Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu Budgie, rady tipy, zkušenosti  (Přečteno 1411 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Ubuntu Budgie, rady tipy, zkušenosti
« kdy: 23 Února 2020, 13:52:54 »
Jaké máte zkušenosti s Budgie?
Má cenu to zkoušet?

Bojím se Budgie přiinstalovat na (fungující a vyladěné) U18, vyzkoušet a odinstalovat. Většinou po podobných experimentech čtvrtina systému buď nefunguje, nebo funguje jinak...

Díky za rady a tipy...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Re:Ubuntu Budgie, rady tipy, zkušenosti
« Odpověď #1 kdy: 23 Února 2020, 14:32:37 »
Raz som ho skúšal v Live a potom nainštaloval. Nebol s tým problém.
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re:Ubuntu Budgie, rady tipy, zkušenosti
« Odpověď #2 kdy: 23 Února 2020, 14:33:30 »
nezkoušel jsem, ale co ti brání si udělat virtuálku a tam si to vklidu nainstalovat a vyzkoušet? asi nejlepší možné řešení když chceš něco testovat a nerozházet si stávající konfiguraci
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

singularis

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
Re:Ubuntu Budgie, rady tipy, zkušenosti
« Odpověď #3 kdy: 23 Února 2020, 15:54:34 »
Zkoušet různá okenní prostředí určitě smysl má, alespoň si uděláš lepší přehled o tom, co existuje a co to umí. Ale doinstalovávat nová prostředí na existující systém opravdu nedoporučuji. Kdysi jsem nějakou dobu provozoval/a Xfce na Lubuntu a nakonec jsem ho musel/a přeinstalovat kvůli jakési záhadné chybě, která shazovala celý X-server. (Ale netvrdím, že to bylo tím − těch experimentů jsem tam tehdy dělal/a víc.)

Pokud máš hodně systémových zdrojů (paměti i místa na disku), je asi nejlepším řešením VirtualBox; dá to málo práce, funguje spolehlivě a virtuální počítač jde vždy snadno smazat či přeinstalovat. Pokud máš málo paměti, ale dost místa na disku, je dobrým řešením mít na disku oddělených cca 20-30 GB volného místa a čas od času si tam nainstalovat na dualboot jinou distribuci na vyzkoušení. (Ale pak dá víc práce uhlídat si GRUB a druhá distribuce se hůř maže.) Pokud nemáš ani dost paměti ani místo na disku, pak zbývá jedině live-DVD (resp. live-USB), ale to funguje pomalu, bývá tam problém s lokalizací, obtížně se tam instalují některé programy a aktualizace, zkrátka je to jen tak třetinový zážitek oproti systému, který je plně na disku.

A ještě abych odpověděl/a na otázku − zkušenost s Budgie mám takovou, že jsem si ho zapnul/a, chvilku tápal/a, kde je která funkce; nebyly na místech, kde jsem je očekával/a, tak jsem to vzdal/a. (MATE i Xfce jsou mi podstatně bližší.) Ale na YouTube jsem slyšel/a, jak Budgie někdo vychvaloval jako svoje nejoblíbenější prostředí, takže to určitě chce vyzkoušet.

Ještě můžeš zkusit tohle: https://distrotest.net/Ubuntu%20Budgie
« Poslední změna: 23 Února 2020, 15:59:54 od singularis »

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Ubuntu Budgie, rady tipy, zkušenosti
« Odpověď #4 kdy: 25 Února 2020, 19:16:46 »
Nainstaloval jsem vedle, otestoval a na vzhled může mít každej názor, ale mě se líbí a hlavně. Od začátku vše funguje, jak má.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.