Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak nastavit správný vzhled pro aplikace  (Přečteno 1977 krát)

Kattnienika

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
Jak nastavit správný vzhled pro aplikace
« kdy: 29 Prosince 2019, 10:05:38 »
Ahoj,

Obracím se na Vás opět s prosbou. Používám Linux Mint 19.3 Cinnamon 4.4.5 a mám nastavený motiv Mint-Y-Dark. Většina aplikací dodržuje tento motiv i ve svém prostředí (tedy ovládání a podobně je v tmavých barvách). Ale některé aplikace (například VLC, MKVToolnixGUI) toto nastavení ignorují a jsou ve světlých barvách.

Zkoušela jsem provést kontrolu nastavení v Qt5, ale zde je to nastavené správně. Netušil by někdo, jak tento problém opravit?

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Jak nastavit správný vzhled pro aplikace
« Odpověď #1 kdy: 29 Prosince 2019, 15:13:39 »
VLC má vlastní skiny, u něj to jde změnit jedině tam a MKVToolnix vzhled změnit neumí.

Kattnienika

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
Re:Jak nastavit správný vzhled pro aplikace
« Odpověď #2 kdy: 29 Prosince 2019, 15:28:00 »
Tak se mi podařilo zjistit, že je to způsobené tím že aplikace jsou nainstalované z Flathub.

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Jak nastavit správný vzhled pro aplikace
« Odpověď #3 kdy: 29 Prosince 2019, 15:46:53 »
Tak je nainstaluj normálně, ale třeba VLC mám z repozitáře a je stále světlé ať nastavím jakýkoliv vzhled a je to tak odjakživa. Používám KDE.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Jak nastavit správný vzhled pro aplikace
« Odpověď #4 kdy: 29 Prosince 2019, 20:35:07 »
Tak se mi podařilo zjistit, že je to způsobené tím že aplikace jsou nainstalované z Flathub.
Je obecně známo, že aplikace nainstalované prostřednictvím flatpak nebo snap nedokážou udržet konsistenci prostředí. Výsledek je tzv. "uggly", což hovoří za vše...
Takže pokud je to jen trochu možné, co půjde, instaluj klasicky pomocí apt (Synaptic).
Ano, vím Centrum SW "tlačí" snap a flatpak = děs = nenávidím z mnoha důvodů... :P
Bohužel, pokud určitá aplikace nemá jinou (instalační) alternativu a pokud ji člověk nutně potřebuje, pak nezbývá než "strpět" tento "novodobý mor".... :-[

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Jak nastavit správný vzhled pro aplikace
« Odpověď #5 kdy: 29 Prosince 2019, 20:45:13 »
Snap ani nevím co je, ale Flatpak se vyhýbám jak jen můžu. Myšlenka je to celkem sympatická, ale bohužel klasicky nedotažená do konce. Možná za nějakou tu dekádu to bude plnohodnotně fungovat, ale zatím je nejlepší cesta klasický repozitář a přinejhorším dvojklik na stažený .deb/.rpm :)

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Jak nastavit správný vzhled pro aplikace
« Odpověď #6 kdy: 29 Prosince 2019, 21:16:14 »
Snap ani nevím co je, ale Flatpak se vyhýbám jak jen můžu. Myšlenka je to celkem sympatická, ale bohužel klasicky nedotažená do konce. Možná za nějakou tu dekádu to bude plnohodnotně fungovat, ale zatím je nejlepší cesta klasický repozitář a přinejhorším dvojklik na stažený .deb/.rpm :)

Snap je stejné "zlo" jako flatpak (princip je zhruba stejný)...
Jediné, co lze z tohoto "ranku" doporučit je .AppImage - ten není třeba instalovat, stačí jenom spustit. A aspoň zbytečně neprudí, lze ho odstranit prostým smáznutím.... :)

Kattnienika

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
Re:Jak nastavit správný vzhled pro aplikace
« Odpověď #7 kdy: 30 Prosince 2019, 09:18:49 »
Už tomu Flathubu trochu rozumím. Myslela jsem, že je to způsob jak získat některé aplikace v aktuální verzi, když repozitáře obsahují často velice staré verze. Jediným způsobem je tedy přidat vlastní PPA pro dané aplikace.

Popřípadě přejít na Ubuntu a používat aktuální vydání (nyní tedy 19.10), kde jsou oficiální repozitáře relativně aktualizované a není potřeba čekat třeba i dva roky na další aktualizaci v rámci LTS verze.

Koukala jsem ještě do Centra softwaru pro Ubuntu a u spousty aplikací je tam napsáno Source: Snap store. To je také na způsob Flathubu či něčeho podobného?
« Poslední změna: 30 Prosince 2019, 10:05:38 od Kattnienika »

Korek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Re:Jak nastavit správný vzhled pro aplikace
« Odpověď #8 kdy: 30 Prosince 2019, 11:29:27 »
flatpak 2017 flatpak 2019

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Jak nastavit správný vzhled pro aplikace
« Odpověď #9 kdy: 30 Prosince 2019, 14:20:37 »
Koukala jsem ještě do Centra softwaru pro Ubuntu a u spousty aplikací je tam napsáno Source: Snap store. To je také na způsob Flathubu či něčeho podobného?

1. Centrum SW "tlačí" snap a flatpak = děs.
2. Ano, je to to stejné v "bleděmodrém".....

Kattnienika

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
Re:Jak nastavit správný vzhled pro aplikace
« Odpověď #10 kdy: 30 Prosince 2019, 14:32:35 »
Děkuji za vysvětlení. Jsou už tedy jenom dvě možnosti. Buď zůstat na LTS a použít ručně přidané PPA pro aktuální verze a ostatní stahovat ručně jako deb balíček.

Nebo přejít na Ubuntu a používat aktuální vydání, kdy každých 6 měsíců vyjde nová verze ve které budou aktuálnější repozitáře.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Jak nastavit správný vzhled pro aplikace
« Odpověď #11 kdy: 30 Prosince 2019, 14:46:19 »
Děkuji za vysvětlení. Jsou už tedy jenom dvě možnosti. Buď zůstat na LTS a použít ručně přidané PPA pro aktuální verze a ostatní stahovat ručně jako deb balíček.

Nebo přejít na Ubuntu a používat aktuální vydání, kdy každých 6 měsíců vyjde nová verze ve které budou aktuálnější repozitáře.

Jediné další co lze ještě doporučit je .AppImage  I tak lze mnohdy získat aktuální verzi aplikace.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.