Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Tisk přes síť (host ubuntu 18.04 + pixma mg3050; klient windows 10)  (Přečteno 1239 krát)

premekv

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Ahoj,

mám ubuntu 18.04 a k němu připojenou tiskárnu Canon Pixma MG3050 přes USB. Lokálně tisk jde.

Snažím se rozchodit vzdálený tisk z počítače s Windows, který je připojený na stejné lokální síti (přesněji jde o virtuální mašinu ve Virtualboxu, která je s hostem propojená přes "host-only network" adaptér).

V čem je problém: tiskárna se hlásí jako připojená a aktivní. Tisk se rozběhne, ale z tiskárny místo skutečného dokuemntu (zkoušel jsem testovací stránku nebo krátký texťák z notepadu) vyleze XML dokument a nějaká "hatmatilka".

Viz

https://drive.google.com/open?id=1Q204WeLB6PWBU-D4PI2ZPH5uE6xcSEME


Co jsem udělal:
- na hostitelském počítači s ubuntu  jsem povolil sdílení tiskárny (Settings -> Devices -> Printers -> Additional printer settings; v "basic server settings" mám zaškrtnuto "Publish shared printers.." a "Allow printing from internet", na tiskárně mám zaškrtnuto "Shared")
- na klientském počítači s windows jsem dal přidat novou tiskárnu, najít přes URL (http://192.168.56.1:631/printers/MG3000-series),  potvrdil jsem výchozí ovladač "Canon MG3000"

Díky předem za pomoc.

premekv

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Tisk přes síť (host ubuntu 18.04 + pixma mg3050; klient windows 10)
« Odpověď #1 kdy: 13 Května 2020, 13:28:07 »
Povedlo se mi to vyřešit/obejít změnou driveru z defaultního (Canon 3000 series) na Generic - MS Publisher Imagesetter. Tisk je trochu pomalejší,ale funguje to.


Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Tisk přes síť (host ubuntu 18.04 + pixma mg3050; klient windows 10)
« Odpověď #2 kdy: 14 Května 2020, 13:00:58 »
A to se dělá jak? - mohlo by se to někomu hodit ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.