Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: GNOME-shell rozsireni pro znaky  (Přečteno 1099 krát)

Korek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
GNOME-shell rozsireni pro znaky
« kdy: 29 Prosince 2019, 20:51:33 »
Ahoj,

Kdysi jsem pouzival rozsireni GNOME-shell pro ruzne znaky (latinku aj.), fungovalo to tak ze jsem si mohl umistit jakekoliv znaky do panelu a kdyz jsem chtel jakykoliv znak pouzit, jednoduse jsem na nej klik a znak se zkopiroval primo na misto textoveho kurzoru.
Abych si pamatoval kombinace (treba Compose), nebo kazdy znak hledat treba v aplikaci Znaky (gnome-chars) nebo neni pro me pohodlne.
Rozsireni jsem hledal v extensions.gnome.org, tam ale neni, asi jsem ho vzal odnekud jinud, zdroj uz nevim. Zkousel jsem hledat i pres gugl. Znate neco podobneho?
 

Korek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Re:GNOME-shell rozsireni pro znaky
« Odpověď #1 kdy: 30 Prosince 2019, 03:30:55 »
No jelikož jsem to rozšíření nenašel musel jsem najit jiné řešení. Rešením je v Nastavení GNOME jit do Univerzálního přístupu a v nem zapnout klávesnici na obrazovce. Nejdrive samozrejme mit uz instalovany jazyk ktery podporuje určité znaky.

Jeste je uzitecne instalovat Ibus-typing-booster pro doplnovani slov ze slovníku. To funguje hezky ale ve slovníku chybi spousta slov, mnoho z tech co jsou v tomhle prispevku. Kdyby to fungovalo jak by mohlo, ta klávesnice  na obrazovce by uz potreba nebyla je potreba ale stále ke korekci našich znaků. O emotikonach v jeho moznostech to plati ještě vice. Po chvili uz me prestalo bavit ty slova ktera chybi nebo se prostě v napovede nezobrazí korigovat. Kdyby se daly slova do slovniku jeste lokalne přidávat to by bylo...

Viz článek k Ibus-typing-booster
« Poslední změna: 30 Prosince 2019, 04:01:57 od Korek »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.