Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Složky na externím HDD  (Přečteno 3828 krát)

potroublo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 62
Složky na externím HDD
« kdy: 14 Prosince 2019, 19:37:08 »
Udělal jsem si zálohu fotek v PC s Ubuntu a ty fotky jsem roztřídil do podsložek a zkopíroval na externí HDD. HDD byl zformátován v NTFS, dva oddíly, každý  zformátovaný zvlášť. Když jsem složky zkopíroval a HDD připojil k PC s W7 i s W10, část složek byla prázdná. Řekněme,že zhruba každá druhá podsložka byla bez fotek, zbytek s fotkami. Zkopíroval jsem zálohy na obě části disku se stejným výsledkem. Kdyby tam bylo všechno nebo nic, tak bych pochopil chybu, ale proč jenom polovina? při připojení k PC s Ubuntu v těch "prázdných" složkách fotky jsou. U oken to napíše viz příloha
« Poslední změna: 14 Prosince 2019, 19:40:24 od potroublo »

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4936
Re:Složky na externím HDD
« Odpověď #1 kdy: 14 Prosince 2019, 19:58:53 »
To vypadá na to, že jsi v názvech (složek/souborů) použil znaky které jsou ve windows "zakázané".
Prověř to, přejmenuj to. Nedoporučuje se používat diakritiku a mezery v názvech.
-------------------------------
Windows nepodporuje u externích disků více oddílů - zpravidla vidí pouze ten první...

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Složky na externím HDD
« Odpověď #2 kdy: 14 Prosince 2019, 20:24:54 »
Ta posledna veta o oddieloch sa mi nezda.
Co sa tyka nepodporovanych znakoch je ich viac, napr. aj pomlcka ktoru dava linux pri prinscreene do formatu casu dokaze vo win. narobit problem.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

potroublo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 62
Re:Složky na externím HDD
« Odpověď #3 kdy: 14 Prosince 2019, 20:32:23 »
Win vidí oba oddíly externího disku - viz screen disky. na screenu složky jsou označené složky, které jsou ve Win prázdné a nevidím u nich v názvech rozdíl oproti ostatním složkám. Ani v mezerách, ani v číslech nebo znacích.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4936
Re:Složky na externím HDD
« Odpověď #4 kdy: 14 Prosince 2019, 20:45:13 »
 Ale přejmenovat to zkusit můžeš....
Ten disk je fyzicky OK? Filesystém na tom ext. disku je OK?  Kontrolovals to?
A ty soubory v těch složkách se liší jak? Co jejich názvy?
A co když zkopíruješ "viditelný" soubor do "prázdné" složky, objeví se tam?
« Poslední změna: 14 Prosince 2019, 20:47:27 od juwa2 »

potroublo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 62
Re:Složky na externím HDD
« Odpověď #5 kdy: 14 Prosince 2019, 20:50:46 »
Zkusím zítra, dám vědět.

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 476
Re:Složky na externím HDD
« Odpověď #6 kdy: 14 Prosince 2019, 21:47:57 »
...vsetko je v poriadku,toto malé nedorozumenie medzi linux a win som vyriesil davno...má to jednoduché riesenie...nehladajte ani vo filesysteme,ani v názvoch...zalohy fotiek neni surné vyriesit,a som zvedavy na vase riesenia a napady... :o :o :o
« Poslední změna: 14 Prosince 2019, 22:44:14 od ikx »

Korek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Re:Složky na externím HDD
« Odpověď #7 kdy: 15 Prosince 2019, 17:09:58 »
Citace
na screenu složky jsou označené složky, které jsou ve Win prázdné a nevidím u nich v názvech rozdíl oproti ostatním složkám. Ani v mezerách, ani v číslech nebo znacích.
Pokud vim nezkopirovaly se soubory, pak hledej chyby u souboru ktere tam chybi. Pokud je chyba opravdu v nazvech muze pomoci h2rename, nebo nejaky davkovy slozitejsi prejmenovavac, pokud je tech souboru na rucni editaci moc.

potroublo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 62
Re:Složky na externím HDD
« Odpověď #8 kdy: 16 Prosince 2019, 16:21:26 »
Vypadá to na potíž s názvem fotky. Některé mají "číslo.JPG" a ty, které nevidím mají z nějakého důvodu "IMG_číslo.JPG." Jak k tomu došlo nevím (všechny fotky jsou z telefonu), zřejmě přehazováním mezi PC.  Když jsem IMG přejmenoval a dal na ext. disk, fotky jsou vidět i ve Win. Teď bych měl vyřešit nějaké dávkové přejmenování,protože mě asi trefí přejmenovávat 10k fotek.
Edit: teď se dívám,že ve složce "žrádlo a houby" jsou taky IMG a jsou v těch Win vidět. Tak teď  jsem z toho jelen.
Edit2:podle fotky z prvního příspěvku mi to připadá,že u těch složek bez fotek to vytvořilo spíš odkaz, než aby to zkopírovalo složku .
« Poslední změna: 16 Prosince 2019, 16:56:56 od potroublo »

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4936
Re:Složky na externím HDD
« Odpověď #9 kdy: 17 Prosince 2019, 12:22:26 »
Edit2:podle fotky z prvního příspěvku mi to připadá,že u těch složek bez fotek to vytvořilo spíš odkaz, než aby to zkopírovalo složku .

Podívej se do vlastností těch složek - tam zjistíš, zda je to složka nebo jenom odkaz.

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 476
Re:Složky na externím HDD
« Odpověď #10 kdy: 17 Prosince 2019, 20:12:28 »
...chyba sa stala vtedy,ked HDD bolo vytvorene v linuxe...ako vieme od zaciatku-linux vidi win,aleee win nevidi linuxa...HDD treba vytvorit vo win,a bude šecko oké...pritom ked pozres v gparted win tam spravi taky maly oddielik,ty to tam nemas...pozri pred vytvorenim v gparted terajsie rozlozenie,potom ked HDD vytvoris vo win,zas pozri...bude rozdiel,ale HDD bude fungovat v obidvoch OS...mám pár takych diskov zámerne spravenych... ;D ;D ;D

potroublo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 62
Re:Složky na externím HDD
« Odpověď #11 kdy: 18 Prosince 2019, 11:40:44 »
juwa2 - vlastnosti obou složek jsou stejné,viz přiložený screen. Brno je prázdné,Demo plné. Obě přesunuté na disk jednou operací (kopie nadřazené složky
iks: HDD jsem udělal a formátoval v Linuxu a napadlo mě, že to asi bude problém. Zformátoval jsem tedy jeden oddíl ve Wina výsledek byl stejný. Zřejmě je to málo. Zkusím tedy udělat celý disk ve Win.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4936
Re:Složky na externím HDD
« Odpověď #12 kdy: 18 Prosince 2019, 11:54:55 »
juwa2 - vlastnosti obou složek jsou stejné,viz přiložený screen. Brno je prázdné,Demo plné. Obě přesunuté na disk jednou operací (kopie nadřazené složky
iks: HDD jsem udělal a formátoval v Linuxu a napadlo mě, že to asi bude problém. Zformátoval jsem tedy jeden oddíl ve Wina výsledek byl stejný. Zřejmě je to málo. Zkusím tedy udělat celý disk ve Win.

Do těch "Vlastností" se ale musíš podívat z Ubuntu, ne z Windows pomocí nějakého linux-readeru, tam nezjistíš nic.... :-\

Pouze zformátovat nebo odstranit + vytvořit + naformátovat jsou dvě různé věci. Pouhý formát nestačí, oddíl se musí znova vytvořit.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4936
Re:Složky na externím HDD
« Odpověď #13 kdy: 18 Prosince 2019, 11:57:15 »
...chyba sa stala vtedy,ked HDD bolo vytvorene v linuxe...ako vieme od zaciatku-linux vidi win,aleee win nevidi linuxa...HDD treba vytvorit vo win,a bude šecko oké...pritom ked pozres v gparted win tam spravi taky maly oddielik,ty to tam nemas...pozri pred vytvorenim v gparted terajsie rozlozenie,potom ked HDD vytvoris vo win,zas pozri...bude rozdiel,ale HDD bude fungovat v obidvoch OS...mám pár takych diskov zámerne spravenych... ;D ;D ;D

Pokud (pomocí diskpart) vytvořím na disku oddíl přes celý disk a naformátuji ho na NTFS, žádný další "oddielik" se nikde nevytvoří.
Disk vypadá úplně stejně jako když to samé udělám v linuxu (GParted). A kopírování se chová naprosto normálně.
Dej sem snímek toho "oddieliku".  To jsem teda na to zvědavý... :)
« Poslední změna: 18 Prosince 2019, 12:01:36 od juwa2 »

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 476
Re:Složky na externím HDD
« Odpověď #14 kdy: 18 Prosince 2019, 12:18:01 »
...tak hladajte dalej...buduci tyzden dam foto...pokial disk ale nebude vytvoreny vo win,bude pouzitelna len v linuxe,a vo win budu len odkazy...bude vytvoreny vo win,bude pouzitelny v obidvoch OS...
...juwa-tu teraz neriesime oddiely,ale pouzitelnost disku v oboch OS...... :o :o :o
« Poslední změna: 18 Prosince 2019, 17:56:44 od ikx »

potroublo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 62
Re:Složky na externím HDD
« Odpověď #15 kdy: 20 Prosince 2019, 16:10:44 »
juwa2: přikládám vlastnosti složek z Ubuntu. Obě se mi zdají stejné. Brno vidí, Demo nevidí.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4936
Re:Složky na externím HDD
« Odpověď #16 kdy: 20 Prosince 2019, 16:27:22 »
Ano, oboje dvoje je běžná složka...
Jinak nějaký další pokrok jestvuje??
« Poslední změna: 20 Prosince 2019, 16:29:02 od juwa2 »

potroublo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 62
Re:Složky na externím HDD
« Odpověď #17 kdy: 20 Prosince 2019, 16:31:10 »
Odstraňuju, tvořím a formátuju. A dloubu se v nose, bo jsem na16% :)

potroublo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 62
Re:Složky na externím HDD
« Odpověď #18 kdy: 20 Prosince 2019, 18:15:49 »
juwa2: Takže: odstranit, vytvořit a naformátovat (ve Win) - hotovo. Zkopírována celá složka záloh foto, dále zvlášť zkopírované dvě referenční složky - Brno a Demo a ještě zvlášť jen tak volně na disk zkopírován obsah složky Brno. Ve složkách to není - viz hláška v prvním postu, volně zkopírované vidět jsou.
« Poslední změna: 20 Prosince 2019, 18:21:01 od potroublo »

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4936
Re:Složky na externím HDD
« Odpověď #19 kdy: 20 Prosince 2019, 18:40:20 »
juwa2: Takže: odstranit, vytvořit a naformátovat (ve Win) - hotovo. Zkopírována celá složka záloh foto, dále zvlášť zkopírované dvě referenční složky - Brno a Demo a ještě zvlášť jen tak volně na disk zkopírován obsah složky Brno. Ve složkách to není - viz hláška v prvním postu, volně zkopírované vidět jsou.

No já bych to spíše viděl na to, převzít vlastnictví/práva té cílové složky na "everyone" (ve windows).
Každopádně je zřejmé, že ten tvůj problém je v konfliktu vlastnictví/práv mezi unix/win.

Já osobně jsem s tímto nikdy probémy neměl, maximálně měly windows složky vlastníka "nobody", což lze jednoduše v linuxu řešit pomocí chown/chmod

Nicméně v každém případě je to natolik primitivní záležitost, že tomu neodpovídá několikadenní řešení/debata zde.... :-\
« Poslední změna: 20 Prosince 2019, 18:46:54 od juwa2 »

potroublo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 62
Re:Složky na externím HDD
« Odpověď #20 kdy: 20 Prosince 2019, 18:45:44 »
Ještě k tomu: ani po přejmenování složky na ABrno nic. Ja bych to bral, kdyby to bylo u všech, ale jen u některých? Vytvořil jsem to v jeden den, nevidím důvod, aby se mi třetina nezkopírovala. Sám vidíš, že v názvech a vlastnostech rozdíl není. Zkusím se pohrabat v těch právech.
Edit: omlouvám se za obtěžování primitivní záležitostí.
« Poslední změna: 20 Prosince 2019, 18:52:05 od potroublo »

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4936
Re:Složky na externím HDD
« Odpověď #21 kdy: 20 Prosince 2019, 18:48:25 »
Ještě k tomu: ani po přejmenování složky na ABrno nic. Ja bych to bral, kdyby to bylo u všech, ale jen u některých? Vytvořil jsem to v jeden den, nevidím důvod, aby se mi třetina nezkopírovala. Sám vidíš, že v názvech a vlastnostech rozdíl není. Zkusím se pohrabat v těch právech.

Práva jo - ale ve Windows - nastav je na "everyone"....

EDIT: Nic jiného než práva/názvy to být nemůže, takže hledej/zkoušej dál...
A uvědom si laskavě, že unix vlastnictví/práva nejsou totéž jako ntfs vlastnictví/práva... :-\
Pokud ses už rozhodl takto sdílet soubory mezi unix/dos, vezmi na vědomí odlišnosti těchto systémů a přizůsob se tomu (pokorně)...
« Poslední změna: 20 Prosince 2019, 19:33:57 od juwa2 »

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Složky na externím HDD
« Odpověď #22 kdy: 20 Prosince 2019, 19:08:10 »
Prava by asi davali inu hlasku, samozrejme za vyskusanie nic neda.
Ako si tie nazvy vytvaral a ako si to premenovaval na to ABrno nic. Nemohlo sa stat ze si mal koniec nazvu odenterovany? Teraz som to skusal a vo win. som dostal podobnu hlasku. Nazov som vytvoril prekopirovanim z textoveho suboru kde bol odenterovany koniec riadku. W si s tym neporadi.
« Poslední změna: 20 Prosince 2019, 19:56:05 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

potroublo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 62
Re:Složky na externím HDD
« Odpověď #23 kdy: 20 Prosince 2019, 19:46:54 »
Přejmenoval jsem složku na stejný název, ale vymazal všechno, ne že jsem jen přidal písmeno. složka se na ext HDD zkopírovala vedle té původní (?) a teď jsou vidět ve Win obě. Každá složka ukazuje jiný čas vytvoření, ale stejný čas změny, i ta původní, se kterou jsem nic nedělal. Zřejmě je to těmi názvy složek. Díky za pomoc.
« Poslední změna: 20 Prosince 2019, 19:52:03 od potroublo »

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4936
Re:Složky na externím HDD
« Odpověď #24 kdy: 20 Prosince 2019, 20:02:19 »
Přejmenoval jsem složku na stejný název, ale vymazal všechno, ne že jsem jen přidal písmeno. složka se na ext HDD zkopírovala vedle té původní (?) a teď jsou vidět ve Win obě. Každá složka ukazuje jiný čas vytvoření, ale stejný čas změny, i ta původní, se kterou jsem nic nedělal. Zřejmě je to těmi názvy složek. Díky za pomoc.

No vida - experimentování/laborování je vždy užitečné - to tvrdím já... Hlavně, že se ti to povedlo rozchodit, aspoň vidíš, že se snaha + vytrvalost se vyplácí...  ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.