Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Aplikace na poznámky pro všechny možné OS  (Přečteno 4502 krát)

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Aplikace na poznámky pro všechny možné OS
« kdy: 29 Prosince 2019, 16:13:37 »
Používám už docela dlouho OneNote a vyhovuje mi, že se do poznámek dají vkládat i obrázky, formátovat text a podobně. Ale dlouhodobě mě zlobí že není aplikace pro Linux a webová verze není plnohodnotné řešení, bez internetu se k poznámkám nedostanu. Proto tedy otázka:

Znáte aplikaci pro poznámky, která má verzi pro Linux, macOS, Windows, iOS i Android, umožňuje vzájemnou synchronizaci, umožňuje formátovat text, vkládat obrázky a sdílet mezi uživateli? Používáme totiž doma jeden sdílený sešit, kde je mimo jiné nákupní seznam a další věci, které potřebujeme sdílet (doba papírku připevněného magnetem na ledničku už je dávno pryč :) ).

Důležitá je ta aplikace, aby to fungovalo i offline a mohlo na tom pracovat v jeden okamžik víc lidí, aby třeba nedocházelo ke konfliktům nebo přepisování zadaných údajů. Nebo že se upraví poznámka offline, pak se připojí, zjistí že se mezitím online také změnila a doplní jen ty chybějící věci případně se zeptá, prostě tak jak funguje OneNote, ale pro všechny OS. Pokud možno free, ale možná by to mohlo být i placené pokud by byla rozumná cena, třeba 1-2 USD za měsíc a to pro všechny platformy, víc za to platit nehodlám, případně jednorázově placená aplikace s lifetime licencí. Ale free je preferované. OneNote bohužel nefunguje ve Wine.

Díky moc.

zeleno

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 417
Re:Aplikace na poznámky pro všechny možné OS
« Odpověď #1 kdy: 29 Prosince 2019, 18:11:27 »
Skús vyskúšať Task Coach https://www.taskcoach.org
Podľa Crossoveru by mohol fungovať aj OneNote 2007
https://postimg.cc/K4dxqb1H

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re:Aplikace na poznámky pro všechny možné OS
« Odpověď #2 kdy: 29 Prosince 2019, 19:33:34 »
Skús vyskúšať Task Coach https://www.taskcoach.org
Podľa Crossoveru by mohol fungovať aj OneNote 2007
https://postimg.cc/K4dxqb1H

Task Coach jsem také zkoušel, ale nesedl mi, hlavně kvůli práci s přílohami... OneNote 2007 jsem právě zkusil nainstalovat do Wine 5.0  - rc3 ale nezadařila se ani instalace s mým nastavením  >:(
Zajímavá aplikace je i Quentier https://github.com/d1vanov/quentier

Nejvíce vyhovuje Cherrytree hlavně kvůli tomu že tam bylo přidáno nastavení relativních cest příloh a tak je přenositelnost mezi Win/Lin zcela bezproblémová

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4936
Re:Aplikace na poznámky pro všechny možné OS
« Odpověď #3 kdy: 29 Prosince 2019, 20:01:38 »
Ano, CherryTree je řešením https://www.giuspen.com/cherrytree/ 
Veškerá data se ukládají do lokálního souboru. A je jenom na uživateli, jak si "pořeší" jeho synchronizaci mezi jednotlivými počítači.
Já ho mám např. synchronizovaný přes Mega. Funguje to skvěle... ;)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nicméně tak sofistikované jako OneNote od MS ta aplikace samozřejmě není a ani být nemůže...
(OneNote mám a rád ho používám - v. 2010, je to opravdu jedno z mála co se MS opravdu povedlo, docela lituji, že už nechodím do školy....)
Takže používám obě aplikace současně, samozřejmě OneNote pod Ubuntu (se skřípěním zubů) pouze ve webové verzi....
« Poslední změna: 29 Prosince 2019, 20:17:09 od juwa2 »

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Aplikace na poznámky pro všechny možné OS
« Odpověď #4 kdy: 29 Prosince 2019, 20:43:07 »
zeleno: Task Coach jsem zkusila a šel velmi rychle pryč, něco tak zmateného jsem už dlouho neviděla. Navíc aplikace pro Android neumí displej Xperie 5 (resp. žádný displej 21:9), takže je pro mě momentálně ze hry už jen kvůli tomuto.

OneNote 2007 se mi nepodařilo sehnat samostatnou instalačku, nicméně jsem zkoušela celý Office 2013 a samostatný OneNote 2016 (obojí 32 i 64 bit) a OneNote ve Wine ani PlayOnLinux nefunguje. Crossover jsem nezkoušela, placený emulátor Windows se mi nějak používat nechce, to už radši celé placené Windows :)

min25: koukla jsem na Cherry Tree a marně hledám verzi pro macOS, Android a iOS. Navíc číslo verze 0.38.9 se přiznám ve mě příliš důvěry nebudí, když si dovolím zavěštit, tak za dva roky se rozdělí na Cherry Tree a nějaký jeho fork, který půjde trochu jinou cestou z ideologických důvodů a nebude pořádně fungovat ani jeden protože dva projekty = polovina vývojářů. Nevím, prostě to ve mě nebudí důvěru. A hlavně chybí aplikace pro 3/5 požadovaných OS. Quentier podle všeho je jen alternativní klient pro Evernote a to už bych radši použila originál než kopii, navíc Evernote mi ve free verzi nestačí a chtějí za to poněkud moc peněz.

juwa2: aha, ono to Cherry Tree ani nemá možnost synchronizace? Tak to je další mínus :( Jak bych to dostala do telefonu když to ani nemá klienta? Navíc Google Drive v Linuxu funguje dost prapodivně a to dokonce i v placeném OverGrive, co se týče free alternativ tak tam je to vysloveně tragické. Například mi OverGrive z nějakého důvodu duplikuje některé fotky, ale nepřišla jsem na to proč ani podle čeho si vybírá které zduplikuje, ale najednou se objeví kromě originálního img_0079.jpg ještě img_0079(1).jpg a klidně i 2, 3, 4... Čas od času se stane, že při spuštění při startu systému vyhodí chybu a jediná možnost je ruční spuštění (které funguje). A jediná možnost jak se té chyby zbavit je vymazat konfiguraci a nastavit to znova což ale znamená, že naprosto nepochopitelně stahuje všechna data znovu i když mu řeknu kde jsou. Ale jako snad jediný umí vybrat co se bude synchronizovat a nestahuje mi třeba zálohu Androidu, která je v PC zbytečná nebo třeba savy z Windows her, které v Linuxu jsou taktéž zbytečné. Ale teď během krátké doby vydali snad čtyři nové verze tak snad to už bude fungovat lépe.

Holt teda budu zatím používat (také se skřípěním zubů) OneNote v Linuxu na webu a na čtyřech z pěti systémů pohodlně v aplikaci a třeba se časem dočkám nativní aplikace od Microsoftu, s Linuxem se poslední dobou nějak hodně kamarádí tak třeba vznikne i MS Office pro Linux (bylo by fajn nemuset používat LibreOffice nebo jiné nedokonalé náhražky a to je LibreOffice oproti některým vysloveně špičkový).

Tak díky všem za snahu, já jsem zkusila ještě další aplikace, ale ani jedna z nich mi nevyhovovala. Jedna vypadala celkem použitelně, tuším že Simply Notes se jmenuje, ale je až moc "simply", neumí ani hloupé formátování textu ve smyslu tučně, kurzíva a tak, natož pak nějaké složitější věci jako třeba vložení obrázků, zvukových nahrávek, zaškrtávacích políček do seznamu a tak.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4936
Re:Aplikace na poznámky pro všechny možné OS
« Odpověď #5 kdy: 29 Prosince 2019, 21:20:37 »
OneNote pod wine nainstaluješ pouze verzi 2010, vyšší nelze. Funguje bez problému. Samostatná instalačka při troše snahy schrastit jde, dokonce se oficiálně prodávala svého času i u nás...
--------------------------
Jinak ta synchronizace samotná je v podstatě druhotná věc - jednotlivé "oddíly/sešity/bloky" se ukládají do lokálního souboru  *.onenote.
Jak si potom jeho synchronizaci ošetříš, je už podružná věc která se aplikace samotné netýká..

Tyto dvě věci bych prosím důrazně doporučoval oddělit...

Ano, samozřejmě vím, že tyhle MSO aplikace mají primárně synchronizaci předpokládanou/přednastavenou přes OneDrive (MS servery).

Nicméně nikdo tě nenutí toto využívat.

Zkrátka nastavíš ukládání (pozn. bloku) do lokálního souboru a teprve ten pak synchronizuješ jak chceš, čím chceš a kam chceš.
Celému MS navzdory... ;)
« Poslední změna: 29 Prosince 2019, 22:48:03 od juwa2 »

zeleno

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 417
Re:Aplikace na poznámky pro všechny možné OS
« Odpověď #6 kdy: 30 Prosince 2019, 13:14:46 »
Cez Crossover sa dá použiť aj OneNote 2016
https://postimg.cc/tZqvDYPp

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Aplikace na poznámky pro všechny možné OS
« Odpověď #7 kdy: 30 Prosince 2019, 14:13:34 »
Cez Crossover sa dá použiť aj OneNote 2016
https://postimg.cc/tZqvDYPp

Nějaké speciální nastavení je potřeba?

OneNote pod wine nainstaluješ pouze verzi 2010, vyšší nelze. Funguje bez problému. Samostatná instalačka při troše snahy schrastit jde, dokonce se oficiálně prodávala svého času i u nás...
--------------------------
Jinak ta synchronizace samotná je v podstatě druhotná věc - jednotlivé "oddíly/sešity/bloky" se ukládají do lokálního souboru  *.onenote.
Jak si potom jeho synchronizaci ošetříš, je už podružná věc která se aplikace samotné netýká..

Tyto dvě věci bych prosím důrazně doporučoval oddělit...

Ano, samozřejmě vím, že tyhle MSO aplikace mají primárně synchronizaci předpokládanou/přednastavenou přes OneDrive (MS servery).

Nicméně nikdo tě nenutí toto využívat.

Zkrátka nastavíš ukládání (pozn. bloku) do lokálního souboru a teprve ten pak synchronizuješ jak chceš, čím chceš a kam chceš.
Celému MS navzdory... ;)

OneNote byl vždycky zdarma, sám se nikdy neprodával, pouze jako součást MS Office. Měla jsem tu snahu, ale nepodařilo se mi najít instalačku OneNote 2010 takže kdybys mi na ni poslal odkaz, byla bych ráda.

Co se týče synchronizace, tak když ji nabízí přímo program tak nebudu dělat opičárny abych ji obešla, ta zabudovaná možnost stejně funguje nejlépe. Nevím jak konkrétně protože OneDrive mám ve Windows odstraněný, takže jestli je to přes něj tak jedině nějak interně v programu, ale je mi to jedno, důležité je že to spolehlivě funguje.

Jinak tedy nevidím důvod proč něco dělat Microsoftu navzdory. Jejich způsob funguje, nijak mě neomezuje, nezasahuje mi do mých práv ani do soukromí, tak proč do toho rejpat a znova objevovat kolo?

zeleno

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 417
Re:Aplikace na poznámky pro všechny možné OS
« Odpověď #8 kdy: 30 Prosince 2019, 16:30:52 »
Nějaké speciální nastavení je potřeba?

Nie netreba, Crossover si všetko potrebné zariadi sám. Trial verzia na 14 dní sa dá stiahnuť z https://www.codeweavers.com/products/download_trial/download_links

Ak máš Office 2016 32 bit, tak by som sa so staršími verziami nezaoberal. Na skúšku sa dá anglická verzia OneNote 2010 stiahnuť
tu https://getintopc.com/softwares/productivity/office-onenote-2010-free-download-6775367/
ale pochybujem, že to len tak bez úprav wine pôjde nainštalovať.

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Aplikace na poznámky pro všechny možné OS
« Odpověď #9 kdy: 30 Prosince 2019, 16:40:20 »
OneNote 2016 je ke stažení zdarma, 32 i 64 bit.

Kolik stojí lifetime licence Crossover? O předplatné nemám zájem. A ve Wine to fakt nejde?

Jinak mám koupené Office 365 pro 5 PC/Maců, využívám to na třech, takže kdyby tam šlo použít i tohle bylo by to prima, LibreOffice je fajn že je zadarmo, ale jinak je to dost hrozné, nepřehledné, složité, než tam něco najdu to je děs. Když Microsoft zavedl Ribbon tak jsem se děsila co to je, ale rychle jsem zjistila, že je to mnohem lepší než "klasické" menu a už spoustu let jsem spokojená s menu v MSO a dobrovolně bych neměnila :)

zeleno

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 417
Re:Aplikace na poznámky pro všechny možné OS
« Odpověď #10 kdy: 30 Prosince 2019, 17:23:15 »
Jedna licencia na aktuálnu verziu bez podpory a upgrade stojí cca 30 dolárov. https://www.codeweavers.com/store/pricing
Lacnejšie sa to dá kúpiť na ruských serveroch. :)

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Aplikace na poznámky pro všechny možné OS
« Odpověď #11 kdy: 30 Prosince 2019, 17:56:16 »
Díky moc :)

ok1dtm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 342
Re:Aplikace na poznámky pro všechny možné OS
« Odpověď #12 kdy: 02 Ledna 2020, 15:31:13 »
Díky moc :)

Ahoj Abby, jenom mě napadlo jesti by se ti nehodil Joplin : https://joplinapp.org/ pro Win/Lin/MacOs.

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Aplikace na poznámky pro všechny možné OS
« Odpověď #13 kdy: 02 Ledna 2020, 22:14:49 »
ok1dtm vyzkouším, díky za tip :)

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:Aplikace na poznámky pro všechny možné OS
« Odpověď #14 kdy: 04 Ledna 2020, 01:59:31 »
Díky za tip ok1dtm. Po přečtení jejich reklamy mám chuť začít používat poznámkový blok v kompu.
(zatím mi stačila hlava (jak neetické ve 21. století))
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

Korek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Re:Aplikace na poznámky pro všechny možné OS
« Odpověď #15 kdy: 04 Ledna 2020, 05:44:00 »
ok1dtm: To je fakt pekny software,  zaujaly me od nej i dalsi programky ;)

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Aplikace na poznámky pro všechny možné OS
« Odpověď #16 kdy: 04 Ledna 2020, 12:48:49 »
Akorát by mě zajímalo jak to nainstalovat v Linuxu, ke stažení je jen nějaká AppImage a to po dvojkliku nic nedělá takže to zatím zkouším jen ve Windows.

A co se týče synchronizace, jak tam můžu nastavit Google Drive? Vůbec není v možnostech, je tam jen Dropbox, Nextcloud, OneDrive a WebDAV.
« Poslední změna: 04 Ledna 2020, 12:54:00 od Abby »

Korek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Re:Aplikace na poznámky pro všechny možné OS
« Odpověď #17 kdy: 04 Ledna 2020, 13:36:51 »
Citace
Akorát by mě zajímalo jak to nainstalovat v Linuxu, ke stažení je jen nějaká AppImage a to po dvojkliku nic nedělá takže to zatím zkouším jen ve Windows.
Stazeny soubor musi mit pravo pro spusteni, pak staci poklepat.
Citace
A co se týče synchronizace, jak tam můžu nastavit Google Drive? Vůbec není v možnostech, je tam jen Dropbox, Nextcloud, OneDrive a WebDAV.
a lokalni system. Googledrive na strankach psan neni.

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Aplikace na poznámky pro všechny možné OS
« Odpověď #18 kdy: 04 Ledna 2020, 16:10:14 »
Stazeny soubor musi mit pravo pro spusteni, pak staci poklepat.

Aha, to mě nenapadlo, díky.

a lokalni system. Googledrive na strankach psan neni.

Hmmm, takže vlastně pro mě k ničemu. Proč bych používala poznámky lokálně? To si klidně můžu psát ve Wordu a vyjde to nastejno. Já potřebuji synchronizaci. Uznávám, že u takových pidivývojářů je bezpečnější řešení přes cloud někoho velkého, protože když pidivývojář skončí tak se to dá aspoň chvíli používat dál a tak nějak víc věřím Googlu, Applu, Microsoftu než někomu malému (minimálně v tom, že neskončí, co se týče bezpečnosti dat, to už je na jinou debatu). Ale když pidivývojář nedá možnost použít jeden z největších cloudů, to je fakt k ničemu :( Takže to ani v Linuxu a smartphonu zkoušet nebudu když tam nemám jak dostat data. A měnit kvůli tomu cloud fakt nebudu, s Google Drive jsem spokojená, funguje ve všech důležitých systémech a i v Linuxu funguje relativně použitelně i když nemá ofiko aplikaci. To fakt radši použiju nepohodlné webové rozhraní OneNote, ale ve čtyřech z pěti používaných systémů funguje bez problémů než abych použila něco, co funguje napůl ve všech systémech.

Takže mi nezbývá nic jiného než doufat, že Microsoft časem udělá alespoň ten OneNote pro Linux a možná i celý Office. A nebo se objeví něco jiného skutečně použitelného pro všechny a všude.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4936
Re:Aplikace na poznámky pro všechny možné OS
« Odpověď #19 kdy: 04 Ledna 2020, 20:39:18 »
Vždyť přece můžeš k synchronizaci zvolit lokální složku a dát ji do své (už synchronizované) složky google-drive co máš v PC....

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Aplikace na poznámky pro všechny možné OS
« Odpověď #20 kdy: 05 Ledna 2020, 00:07:59 »
To bych mohla a fungovalo by to na PC v Linuxu i Windows a i na Macu, ale jak to udělám v telefonu? Sony Xperia 5 a iPhone XR? Ani u Androidu tohle nefunguje, natož u iOS který používá na všechno sandbox a jeden program nemá přístup k druhému. Prostě bez Google Drive mi je Joplin k ničemu i když jinak vypadá hodně dobře. Druhá možnost by byla používat iCloud, ale s ním by to na Androidu a v Linuxu bylo ještě horší :( A jiný cloud si platit nechci.

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:Aplikace na poznámky pro všechny možné OS
« Odpověď #21 kdy: 06 Ledna 2020, 18:09:47 »
Otázka je, jestli vůbec potřebujeme cloud.

Mluvím o tom, že mi např. jede doma server. Mám veřejnou IP. Tedy třeba já mám úložiště vyřešeno. Cenově je to jen o 150 Kč měsíčně.

Popřemýšlejte. Platit někde kilo a dávat všanc data, anebo koupit někde prehistorický noťas, zapojit ho jako domácí hlavní komp, tak ta celá sranda vyjde ještě daleko levněji. Já provozuji skutečný server, který je elektricky náročný. Ale až koupím další NTB, přepojím to.  Pak místo 200 Wattů budeme papat jenom 20 Wattů.

... a ať jde glůgl do pr...
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re:Aplikace na poznámky pro všechny možné OS
« Odpověď #22 kdy: 06 Ledna 2020, 19:05:14 »
Njn každý máme jiné priority. Gmisiycs: naprostý souhlas nejsem paranoidní člověk, ale cloud bych nikdy nepoužil a proto takovéto problémy nemám. Finančně je to jasné přesně jak píšeš... :)

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Aplikace na poznámky pro všechny možné OS
« Odpověď #23 kdy: 06 Ledna 2020, 20:26:01 »
Otázka je, jestli vůbec potřebujeme cloud.

Mluvím o tom, že mi např. jede doma server. Mám veřejnou IP. Tedy třeba já mám úložiště vyřešeno. Cenově je to jen o 150 Kč měsíčně.

Popřemýšlejte. Platit někde kilo a dávat všanc data, anebo koupit někde prehistorický noťas, zapojit ho jako domácí hlavní komp, tak ta celá sranda vyjde ještě daleko levněji. Já provozuji skutečný server, který je elektricky náročný. Ale až koupím další NTB, přepojím to.  Pak místo 200 Wattů budeme papat jenom 20 Wattů.

... a ať jde glůgl do pr...

Jasně. A pak ti ten prehistorický noťas umře a data budou v pr...

Jinak já mám NAS s 16 TB prostoru, je možné na něj nainstalovat NextCloud a je možné ho zpřístupnit z internetu i bez nutnosti mít veřejnou pevnou IP adresu. Zkusila jsem to a funguje to. Ale má to (minimálně) dvě nevýhody - 1. extrémně pomalý upload na tento můj cloud (mám UPC 150/10 Mbps, ale upload z telefonu na můj cloud jel asi tak 200 kB/s, download z NASu do telefonu ještě pomaleji, doma to jede plnou rychlostí LAN) a 2. ty disky nejsou nijak zálohované, sice uvažuju o RAID5, ale tím bych přišla o kapacitu a když nějaký ten disk umře, tak tam nejsou žádná životně důležitá data, ty mám právě na Google Drive a hezky zašifrovaná. Teda na NASu jsou samozřejmě také a ještě na jednom externím HDD, ale jako jistotu beru ten Google Drive, protože firma jako je Google si nemůže dovolit poztrácet cizí data.
Takže to vidím tak, že ten kdo nemá důležitá data nebo mu příliš nezáleží na spolehlivosti, ten si zprovozní svůj vlastní cloud na svém domácím serveru/NASu. Ten, kdo má důležitá data a záleží mu na spolehlivosti si zaplatí komerční řešení, ať už jde o Google Drive, One Drive, iCloud nebo třeba nějaký hosting, který takové věci umožňuje (nedávno jsem někde potkala možnost vytvořit si virtuální server s 1 TB prostorem, neomezeným trafficem a 24/7 podporou a zálohou asi za 140 CZK, pro mě je to nezajímavé z toho důvodu, že bych si to musela nakonfigurovat a spravovat sama, u Googlu se o to stará někdo jiný a já to jen používám. A platím za to, že to je spolehlivé).

A ano, finančně je to jasné, zaplatit si profi řešení je mnohem výhodnější než to řešit doma, ale ať si každý dělá po svém. Já mám svoje důležitá data ráda a byla by dost katastrofa o ně přijít, proto si platím spolehlivé a bezpečné řešení.

PS: můj NAS se čtyřmi disky (a to mám malinkaté disky, jen 4 x 4 TB, mohla bych použít až 4 x 12 TB) papá v idle 6 W a v maximální možné zátěži mi nepřekročil 37 W, noťas na tohle fakt nemá, navíc se do něj 48 TB fakt zapojit nedá a USB, byť ve verzi 3.2 resp. Thunderbolt (což levné notebooky nemají a drahé zdaleka ne všechny a zdaleka ne na všech portech) fakt není řešení.

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:Aplikace na poznámky pro všechny možné OS
« Odpověď #24 kdy: 06 Ledna 2020, 22:31:27 »
Hodně komplexní odpověď. Až se stydím, že neumím takto psát. Díky Abby.

Můj ná vrh je skutčně jen návrh. Tak to mám zařízeno já. Až vybuchnou elektrárny, budou fprdeli samozřejmě všechny služby, včetně té, na mé IP.

Jen jsem nastínil možnost jak problém řešit.

Elegantní na tom je:
- sám si vyberu stroj
- sám si vyberu IP
- sám si vyberu soft
- sám si vymyslím systém záloh
... atd

Nepřijdu o žádná data z důvodů selhání serveru. Jsou prostě zálohovaná. Ale s klidem doporučím všem používat Google. Vždyť jsou tak dobří ;-)
« Poslední změna: 06 Ledna 2020, 22:33:59 od Gmisiycs »
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.