Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu a MS Office a několikasetstránkový soubor, jak na to?  (Přečteno 1391 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Mám několik strojů, většinou U18, někde U14. Samořejmě používáme LibreOffice, ale někdy je nutné pro práci použít MS Office, MS Word, MS Excel a tam je problém. MS Office pod wine běží, ale například Word, při zpracovávání velkého dokumentu, desítky nebo přes sto dvěstě stran, několikrát denně zamrzne. Nemohu přijít čím to je. Dělá to prostě všude. Vypisoval jsem si to, instaloval různé verze wine i wordu (2007 a 2010). Jestli s tím máte někdo zkušenosti, jak to udělat, aby word běžel několik dnů práce bez mrznutí, sem s nimi. Nemyslím odpovědi typu, mě nepadá, občas napíšu a vytisknu deset stran. To mě taky nepadá... :-)

Zatím kombinace Ubuntu + wine + MS Word pro spisovatele vhodná není... :-)

Dík.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Ubuntu a MS Office a několikasetstránkový soubor, jak na to?
« Odpověď #1 kdy: 22 Prosince 2019, 21:41:17 »
Nedostatek alokované paměti. Defaultně se alokuje pouze určitá hodnota a když se vyčerpá, logicky to zamrzne. Mělo by to jít nastavit nějakým spouštěcím parametrem - dál už budeš must bádat sám...
« Poslední změna: 22 Prosince 2019, 21:45:08 od juwa2 »

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Ubuntu a MS Office a několikasetstránkový soubor, jak na to?
« Odpověď #2 kdy: 22 Prosince 2019, 22:27:08 »
Možná, že to dělá Word i ve Win, nevím, nemám zkušenost...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Korek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Re:Ubuntu a MS Office a několikasetstránkový soubor, jak na to?
« Odpověď #3 kdy: 23 Prosince 2019, 07:02:56 »
Citace
Nedostatek alokované paměti.
3D hry pres to behaj, neni to zvlastni?
Citace
jak to udělat, aby word běžel několik dnů práce bez mrznutí,
Stale mas moznost vyzkouset CrossOver
« Poslední změna: 23 Prosince 2019, 07:25:30 od Korek »

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Ubuntu a MS Office a několikasetstránkový soubor, jak na to?
« Odpověď #4 kdy: 23 Prosince 2019, 10:18:13 »
Možná, že to dělá Word i ve Win, nevím, nemám zkušenost...

Nedělá - ve Win. je ošetřena správa paměti jinak (než v ubuntu potažmo ve wine pod ubuntu). Jak už jsem uvedl, ve wine dostává každá aplikace "přiděleno" nějaké defaultní množství paměti. Pokud to má být více, je třeba to ošetřit (vynutit) v parametru spouštěcího příkazu.

zeleno

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 417
Re:Ubuntu a MS Office a několikasetstránkový soubor, jak na to?
« Odpověď #5 kdy: 23 Prosince 2019, 16:57:54 »
Inú správu pamäti by mohlo upraviť nastavenie wine na windows 8.1, no môžu vzniknúť iné problémy s používaním programu.

Ps https://postimg.cc/MMw7hdjG

Korek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Re:Ubuntu a MS Office a několikasetstránkový soubor, jak na to?
« Odpověď #6 kdy: 23 Prosince 2019, 19:41:46 »
Uz jsem myslel ze je to tvuj vytvor. Nedavno jsem cetl i o Tuzovi, jen pro zajimavost ;)
Taky hezke Vanoce at pouzivate Linux nebo ne, dulezitejsi je ale pouzivat hlavu ;)

regine

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 826
Re:Ubuntu a MS Office a několikasetstránkový soubor, jak na to?
« Odpověď #7 kdy: 24 Prosince 2019, 12:35:55 »
Je to vlastnost MS-Word. Dělal jsem na projektu, dokument byl několika sta-stránkový (tabulky + obrázkové grafy). Stejný efekt. Kontaktovali jsme MS a poslali vzorek. Uznali, doporučili buď dokument rozdělit nebo jiný textový editor (procesor). Myslím, že navrhli Adobe.
Není zapnutá 'historie změn'? Dělá nestabilitu.
Ubuntu 16.04 LTS 32bit, 22.04 LTS 64bit

West

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 404
Re:Ubuntu a MS Office a několikasetstránkový soubor, jak na to?
« Odpověď #8 kdy: 24 Prosince 2019, 13:22:12 »
U nás sa podobné problémy a to aj s menšími dokumentami vyskytovali ak bol dokument konvertovaný zo staršej verzie Office do novej pomocou vstavanej funkcie "uložiť ako...". Keď sme ich prepísali tak to nerobilo. Chápem, že u vás prepisovanie asi nehrozí, ale je dobré o tom vedieť, pretože to vyzerá tak, že MS office nieje kompatibilný aj keď existuje možnosť konverzie priamo v programe. Túto vlastnosť mám potvrdenú od mnohých užívateľov MS Office.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.