Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Odinstalace paralerního Ubuntu a Grubu  (Přečteno 1206 krát)

Dovi

  • Host
Odinstalace paralerního Ubuntu a Grubu
« kdy: 01 Května 2020, 12:47:46 »
Dobrý den, přemýšlím o možnosti nainstalovat Ubuntu 20.04 manželce na notebook jako druhý system k Win10. V případě že by jí však nevyhovoval bych ho případně rád odinstaloval, včetně zavaděče atd..  Jak reálná a obtížná je to možnost?
Děkuji David

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4936
Re:Odinstalace paralerního Ubuntu a Grubu
« Odpověď #1 kdy: 01 Května 2020, 14:19:36 »
Dobrý den, přemýšlím o možnosti nainstalovat Ubuntu 20.04 manželce na notebook jako druhý system k Win10. V případě že by jí však nevyhovoval bych ho případně rád odinstaloval, včetně zavaděče atd..  Jak reálná a obtížná je to možnost?
Děkuji David

Je to běžná věc - ovšem je třeba o tom něco vědět (to se týká i instalace). A na vyzkoušení je přece live režim....

Dovi

  • Host
Re:Odinstalace paralerního Ubuntu a Grubu
« Odpověď #2 kdy: 01 Května 2020, 15:02:40 »
Děkuji. Instalaci jsem už párkrát spáchal, ale odinstalaci jsem zatím nikdy neřešil.
Live znám, nejde mi však o vyzkoušení Ubuntu jako takového (manželka Ubuntu zná a nemá s ním problém), ale o to jake bude soužití obou systémů.
Každopádně děkuji...

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4936
Re:Odinstalace paralerního Ubuntu a Grubu
« Odpověď #3 kdy: 01 Května 2020, 15:20:40 »
Děkuji. Instalaci jsem už párkrát spáchal, ale odinstalaci jsem zatím nikdy neřešil.
Live znám, nejde mi však o vyzkoušení Ubuntu jako takového (manželka Ubuntu zná a nemá s ním problém), ale o to jake bude soužití obou systémů.
Každopádně děkuji...

Soužití obou OS je bezproblémové - každý si jede ve své režii (když je jeden aktivní, druhý spí).
Jinak Ubuntu se "neodinstalovává" - odstraní se ubuntu oddíly (třeba z live) a na konec se opraví (z instalačky W10) zavaděč.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Odinstalace paralerního Ubuntu a Grubu
« Odpověď #4 kdy: 01 Května 2020, 16:38:35 »
Vlastně žádný operační systém se "neodinstalovává"
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Dovi

  • Host
Re:Odinstalace paralerního Ubuntu a Grubu
« Odpověď #5 kdy: 01 Května 2020, 18:23:18 »
Děkuju za info. Instalace proběhla. Na konci požadavek na restart. Po restartu naběhnou rovnou Widle... bez možnosti vybrat system... Má někdo představu co je špatně?
 

Dovi

  • Host
Re:Odinstalace paralerního Ubuntu a Grubu
« Odpověď #6 kdy: 01 Května 2020, 18:34:14 »
Jinak instalace z usb, vybrána možnost souběžně dvou systému a velkým posuvníkem vybraný přidělený prostor na disku pro Ubuntu. Takže asi nejpřímější cesta jak instalovat. Počítač je starší Acer který má z výroby zvlášť oddíl na win zavaděč

Dovi

  • Host
Re:Odinstalace paralerního Ubuntu a Grubu
« Odpověď #7 kdy: 01 Května 2020, 19:14:37 »
Změna tématu je velká, tak se přesouvám do nové diskuze...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.