Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Složky na externím HDD  (Přečteno 3831 krát)

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 476
Re:Složky na externím HDD
« Odpověď #25 kdy: 22 Prosince 2019, 07:14:48 »
...poznamka-dalsie pridané veci na HDD v linuxe win nadalej nebude vidiet...maličkost...

potroublo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 62
Re:Složky na externím HDD
« Odpověď #26 kdy: 23 Prosince 2019, 23:00:23 »
sice to už trvá dlouho, ale výsledek mojí snahy: přejmenoval jsem všechny složky i podsložky a výsledek nula. Při kopírování na ext HDD s plným formátem ve win (odstranění oddílu, vytvoření, formát) pořád se stejné složky (i po přejmenování) nechtějí přenést na ext HDD. Zajímavost: jak jsem popsal onehdy, když složku přejmenuji na stejný název, zkopíruji na HDD bez toho, aby chtěl nahradit vzniknou mi dvě složky. Najednou jsou v obou vidět fotky(?) a když z těch dvou vymažu tu starou, tak jsem tam, kde na začátku. složka je jen odkaz. Další postup je: defektní složky dát v linuxu na flashdisk a ve win přesunout na HDD a teď tam jsou ty fotky vidět. Proč při přenosu přes flashdisk ty fotky do win dostanu? pořád je problém, proč jenom některé složky nešly přenést, vzhledem k formátu fotek, názvu složek nikde není rozdíl. kdyby byl problém práv, tak to udělá u všech (aspoň si myslím) a ne u cca 1/3.

regine

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 826
Re:Složky na externím HDD
« Odpověď #27 kdy: 24 Prosince 2019, 12:30:12 »
1. Nemáš v názvech znaky, které Windows 'nesnáší'?
2. jak hluboké zanoření složek a jak dlouhé názvy v součtu znaků?
Ubuntu 16.04 LTS 32bit, 22.04 LTS 64bit

potroublo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 62
Re:Složky na externím HDD
« Odpověď #28 kdy: 24 Prosince 2019, 16:10:57 »
jako mám už to vyřešeno, ale důvod té patálie prostě nevím. Názvy jsou skoro stejné, viz screeny v prvních postech, složky jsou max 2 úrovně. Navíc, přes flashku jsem ten stejný název se stejnými podsložkami přenesl.
« Poslední změna: 24 Prosince 2019, 16:14:44 od potroublo »

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Složky na externím HDD
« Odpověď #29 kdy: 24 Prosince 2019, 16:52:30 »
Co som tak pozeral po internete tak odporucali bud vypnut fastboot vo win. alebo ak mas pripajanie toho oddielu vo fstab tak zrusit auto parametre a zvolit rucne ovladac ntfs-3g pripadne aj rucne nastavit kodovanie znakov. Dalsie rady boli vypnut cachovanie pre disk s ntfs particiou. Tiez zkontrolovat ci sa pri vypinani linuxu spravne odpaja ntfs particia(nehibernuje linux?).
Ale inak ten problem vyzera byt dobra rarita a vacsinou to vyriesili ako ty cez flash disk.
Som zvedavy ako to dopadne az ikx prestane napinat. :D
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Složky na externím HDD
« Odpověď #30 kdy: 24 Prosince 2019, 17:36:14 »
No, ale Potroublo prece udelal to, co mu ikx poradil jako,definitivni reseni: Vse kolem,hdd udel pod Win - a stejne je podobny problem ...
Takze je to fakt rebus a nejspis nejaky bug v Ubuntu ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Korek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Re:Složky na externím HDD
« Odpověď #31 kdy: 24 Prosince 2019, 19:48:18 »
Citace
co mu ikx poradil
;D ;D ;D

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Složky na externím HDD
« Odpověď #32 kdy: 25 Prosince 2019, 02:02:37 »
...chyba sa stala vtedy,ked HDD bolo vytvorene v linuxe...ako vieme od zaciatku-linux vidi win,aleee win nevidi linuxa...HDD treba vytvorit vo win,a bude šecko oké...pritom ked pozres v gparted win tam spravi taky maly oddielik,ty to tam nemas...pozri pred vytvorenim v gparted terajsie rozlozenie,potom ked HDD vytvoris vo win,zas pozri...bude rozdiel,ale HDD bude fungovat v obidvoch OS...mám pár takych diskov zámerne spravenych... ;D ;D ;D
... přejmenoval jsem všechny složky i podsložky a výsledek nula. Při kopírování na ext HDD s plným formátem ve win (odstranění oddílu, vytvoření, formát) pořád se stejné složky (i po přejmenování) nechtějí přenést na ext HDD. . .
« Poslední změna: 25 Prosince 2019, 02:06:55 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 476
Re:Složky na externím HDD
« Odpověď #33 kdy: 25 Prosince 2019, 09:13:12 »
Citace
Win vidí oba oddíly externího disku

pisal som cely HDD...preco je rozdelene HDD...atakdalej...

Citace
pořád se stejné složky (i po přejmenování) nechtějí přenést na ext HDD. . .

...teraz nechteji,alebo nezobrazuju...???

« Poslední změna: 25 Prosince 2019, 09:43:05 od ikx »

potroublo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 62
Re:Složky na externím HDD
« Odpověď #34 kdy: 28 Prosince 2019, 11:51:09 »
Ikx
Při kopírování na ext HDD s plným formátem ve win (odstranění oddílu, vytvoření, formát) pořád se stejné složky (i po přejmenování) nechtějí přenést na ext HDD.
Oddiíly byly odstraněny, nově vytvořený jeden oddíl - celý disk a plný formát v NTFS.



Citace
pořád se stejné složky (i po přejmenování) nechtějí přenést na ext HDD. . .

...teraz nechteji,alebo nezobrazuju...???


[/quote]

složka se na disku objeví, ale po pokusu o otevření vyskočí hláška jako v prvním postu.


Takže zatím jediná pomoc je v Ubuntu defektní složky smazat(win je smazat odmítá) a přes flashdisk je ve win  dostat na disk.
Ještě jsem si myslel, že by konflikt mohly dělat fotky z iPhonu, ale nejsou ve všech defektních složkách.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Složky na externím HDD
« Odpověď #35 kdy: 28 Prosince 2019, 12:56:27 »
Nebude to treba vada FW toho disku nebotakneco?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

potroublo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 62
Re:Složky na externím HDD
« Odpověď #36 kdy: 28 Prosince 2019, 13:57:14 »
Mohl by být. Proč však ty složky i s obsahem na disk dostanu přes flashdisk? Kdyby byl vadný disk, tak by to nešlo vůbec. Pominu to, že většinu složek i s obsahem zkopírovat lze. U těch vadných to spíše vypadá, že se vytvořil odkaz, ale nevím proč, když názvem, strukturou ani obsahem se neliší od těch dobrých.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Složky na externím HDD
« Odpověď #37 kdy: 28 Prosince 2019, 15:06:32 »
To je fakt zahada - asi budu muset najit nekoho kdo dostal k Mikulasi hodne uhli, at se podeli o nejaky koks a pak si vsechno precist znova, jestli to nerozlustim  ;D
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1756
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Složky na externím HDD
« Odpověď #38 kdy: 28 Prosince 2019, 17:01:25 »
Tady https://www.tuxera.com/community/ntfs-3g-faq/ můžou být další zdroje informací ke studiu toho problému.

Osobně si ale pořád myslím, že bylo někde něco "osráno", jak se hezky říká.

Nekvalitní hardware (kdekoliv v řetězci), chybný či poškozený software, nedodržení postupů (při zápisu souborů vyčkat, až tam opravdu budou - bývá to ve skutečnosti mnohem později, než to ukazuje většina souborových správců a souvisí to se synchronním či asynchronním zápisem), důsledné sw odpojování před fyzickým, předtím uzavření aplikací, které disk používaly a brání odpojení.

O diakritice a jiných nepatřičných znacích v názvech souborů a adresářů jsem už psal.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4936
Re:Složky na externím HDD
« Odpověď #39 kdy: 28 Prosince 2019, 18:35:50 »
Ono někdy pouze stačí na takovémto oddíle spustit
Kód: [Vybrat]
chkdsk /f
a chybějící nakopírované soubory se "zázračně" objeví. Někdy ovšem ve složce lost+found (lost & found)....
« Poslední změna: 28 Prosince 2019, 19:01:54 od juwa2 »

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Složky na externím HDD
« Odpověď #40 kdy: 28 Prosince 2019, 18:38:23 »
Nekonzistentni FS by mohl byt pricina ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

potroublo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 62
Re:Složky na externím HDD
« Odpověď #41 kdy: 06 Ledna 2020, 17:26:27 »
chkdsk bez efektu. Pořád chybí obsahy těch samých složek. Obsahy složek (těch chybějících) přenesených do kontrolní složky přes flash disk v pořádku.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.