeni mobilu ci zarizeni BT. Tiskarny taky porad strasny zahul - zadny posun k lepsimu. Automaticke spousteni vlastnich uloh taky cim dal komplikovanejsi, tearing porad v zakladnich spravcich oken stale nedoresen, slabsi zisk wifikaret take stale dost rozsireny - no proste clovek ceka zlepsovani a je to naopak ... Na druhou stranu je to zdarma - i kdyz dneska bych si asi nejakou tisicovku radsi i zaplatil za klid a pohodu s tim, ze alespon zakladni veci budou fachat bezproblemove ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Re:Android telefon - nejde číst ani zapisovat
« Odpověď #4 kdy: 10 Listopadu 2019, 16:44:19 »
Skús pozrieť aj sem:
https://forum.manjaro.org/t/solved-mounting-mtp-android-phone/26299

Ja som v prípade núdze využíval aj ftp. primitive ftpd na telefóne a filezillu na pc.

Ale inak súhlasím, android + linux stojí ozaj za málo a minimálne v takom ubuntu by to mohlo ísť out-of-box...

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Android telefon - nejde číst ani zapisovat
« Odpověď #5 kdy: 11 Listopadu 2019, 12:45:06 »
Od položení dotazu až dosud jsem hledala způsob a vyzkoušela desítky návodů jak normálně číst a zapisovat v Android telefonu a prostě to nejde. Žádné opičárny jako spouštět SSH nebo FTP server v telefonu fakt dělat nebudu, já chci aby to fungovalo jako ve Windows (prostě připojím, ve správci souborů se přepnu na telefon a můžu smazat klidně úplně všechno kdybych chtěla, můžu vytvářet složky, přidávat a odstraňovat soubory, prostě naprosto bez omezení), přinejhorším na Macu (stejně jako ve Windows, akorát přes aplikaci). Opravdu nemám zájem spouštět server v telefonu abych mohla provést takovou primitivní věc jako je zkopírování fotek z telefonu do počítače nebo nahrání hudby z počítače do telefonu.

Rixx: na to jsem narazila taky, nefunguje, resp. telefon se normálně připojí a je vidět, jsou vidět složky, ale nedá se do nich ani vlézt.

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1734
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Android telefon - nejde číst ani zapisovat
« Odpověď #6 kdy: 11 Listopadu 2019, 13:51:28 »
Od položení dotazu až dosud jsem hledala způsob a vyzkoušela desítky návodů jak normálně číst a zapisovat v Android telefonu a prostě to nejde...

Ten Krusader taky, jak jsem to popsal?

Mně to v něm funguje vždy a všude, tuším, že i kdysi v openSUSE.

Funguje i Double Commander, Dolphin, PCManFM, samy od sebe (nikdy dřív jsem je s telefonem nezkoušel, používám Krusader).
« Poslední změna: 11 Listopadu 2019, 14:23:56 od JirkaZ »

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Android telefon - nejde číst ani zapisovat
« Odpověď #7 kdy: 11 Listopadu 2019, 15:38:49 »
Já jsem v Krusaderu nenašla cestu k telefonu, kde je přesně připojený?

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1734
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Android telefon - nejde číst ani zapisovat
« Odpověď #8 kdy: 11 Listopadu 2019, 16:58:13 »
Já jsem v Krusaderu nenašla cestu k telefonu, kde je přesně připojený?

Je to jasně uvedeno nejméně na jednom tom screenshotu.

Kód: [Vybrat]
mtp:/

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Android telefon - nejde číst ani zapisovat
« Odpověď #9 kdy: 12 Listopadu 2019, 22:27:11 »
Děkuji A do toho mtp:/ se proklikám jak? Není to ani v /media ani nikde v / jsem to nenašla a ani v /home to není.

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1734
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Android telefon - nejde číst ani zapisovat
« Odpověď #10 kdy: 12 Listopadu 2019, 23:57:44 »
Děkuji A do toho mtp:/ se proklikám jak? Není to ani v /media ani nikde v / jsem to nenašla a ani v /home to není.

Napíše se to do navigačního řádku Krusaderu (viz nový screenshot níže), následuje Enter. Nebo se na to rovnou vyrobí záložka, viz starší screenshot.

Je to mj. popsáno v manuálu Krusaderu, jistě ho autoři nepsali zbytečně...

Ostatní správci souborů (opět ty ze screenshotů) mají rovnou telefon jako přípojné místo (samy od sebe). Samozřejmě pouze pokud je fyzicky připojený...

Např. tady https://askubuntu.com/questions/342319/where-are-mtp-mounted-devices-located-in-the-filesystem/342549 je další materiál ke studiu a experimentům. Taky na:
http://wiki.mageia.cz/software:ostatni:prenos_souboru_mezi_mageiou_a_multimedialnim_zarizenim
https://wiki.debian.org/mtp
a spoustě dalších míst.
« Poslední změna: 13 Listopadu 2019, 00:38:53 od JirkaZ »

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Android telefon - nejde číst ani zapisovat
« Odpověď #11 kdy: 13 Listopadu 2019, 06:16:20 »
Děkuji A do toho mtp:/ se proklikám jak? Není to ani v /media ani nikde v / jsem to nenašla a ani v /home to není.

Napíše se to do navigačního řádku Krusaderu (viz nový screenshot níže), následuje Enter. Nebo se na to rovnou vyrobí záložka, viz starší screenshot.

Generace dnešních "klikačů" je příšerná, nemají nejmenší tušení, že cestu lze zadat přímo.... :-\

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Android telefon - nejde číst ani zapisovat
« Odpověď #12 kdy: 13 Listopadu 2019, 15:59:50 »
Děkuji A do toho mtp:/ se proklikám jak? Není to ani v /media ani nikde v / jsem to nenašla a ani v /home to není.

Napíše se to do navigačního řádku Krusaderu (viz nový screenshot níže), následuje Enter. Nebo se na to rovnou vyrobí záložka, viz starší screenshot.

Je to mj. popsáno v manuálu Krusaderu, jistě ho autoři nepsali zbytečně...

Ostatní správci souborů (opět ty ze screenshotů) mají rovnou telefon jako přípojné místo (samy od sebe). Samozřejmě pouze pokud je fyzicky připojený...

Např. tady https://askubuntu.com/questions/342319/where-are-mtp-mounted-devices-located-in-the-filesystem/342549 je další materiál ke studiu a experimentům. Taky na:
http://wiki.mageia.cz/software:ostatni:prenos_souboru_mezi_mageiou_a_multimedialnim_zarizenim
https://wiki.debian.org/mtp
a spoustě dalších míst.

Díky. Manuál jsem nečetla, není k tomu u takové triviálnosti důvod. Ale díky za radu. Jinak Dolphin na to opravdu má normálně odkaz vlevo ve sloupci, jenže problém je, že tam prostě nejde číst ani zapisovat ani vlézt do většiny složek což je na prd... Čekala bych že taková triviálnost jako je připojení telefonu k počítači, která navíc má ve správci souborů podporu (po připojení mi to nabídne otevřít v Dolphinu nebo importovat fotky) prostě bude fungovat bez čtení manuálů a zkoušení různých postupů, tohle prostě má fungovat samo o sobě když tam pro to je podpora. Zkusím teda naťukat tu cestu do Krusaderu, tam to snad fungovat bude i když bych radši používala Dolphin, je pohodlnější a přehlednější.

Mám normálně chuť zkusit zase OpenSUSE, sice taky nefunguje na 100%, ale připojení telefonu mi v něm vždycky fungovalo a Dolphin jako root taky. Jenže tak zase nefungují jiné věci...
« Poslední změna: 13 Listopadu 2019, 16:06:30 od Abby »

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Android telefon - nejde číst ani zapisovat
« Odpověď #13 kdy: 13 Listopadu 2019, 16:04:49 »
Generace dnešních "klikačů" je příšerná, nemají nejmenší tušení, že cestu lze zadat přímo.... :-\

Proč bych měla proboha vědět něco takového, když máme GUI a v něm má všechno fungovat? Nejsme v osmdesátých letech a počítače tu jsou pro všechny. Ale jestlli mají všichni linuxáci stejný názor jako ty, tak se ani trochu nedivím že vládne Windows a u těch poučenějších a bohatších Apple. Dokonce i ty nedodělané Windows 10 fungují "out of box" na rozdíl od libovolné Linuxové distribuce a zlepšuje se to, dnes mi přišla aktualizace na 1909 a nic se nerozbilo na rozdíl od aktualizace z 1803 na 1903, takže i indián Nadella má jistý progress  :D O Catalině a předchozích verzích macOS ani nemluvě, tam je problém skoro v kategorii zázraků (ne že by se občas neobjevil, ale rychle se to řeší a funguje všechno jak má)...

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1734
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Android telefon - nejde číst ani zapisovat
« Odpověď #14 kdy: 13 Listopadu 2019, 20:00:05 »
Generace dnešních "klikačů" je příšerná, nemají nejmenší tušení, že cestu lze zadat přímo.... :-\

Proč bych měla proboha vědět něco takového, když máme GUI a v něm má všechno fungovat? Nejsme v osmdesátých letech a počítače tu jsou pro všechny. Ale jestlli mají všichni linuxáci stejný názor jako ty, tak se ani trochu nedivím že vládne Windows a u těch poučenějších a bohatších Apple. Dokonce i ty nedodělané Windows 10 fungují "out of box" na rozdíl od libovolné Linuxové distribuce a zlepšuje se to, dnes mi přišla aktualizace na 1909 a nic se nerozbilo na rozdíl od aktualizace z 1803 na 1903, takže i indián Nadella má jistý progress  :D O Catalině a předchozích verzích macOS ani nemluvě, tam je problém skoro v kategorii zázraků (ne že by se občas neobjevil, ale rychle se to řeší a funguje všechno jak má)...

Souhlas s juwa2, což píšu jako převážný "klikač", který ovšem ví, že to nemusí být samospásné. Debilizace dnešních BFU je mimořádná (čest výjimkám). A bude hůř, alespoň podle "vývoje"...

Ne, nic není "pro všechny" a už vůbec ne zadarmo. A tím nemyslím jen peníze, ale třeba vlastní snahu.

Dnes si kdekdo myslí, že je mistr světa a současně má na všechno nárok (z jakého důvodu a jakým právem?) a přitom je neschopný dělat základní kroky, které dělalo x generací předtím. To myslím zcela obecně, platí to takřka pro všechny oblasti života.

No a když někomu nevoní Linux (díky Bohu za něj), tak ať ho prostě nepoužívá a svěří se do laskavé náruče některého z globalizátorů. Kromě peněz jim odevzdá ještě soukromí, ale to valné většině stáda vůbec nevadí...

Děsím se okamžiku, kdy by Linux byl "pro každého".

Howgh.
« Poslední změna: 13 Listopadu 2019, 20:09:14 od JirkaZ »

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Android telefon - nejde číst ani zapisovat
« Odpověď #15 kdy: 13 Listopadu 2019, 20:36:59 »
Ještě dodám, že díky linuxu jsem se kdysi naučil práci v Terminále, skriptování v bashi atd.
Což se mi zpětně velice hodilo i ve Windows, kde jsem zjistil, jak efektivně lze řešit mnohé úlohy v cmd, o powershellu ani nemluvě.
Ale uznávám, že zpočátku se mi do toho taky moc nechtělo. Ale chce to nebýt líný a začít. Výhodou je, že je v postatě všechno možné vygooglit (samozřejmě, znalost eng je obrovskou výhodou).
--------------------
Takže přátelé, už žádné "klikání".  :)
« Poslední změna: 13 Listopadu 2019, 20:55:19 od juwa2 »

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Android telefon - nejde číst ani zapisovat
« Odpověď #16 kdy: 13 Listopadu 2019, 21:50:37 »
Ono to není jen o tom terminálu, klidně si nutné příkazy podle návodu zkopíruju a vložím, ale jde o to, že nefunguje naprosto základní věc.
Nicméně s vaším přístupem fakt uživatele jen odradíte, přitom konkurence je potřeba, jenže Linux prostě pro Windows ani macOS konkurencí není, je pěkný a když člověk nemá speciální požadavky jako tisknout nebo spravovat svůj telefon tak se to i dá používat, ale jakmile nastoupí něco složitějšího tak je problém. A bohužel přístup většiny linuxáků a vývojářů je chybný, běžný uživatel prostě nebude řešit nějaké návody a googlit jak to rozchodit, ale půjde tam kde to funguje případně to dá odborníkovi. Ale komu mám zaplatit aby mi to rozchodil? Klidně to udělám, jenže skutečných odborníků je málo, asi tak promile všech Linuxových uživatelů. Ale samozřejmě zaplatím pouze za 100% funkčnost.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Android telefon - nejde číst ani zapisovat
« Odpověď #17 kdy: 13 Listopadu 2019, 22:03:47 »
Vraťme se k původnímu tématu.
Už se tedy (po těch všech "radách" co tu zazněly) do toho telefonu dostaneš??

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 472
Re:Android telefon - nejde číst ani zapisovat
« Odpověď #18 kdy: 14 Listopadu 2019, 10:23:31 »
...ked pripojis telefon,mas na obrazovke ikonu telefonu???...v telefone odkliknes prenos suboru???...

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Android telefon - nejde číst ani zapisovat
« Odpověď #19 kdy: 14 Listopadu 2019, 14:46:06 »
juwa2: já se do telefonu dostanu, ale háček je v tom, že nemůžu vstoupit do žádné složky kromě DCIM a jejích podsložek, tam vidím i soubory (fotky), které ale nemůžu ani otevřít ani zkopírovat. Ostatní složky vidím, v telefonu i na kartě, ale do žádné nejde vstoupit, nejde vytvořit nová složka ani smazat stávající (na kartě mám několik pouze svých tak jsem to zkusila s tím, že to nahraju znova když se to podaří smazat). Nevím jaká práva jsou použita, ale evidentně to nejsou práva vlastníka ani práva pro zápis ani práva pro čtení. A ještě ke všemu když připojím telefon tak mi vyskočí v oznamovací oblasti upozornění, kde je možné otevřít připojené zařízení v Dolphinu a když na to kliknu tak to řekne chybu.

Jinak v telefonu odkliknu povolení pro připojení, naprosto stejný postup jako ve Windows, který ale tady nefunguje.

Přemýšlím alespoň dočasně povolit přístup úplně všude v KDE Connect, protože ten mi podle všeho funguje, ale to mi nepřijde příliš bezpečné ani moc pohodlné. Já mám ráda bezdrátové řešení, ale chtěla bych aby to fungovalo normálně v Dolphinu (Krusader mi moc nesedl a používat ještě další aplikaci když tam je správce souborů...)

edit: přes ten KDE Connect to jde, ale je to dost pomalé oproti kabelu (nevím jak je to přes KDE Connect vlastně připojené, ale kabel je USB 3.1). Ale aspoň něco zatím.
« Poslední změna: 14 Listopadu 2019, 15:04:32 od Abby »

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 472
Re:Android telefon - nejde číst ani zapisovat
« Odpověď #20 kdy: 14 Listopadu 2019, 15:35:33 »
...USB ladenie v telefone???

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1734
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Android telefon - nejde číst ani zapisovat
« Odpověď #21 kdy: 14 Listopadu 2019, 15:41:00 »
Jsou nainstalované všechny balíčky související s mtp, jak to uvádím ve screenshotu Synapticu nahoře ( https://forum.ubuntu.cz/index.php?action=dlattach;topic=84655.0;attach=17339;image )?

Je telefon při pokusu o připojení odemčený, tj. je na něm vidět normální pracovní plocha?

Má režim USB přepnutý do MTP módu (pokud to umožňuje)?

KDE connect je primárně určený pro bezdrátové připojení (přes WiFi). Všude to píšou. Ale chápu, že manuály nebo jiné základní informace je v takto jednoduchých případech zbytečné číst...
« Poslední změna: 14 Listopadu 2019, 16:29:56 od JirkaZ »

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Android telefon - nejde číst ani zapisovat
« Odpověď #22 kdy: 14 Listopadu 2019, 22:18:38 »
...USB ladenie v telefone???

Co je s ním?

Jsou nainstalované všechny balíčky související s mtp, jak to uvádím ve screenshotu Synapticu nahoře ( https://forum.ubuntu.cz/index.php?action=dlattach;topic=84655.0;attach=17339;image )?

Je telefon při pokusu o připojení odemčený, tj. je na něm vidět normální pracovní plocha?

Má režim USB přepnutý do MTP módu (pokud to umožňuje)?

KDE connect je primárně určený pro bezdrátové připojení (přes WiFi). Všude to píšou. Ale chápu, že manuály nebo jiné základní informace je v takto jednoduchých případech zbytečné číst...

Samozřejmě ano, to platí pro všechny dotazy. A opakuji, ve Windows 10 to normálně funguje. Kdybych dělala něco špatně tak to nebude fungovat ani ve Windows, protože mtp protokol je všude stejný.

A ano, správně, máš pravdu, manuály je v takto triviálních případech opravdu zbytečné číst, protože takovéto základní věci prostě fungují (musí fungovat), pokud tedy neudělá programátor chybu, což se tady zjevně stalo, otázka zní jak a komu tu chybu nahlásit. Internet je toho plný, ale vývojáře to zjevně nezajímá, jinak by to už dávno opravili.
Navíc KDE Connect mi (kupodivu) funguje, takže tam je tuplem zbytečné číst nějaký manuál, jen je to proti kabelu hrozně pomalé.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Android telefon - nejde číst ani zapisovat
« Odpověď #23 kdy: 15 Listopadu 2019, 14:35:16 »
Tusim ze Ubuntu ma stranky pro hlaseni poruch ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1734
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Android telefon - nejde číst ani zapisovat
« Odpověď #24 kdy: 15 Listopadu 2019, 18:11:01 »
Tusim ze Ubuntu ma stranky pro hlaseni poruch ...

Tuším, že tady není třeba žádný bug hlásit, ale normálně věc obsloužit, jak je třeba...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.