Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: xubuntu velké .xsession-error  (Přečteno 1570 krát)

krasík

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
xubuntu velké .xsession-error
« kdy: 18 Listopadu 2019, 17:52:36 »
Zdravím,

mám Xubuntu 18.04.02. Problém je, že neustále roste soubor s chybovými hlášeními .xsessionerror. Už jsem zkoušel většinu toho, co nabízí google. Například editovat konfigurační soubor /etc/X11/Xsession podle návodu https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?t=282634 atp...
Soubor stále roste, vypadá to, že moje XUbuntu čte jiný konfigurační soubor než /etc/X11/Xsession ? Nějaký nápad? Není ještě jiné místo, kde by konfigurační soubor mohl být, případně lze zjistit odkud se čte?

Díky za radu

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4936
Re:xubuntu velké .xsession-error
« Odpověď #1 kdy: 18 Listopadu 2019, 18:13:45 »
1. Neustále roste? Jak je velký? Pokud tě jeho existence irituje, použij "mazací" skript z tvého odkazu (dej ho do startup aplikací).
2. Můžeš přepnout na wayland.
3. Měl bys už mít U 18.04.3
« Poslední změna: 18 Listopadu 2019, 18:27:42 od juwa2 »

krasík

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:xubuntu velké .xsession-error
« Odpověď #2 kdy: 18 Listopadu 2019, 18:21:16 »
Po pár měsících narostl na cca asi 20GB, což přeplnilo disk. Přiznám se, že vlastní chybové hlášení se mi nechce řešit, protože systém běží bez problémů a upřimně pokud se objeví později nějaká podobná chyba, která bude přeplňovat errorlog budu ve stejné situaci.

Wayland je něco za X? Raději bych vyřešil původní problém.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4936
Re:xubuntu velké .xsession-error
« Odpověď #3 kdy: 18 Listopadu 2019, 18:32:17 »
Po pár měsících narostl na cca asi 20GB, což přeplnilo disk. Přiznám se, že vlastní chybové hlášení se mi nechce řešit, protože systém běží bez problémů a upřimně pokud se objeví později nějaká podobná chyba, která bude přeplňovat errorlog budu ve stejné situaci.

Wayland je něco za X? Raději bych vyřešil původní problém.

No já ho mám cca 150 kB velký....
Ano, wayland je "nová náhrada" za X. Přepneš na něj na přihlašovací obrazovce, systém si volbu pamatuje.
Použij "mazací skript" z tvého odkazu. Můžeš ho použít při každém přihlášení a kdyby to nestačilo, dej ho do cronu - pak se bude spouštět třeba každou hodinu....

krasík

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:xubuntu velké .xsession-error
« Odpověď #4 kdy: 18 Listopadu 2019, 18:54:03 »
Budu muset použít cron ... sice jsem se tomu chtěl vyhnout, ale jiná volba není. Mazací script při startu mi nic neřeší, neb to běží "furt" na VPS.
Jen mě znervóznilo, že úpravy Xsession nefungují .....

Díky.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4936
Re:xubuntu velké .xsession-error
« Odpověď #5 kdy: 18 Listopadu 2019, 20:47:49 »
Tak ještě změna:  Pokud použiješ ten "mazací skript", stačí ho spustit pouze jednou pro vždy.  Vymaže stávající soubor a na jeho místě vytvoří odkaz který bude všechny X errory laicky řečeno  "posílat do pryč"  (= log už nebude bobtnat...).  Na jeho místě bude pouze odkaz s (permanentní) nulovou velikostí.

Jenom pro pořádek uvádím obsah toho skriptu:
Kód: [Vybrat]
#!/bin/sh
if [ ! -h $HOME/.xsession-errors ]; then
 rm $HOME/.xsession-errors
 ln -s /dev/null $HOME/.xsession-errors
fi

Tím pádem pravidelné spouštění skriptu po přihlášení ani cronem není potřeba (jako by bylo kdyby se ten log jenom prostě mazal).
Tento postup lze použít i na všechny další "otravné" logy... ;)
« Poslední změna: 18 Listopadu 2019, 20:55:57 od juwa2 »

krasík

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:xubuntu velké .xsession-error
« Odpověď #6 kdy: 19 Listopadu 2019, 08:02:50 »
Fajn, použil jsem vnitřek podmínky. Zatím to vypadá, že je po hlášeních :-) Díky! Považuji za vyřešené.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.