Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: vyřešeno - čtečka smart card, v ntb dell Broadcom Corp 5880  (Přečteno 481 krát)

timi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Dobrý den,
mám certifikát na kartě, kterou zasouvám do čtečky v růžných ntb a jednom stolním PC. Už mi to funguje snad více jak 5 let na různých strojích - dell e630, e6400, e6410 a e6420 a jednom stolnímm PC s čtečkou HID omnikey 3121
Tedy spíš fungovalo do té doby, než minulý týden ve čtvrtek vyšlo Ubuntu 20.04.
Dokonce i v té betaverzi Lubuntu a Xubuntu 20.04. (po nejnověších aktualizacích), kterou  jsem používal asi měsíc a nechal si jí na 3 počítačích nainstalovanou mi to pořád funguje.

Běhalo to vždy na všch strojích co jsem měl se všemi OS jako Xubuntu, Lubuntu, Ubuntu, Debian, Fedora, Mint. Prostě na všem ve zrovna v nejáktuálnější vezi po dobu 5ti let zpátky.

 Až v novém Lubuntu, Xubuntu, Ubuntu 20.04 focal mi to nechodí.

Používám to jen jediným způsobem a to tak, že se přes Citrix receiver přihlásím k jednomu virtuálnímu PC (desktopu) na kterém jě nainstalovaný OS windows server. Spustím z nutnosti iexplorer, zadám web kam potřebuji. A po nějakém čase přiběhne dialogové okno, že mám vložit do čtečky kartu.
Přitom
pcsc_scan
najde čtečku i přečtě kartu.

Tušíte prosím někdo co by mohlo být jinak s novým Ubuntu oproti testovací verzi a i všech předešlých OS?





« Poslední změna: 02 Května 2020, 23:23:59 od timi »

timi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re:vyřešeno - čtečka smart card, v ntb dell Broadcom Corp 5880
« Odpověď #1 kdy: 02 Května 2020, 23:27:14 »
Earlier Versions of Workspace app for Linux
je to řešení

porovnával jsem funkční pc s tím co mi nejde a nakonec v synapticu našel jinou verzi citrixu...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.