Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zprovoznění tiskárny m2070 - tiskárnu nelze inicializovat  (Přečteno 1193 krát)

Lukas1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Všechny velice zdravím a potřebuji pomoci. Nedaří se mi zprovoznit tisk na multifunkci Samsung Xpress SL-M2070.
Po instalaci ovladačů tiskárnu v nastavení vidím, leč tisknout nemohu píše: Tiskárnu nelze inicializovat. Zkontrolujte nastavení tiskárny. A dál jsem se nedostal. Hledal jsem tady a našel pouze témata s problémy s instalací, s tím jsem problém neměl.
Děkuji předem za rady.

rentrod

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re:Zprovoznění tiskárny m2070 - tiskárnu nelze inicializovat
« Odpověď #1 kdy: 22 Března 2020, 18:01:41 »
Ovladače od Samsung (dnes HP) pro linux jsou nainstalované? To je textový režim se schvalováním práv. Poté restart PC a tiskárna by měla fungovat. Mám M2675 a občas blbne také. Jako náhradu používám Kyocera p2040dn https://www.kyocera.cz/produkty/podle-typu/cernobile-tiskarny/ecosys-p2040dn

Tiskne bez problémů a ovladače v cz jsou dostupné na CZ podpoře na vyžádání. Nájezd 100 000 listů je standard (pokud o tiskárnu pečuješ). Toner je drahý, ale vytiskne neuvěřitelné množství ČB stránek.

Lukas1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Zprovoznění tiskárny m2070 - tiskárnu nelze inicializovat
« Odpověď #2 kdy: 22 Března 2020, 18:30:58 »
Nevím co znamená textový režim se schvalováním práv. Zadal jsem sudo install.sh dal své heslo a ovladače nainstaloval.

rentrod

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re:Zprovoznění tiskárny m2070 - tiskárnu nelze inicializovat
« Odpověď #3 kdy: 27 Března 2020, 16:20:44 »
Špatně jsem se vyjádřil. Instalace probíhá v terminálu a je potřeba odsouhlasit licenční podmínky. Pokud se přeskočí (lze to snadno), ovladače se nenainstalují. Systém sice vidí tiskárnu, ale netiskne, protože mu chybí ovladač. Stává se, že tiskárna usne nebo se zablokuje. To se dá napravit v Nastavení-Zařízení-Tiskárny (nebo vyhledat tiskárny). Odemknout tiskárnu a zrušit chybovou hlášku. Zkoušel jsi vytisknout zkušební stránku z nastavení tiskárny? Pokud půjde vytisknout, jsou nainstalované ovladače, pokud ne, nejsou nainstalované. Při tisku je vidět, co píše tiskárna. Viz příloha. Občas se mi stává, že mi tiskárna napíše Rendering Completed a dál netiskne, nebo tisk několika stran textu trvá 5 minut a po restartu tiskne zase normálně.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.