Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: wifi  (Přečteno 2466 krát)

depeska

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
wifi
« kdy: 10 Února 2020, 22:35:17 »
Zdravím, mám nový notebook HP 250 G7 (6EB61EA) a nainstalovala jsem Xubuntu 18.04.03.  Ale v Network manageru mi nejde nastavit wi-fi (je tam pouze ethernet).  Dosud jsem pracovala pouze s windows, tak jsem nováček :D  Ocením jakoukoliv jednoduchou radu jak nastavit wifi  (konfigurace ? ovladač?) Díky !

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:wifi
« Odpověď #1 kdy: 10 Února 2020, 23:02:02 »
Ubuntu má možnost si ještě před instalací vše vyzkoušet v live režimu.
Tam se to jevilo jak? Pokud nebylo wi-fi dostupné (=chybí driver), nebylo moudré toto distro instalovat - zkus jiné. A až natrefíš na fungující, pak směle instaluj.
-------------------------------------------------------------------------------------------
Wi-fi síť se vůbec nepřipojí nebo připojí, ale nejde internet?

Ještě můžeš zkusit nechat vyhledat/nainstalovat nesvobodné ovladače (ve zdrojích SW).

depeska

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:wifi
« Odpověď #2 kdy: 10 Února 2020, 23:34:27 »
Já blbec to rovnou nainstalovala bez vyzkoušení  :( Vůbec nevím, jak v tom Network manageru wi-fi nastavit.  Jako by tam byl pouze ethernet. Už jinde jsem se dočetla, že ubuntu nemusí správně podporovat ovladač wifi. Ale nevím jak to vyřešit. Jaká je tedy ideální verze Linuxu, kde by tento problém nebyl ?

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:wifi
« Odpověď #3 kdy: 10 Února 2020, 23:57:36 »
To se dopředu říct nedá, chce prostě zkoušet různá distra.
Začal bych s Mate 18.04
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Obecně wi-fi bývá problém. Je to záležitost driverů. Drivery jsou součástí kernelu. Takže někdy pomůže nahodit jiný kernel (novější nebo starší).

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:wifi
« Odpověď #4 kdy: 11 Února 2020, 01:22:02 »
Take je v instalatoru zatrzitko pro SW tretich stran - to jsi zatrhla a instalovala jsi s pripojenym kabelem ethernetu?
Jak psal Juwa - dej do notasu instalacni medium z ktereho jsi instalovala, pripoj se kablem k ethernetu a zkus vyhledat nesvobodne ovladace. Najdes v nastaveni "Software a aktualizace" tusim pata zalozka ...
Pokud se nezdari hod sem vypis, at se vi, co tam mas za wifi-kartu.
V terminalu
Kód: [Vybrat]
lspci
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.