Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: U16 a stejna jmena souboru v adresari..  (Přečteno 1043 krát)

miro_

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 231
U16 a stejna jmena souboru v adresari..
« kdy: 17 Prosince 2019, 10:53:02 »
Jiz nekolikrat se mi stalo pri archivaci pri uzivani 'FreeFileSync', ze je proces ukoncen s chybou.
Nejaky soubor stejneho jmena nelze do cile prenest. Povazoval jsem to za nejaky problem 'FreeFileSync'.
Dnes jsem hledal kde mam v systemu ulozen pomocny textovy soubor 'temp.txt', na ktery mam odkaz na plose.
Na priloze z hledani v 'nautilu' je to videt.
Dle drivejsich zkusenosti s opravami souboroveho systemu jsem z live-cd zkusil provest opravu tomto partition s U16-32bit 'fsck /dev/sda4'.
Stav se vsak nezmenil !
Pri otevreni 'temp.txt' 'gedit' se objevi skutecne obsah posledni verze textu.
Co to ma znamenat ? Co s tim ?

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:U16 a stejna jmena souboru v adresari..
« Odpověď #1 kdy: 17 Prosince 2019, 12:49:45 »
Otázka je zmatená, budeš muset popsat přesněji o co ti jde.
To jako nevíš, kde se ten soubor "temp.txt" nachází? Podívej se do jeho vlastností, tam je uvedena celá cesta k němu.

A co se FFS týče, závisí to na tom, jak to máš nastavené (jaký typ synchronizace jsi zvolil).

miro_

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 231
Re:U16 a stejna jmena souboru v adresari..
« Odpověď #2 kdy: 17 Prosince 2019, 14:31:24 »
Diky za odpoved.
Nejak jsem 'zazmatkoval'. Neuvedomil jsem si,  ze ve vypisu  vyhledanych souboru nejsou cesty.



Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:U16 a stejna jmena souboru v adresari..
« Odpověď #3 kdy: 17 Prosince 2019, 21:07:11 »
Otázka je skutečně hodně zmatená. Řešení by mne ale zajímalo. Již se mi stalo, že jsem měl v adresáři více souborů stejného názvu. Jen to nebylo tak snadné, jako na fotce zde ve vlákně. Na fotce je soubor a jeho "zástupce". Já jsem měl skutečně stené názvy souborů. Hromadné zpracování si stím poradit neumělo, ale pravý klik na soubor a změna jména to vyřešilo. Vlastně by mě zajímalo, jakým kouzlem k něčemu takovému může dojít. Jako pomůcku uvádím, že se svými operáky se nemazlím a kdykoliv mě napadne, jak mu udělat benchmark který nezná, udělám to. Takže už jsem zažil spoustu zajímavých situací.

Shodně pojmenované soubory ale v mém případě byly na serveru, kde tyhle vylomeniny nedělám a verze je 16.04.
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

miro_

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 231
Re:U16 a stejna jmena souboru v adresari..
« Odpověď #4 kdy: 07 Ledna 2020, 17:02:27 »
Vracim se znovu k tomuto tematu.
V priloze je dokumentovan znovu zjisteny stav. Doufam ze dostatecne.
Pokud nekoho napadne kde bych mohl delat pri badani o co jde  chybu dejte vedet.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.