Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Obnova celé smazané složky.  (Přečteno 1770 krát)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Obnova celé smazané složky.
« kdy: 01 Prosince 2019, 16:14:25 »
Hledám googlím a zatím jsem všude našel photorec, který toto neumí a jednu zmínku o extundelete a dál jsem se o něm moc nedověděl.
Jak prosím jednoduše obnovit celou smazanou složku na ext4?

Jméno složky neznám - jen její původní umístění a odhad času - mezi 14.30 - 16.30 / 1.12.2019
« Poslední změna: 01 Prosince 2019, 16:30:45 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:Obnova celé smazané složky.
« Odpověď #1 kdy: 01 Prosince 2019, 16:57:29 »
Kdysi jsem na tom začal dělat a nikdy nedokončil. Třeba to ale pomůže. Balíky Forensic a Forensics obsahují kdeco pro pitvu dat.
https://linux.helltracker.cz/wiki/Doinstalovan%C3%A9Syst%C3%A9mov%C3%A9N%C3%A1strojeDebianu.txt

... to, co je zde popsáno je hrubý (prvotní) překlad funkcí programů z MAN, popř. HELP.
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:Obnova celé smazané složky.
« Odpověď #2 kdy: 01 Prosince 2019, 17:15:38 »
Narychlo jsem tam našel tyto dva
Kód: [Vybrat]
ext4magic:
  - Obnovit smazané soubory z oblastí ext3 nebo ext4.
  - ext4magic je file carver (nebo file carving). Může se použít při zotavení z katastrof nebo v oblasti digitální forenzní činnosti.
  - Smazání souborů v souborových systémech ext3/4 nemůže být snadno obráceno. Nula z bloku odkazy v inodes dělá to nemožné. Zkušenosti s jinými programy ukázaly, že je možné obnovit dostatečné informace pro obnovu mnoha datových souborů přímo ze žurnálu filesystému.
  - ext4magic může extrahovat informace ze žurnálu a obnovit soubory v celém adresářovém stromu, pokud jsou informace v žurnálu dostatečné.
  - Tento nástroj může obnovit většinu typů souborů s původním názvem souboru, vlastníkem a skupinou, bity režimu souborů a také stará časová razítka atime/mtime.

extundelete:
  - nástroj pro obnovení smazaných souborů z oddílu ext3/ext4.
  - extundelete používá informace uložené v časopise oddílu, aby se pokusil obnovit soubor, který byl odstraněn. Neexistuje žádná záruka, že nějaký konkrétní soubor bude možné obnovit.
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Obnova celé smazané složky.
« Odpověď #3 kdy: 01 Prosince 2019, 17:23:20 »

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Obnova celé smazané složky.
« Odpověď #4 kdy: 01 Prosince 2019, 18:40:56 »
Díky všem. Už jsem vše zatím zrekonstruoval, ale bude se hodit.
Juwa: To vypadá zajímavě - máš osobní zkušenost?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Obnova celé smazané složky.
« Odpověď #5 kdy: 01 Prosince 2019, 18:54:35 »
Díky všem. Už jsem vše zatím zrekonstruoval, ale bude se hodit.
Juwa: To vypadá zajímavě - máš osobní zkušenost?

Na W používám od stejných tvůrců R - Studio (ten je ovšem placený). Oba programy fungují obdobně, tj. dobře, je nutno dodržovat obecně platné zásady pro obnovu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.