Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Systém zaznamenal vnitřní chybu  (Přečteno 716 krát)

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Systém zaznamenal vnitřní chybu
« kdy: 26 Dubna 2020, 00:33:38 »
Dobrý den,
nevím zda je to ve správném "šuplíku" , ale po čisté instalaci ubuntu 18.04. LTS se mi ukáže v GParted horní část obrázku - viz příloha. Po několika dnech až týdnech se mi po puštění PC ukáže na ploše cedulka "systém zaznamenal vnitřní chybu" a když kouknu do GParted, tak se mi už ukáže spodní obrázek  - viz příloha. V čem by mohl být problém? Má někdo zkušenost?
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

Korek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Re:Systém zaznamenal vnitřní chybu
« Odpověď #1 kdy: 26 Dubna 2020, 00:57:40 »
Zkus se podivat pres gnome-disks jeste a v nem treba i na smart? Vypada to ale ze je po datech asi jsi spatne vypla PC a nebo se neco stalo jineho a narazila na jednu z nevyhod sifrovani dat na disku.

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:Systém zaznamenal vnitřní chybu
« Odpověď #2 kdy: 26 Dubna 2020, 07:30:19 »
Díky za odpověď.
Až se cedulka zase ukáže, podívám se zda tam něco uvidím.
Jinak, pokud dám instalaci bez šifrování, tak se cedulka ukáže max. do týdne a pokud dám instalaci "přihlásit se automaticky bez hesla", tak druhý den. Nejdéle vydrží PC bez cedulky když dám nové a složité heslo pro šifrování - někdy až rok, ale jakou to má souvislost a zda to vůbec má nějakou souvislost, nevím.
« Poslední změna: 26 Dubna 2020, 07:35:41 od Jana »
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

Korek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Re:Systém zaznamenal vnitřní chybu
« Odpověď #3 kdy: 26 Dubna 2020, 07:57:56 »
Citace
Vypada to ale ze je po datech
Ted rano na to koukam znova a jestli je po datech si opravdu nejsem jist. Nemuze to byt tim ze to bylo predtim odpojene a ted je to pripojene? Otazka miri spis na zkusenejsi ;)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Systém zaznamenal vnitřní chybu
« Odpověď #4 kdy: 26 Dubna 2020, 10:30:27 »
Tak podle prtscr Gparted to oprvadu bylo jednou odpojene a jednou pripojene. Ale nic me k tomu nenapada. Mozna spatne casovani spousteni sluzeb. Pravda je, ze jsem nedavnl presel na Xubu 18.04 a uz jsem se setkal s tim, ze nektere veci - ktere ve 14.04 kdykoliv fungovaly - funguji jen, kdyz se dodrzi "spravne" poradi. Pokud ne, tak vykazuji funkcni chyby a nekdy chybove hlaseni o problemu se systemovym programem. Treba u bluetooth. Jako podezrely me napada systemd.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:Systém zaznamenal vnitřní chybu
« Odpověď #5 kdy: 26 Dubna 2020, 21:25:30 »
Citace
Tak podle prtscr Gparted to oprvadu bylo jednou odpojene a jednou pripojene.
Obrázek s klíčem byl pořízen snímkem obrazovky hned po čisté instalaci kdy se systém ptá "pokračovat ve zkoušení nebo restart"- tak nějak to tam je. Dala jsem pokračovat → GParted → a snímek. Řekla bych že systém jel stále ještě z flešky.
Obrázek bez klíče byl pořízen tak, že jsem vložila do PC flešku s instalací ubuntu 18.04.LTS, zapla PC a v biosu přepla na nabotování z flešky. Dále otevřela GParted a udělala snímek. Také bych řekla že systém jel z flešky.
Ale třeba je to vše jinak - nevím.
Jen bych dodala že když mi to vydrží třeba rok, použila jsem při instalaci obě dvě hesla hodně složitá, jak pro šifrování, tak pro přihlášení.
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.