Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Linuxový malware  (Přečteno 5347 krát)

kočkopejsek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 89
  • www.jsmetransparent.cz
    • Bipolární porucha
Linuxový malware
« kdy: 28 Listopadu 2019, 10:36:35 »
Dobrý den. Nenašla jsem zde toto téma tak se chci optat. Dnes jsem narazila  na virus Linux.BtcMine.174 . Pro nás běžné uživatele se tímto něco mění?  Co internetové prohlížeče, myslím napadení a odesíláním hesel a podobně.    https://www.root.cz/clanky/linuxovy-malware-vypina-antiviry-krade-hesla-a-siri-se-dal-po-ssh/     Co to znamená pro bezpečnost a jak naložit když instaluji třeba mimo Synaptic. přes Gdebi. Děkuji za vysvětlení, prosím snažte se po lopatě ať Vás pochopím  :D  ;) K Ubuntu jsem přešla jelikož i přes antivir, měli klienti v poště vir a podobně.  Děkuji pěkně.
Ve jménu české mentality a předsudků, mýtů ruce pryč od mé maličkosti. Jsem psychiatrická pacientka. Tedy podle většině patřím zavřít abych někomu neublížila. Vášnivá knihomolka která přečte téměř vše. Věřím že zde jsou uživatelé rozumnější se širokým rozhledem a nadhledem. Děkuji Mattie

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4936
Re:Linuxový malware
« Odpověď #1 kdy: 28 Listopadu 2019, 12:54:34 »
Žádná 100% ní ochrana (před vlastní blbostí) neexistuje. Chce to používat vlastní rozum a zásady bezpečnosti na internetu. A taky třeba sledovat procesy, jestli nějaký "podezřelý" nevytěžuje pc (miner).
« Poslední změna: 29 Listopadu 2019, 17:55:06 od juwa2 »

Korek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Re:Linuxový malware
« Odpověď #2 kdy: 28 Listopadu 2019, 22:54:46 »
Citace
Dnes jsem narazila  na virus Linux.BtcMine.174
Prosim polopate. Narazila na portalu root.cz (clanku ktery vychazi jen z ruskeho zdroje z konce roku 2018) nebo ve svem PC?
Citace
K Ubuntu jsem přešla jelikož i přes antivir, měli klienti v poště vir a podobně.
Prosim polopate.

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 476
Re:Linuxový malware
« Odpověď #3 kdy: 29 Listopadu 2019, 06:01:58 »
...alebo nainstalovat-NO COIN,BLOCK MINER atakdalej...a pokoj v duši... 8) 8) 8)

kočkopejsek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 89
  • www.jsmetransparent.cz
    • Bipolární porucha
Re:Linuxový malware
« Odpověď #4 kdy: 29 Listopadu 2019, 09:35:18 »
Tak díky že si  děláte legraci, to fakt zvedne sebevědomí. Juwa2 děkuji pokusím se. Přečetla jsem odkaz a věci jsou tam psané jasně a věcně. Nastavuji si Chromium podle návodu.
Ve jménu české mentality a předsudků, mýtů ruce pryč od mé maličkosti. Jsem psychiatrická pacientka. Tedy podle většině patřím zavřít abych někomu neublížila. Vášnivá knihomolka která přečte téměř vše. Věřím že zde jsou uživatelé rozumnější se širokým rozhledem a nadhledem. Děkuji Mattie

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.