Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Tip na bezhlucne PC.  (Přečteno 3680 krát)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Tip na bezhlucne PC.
« kdy: 01 Června 2020, 21:58:53 »
Mate nekdo tipy na spolehliva pasivni nebo velmi ticha PC a AiO s wifi a BT?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1070
    • Lords Of Tech
Re:Tip na bezhlucne PC.
« Odpověď #1 kdy: 02 Června 2020, 09:44:17 »
Raspberry Pi :D
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Tip na bezhlucne PC.
« Odpověď #2 kdy: 02 Června 2020, 10:35:08 »
Děkuji - zapomněl jsem doplnit, že mimo arch. ARM :)
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1070
    • Lords Of Tech
Re:Tip na bezhlucne PC.
« Odpověď #3 kdy: 03 Června 2020, 07:38:14 »
Děkuji - zapomněl jsem doplnit, že mimo arch. ARM :)

Tak potom mozno nejaky x86 SBC - https://www.lattepanda.com/products
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Tip na bezhlucne PC.
« Odpověď #4 kdy: 03 Června 2020, 19:34:49 »
Například můj PC. Ryzen 5 3600, MSI B450 Tomahawk Max a spousta dalších věcí. Chlazení AiO CoolerMaster a teď to důležité - ventilátory Noctua (na AiO jiné než na vstupu/výstupu kvůli průvanu) a odhlučněná skříň Fractal Design. Grafiku můžeš použít libovolnou pasivně chlazenou a máš to co sháníš.

edit: samozřejmě mobo a cpu můžou být libovolné podle toho co potřebuješ. Samozřejmě s výjimkou Intelu :D Ten v dnešní době nejde pořádně uchladit ani plnohodnotnou vodou, natožpak bezhlučně :D
« Poslední změna: 03 Června 2020, 20:50:54 od Abby »

shox

  • Host
Re:Tip na bezhlucne PC.
« Odpověď #5 kdy: 03 Června 2020, 21:54:07 »
Mám úplně nehlučné HTPC s touhle deskou, 8GB RAM, 80GB SSD SATA, WiFi M.2 kartou Intel 8260 a extérním notebookovým zdrojem. Už to mám 3 roky, takže dnes by to chtělo neco modernějšího, ale H265 to zvládá bez problému, tím pádem je to zatím dostatečné. Ono stejně většina filmů je v H264 a AV1 jsem zatím na tom nezkoušel, ještě to není standard.

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1070
    • Lords Of Tech
Re:Tip na bezhlucne PC.
« Odpověď #6 kdy: 04 Června 2020, 07:43:46 »
Například můj PC. Ryzen 5 3600, MSI B450 Tomahawk Max a spousta dalších věcí. Chlazení AiO CoolerMaster a teď to důležité - ventilátory Noctua (na AiO jiné než na vstupu/výstupu kvůli průvanu) a odhlučněná skříň Fractal Design. Grafiku můžeš použít libovolnou pasivně chlazenou a máš to co sháníš.

edit: samozřejmě mobo a cpu můžou být libovolné podle toho co potřebuješ. Samozřejmě s výjimkou Intelu :D Ten v dnešní době nejde pořádně uchladit ani plnohodnotnou vodou, natožpak bezhlučně :D

Dobre odporucania, ale celkom zaujimavy fakt je, ze nove vzdusne chladice su lacnejsie, tichsie a viac toho uchladia ako vodne chladenie. Vodne chladenie sa hodi uz len na pripady, kedy mas obmedzeny priestor okolo CPU (zle umiestnene RAM sloty, male skrinky apod.), pripadne kvoli cool factoru.
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

shox

  • Host
Re:Tip na bezhlucne PC.
« Odpověď #7 kdy: 04 Června 2020, 09:46:25 »
Tady šlo spíše o narážku, že Intel díky své "dlouhotrvající" 14nm technologii zkoprněl a vše dohání takty, kdy třeba i9-9900KS má mít TDP 127W, ale v boostu (5GHz) se dostává spotřeba přes 250W (žádné přetaktování). Podobně je to i u jiných Intel procesorů. Na čem desetiletí Intel stavěl, tak dnes popírá viz. CEO na COMPUTEXu  (nehodnoťte procesory podle benchmarků, komentáře tam raději vypnuli).

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Tip na bezhlucne PC.
« Odpověď #8 kdy: 04 Června 2020, 09:56:31 »
Jjj, je to tak, shox má pravdu :) Když jsem viděla i9 10900k nebo jak má přesně označení, spotřeba jako 64 jádrový Threadripper a jinak výkon cca jako R9 3900x je vysloveně vtipné. Ale postavit mu chladící věž jako v JETE nebo ho šoupnout do akvárka s olejem by ho možná mohlo uchladit :)

ulawak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
Re:Tip na bezhlucne PC.
« Odpověď #9 kdy: 06 Června 2020, 15:06:03 »
Výhodnější  řešení než All in One je samostatný monitor a na něj přišroubovat mini PC. Mini PC by měly být vesměs dost tiché. Ty s CPU(APU) mající na začátku n bývají bez větráčku (n4000,n5000). Wifi a BT taky většinou mají. Potřeba koupit RAM a SSD (HD).
Např. https://www.mironet.cz/gigabyte-brix-4000c-barebone-n4000-26ghz-dual-core-ddr42400-25quot-sata3-hdmivga-2xusb-30-1xusbc+dp374804/

Nebo koupit základní desku s BGA CPU. Zdroj Pico PSU (car PSU z Číny) + externí 12V zdroj.

miro_

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 226
Re:Tip na bezhlucne PC.
« Odpověď #10 kdy: 30 Června 2020, 11:40:01 »
Potrebuji vykonnejsi desktop pro zajisteni funkcnosti usb tv tuneru pro DBT-T2.
PC bude uzivano pro zaznamy z TV tuneru, ale i pro bezne prace v linuxu, vyjimecne ve w10.
Zajima mne pro OS treti monitor ( pocitac nebude uzivan pro hrani ani prehravani filmu).
Samozrejmosti je take pri bezne cinnosti take minimalni hlucnost.

Z nabidky konfigoruvatelnych desktopu dodavatele a velikosti planovane investice mezi 13000,- az 18000,-
 pripadaji v uvahu nasledujici konfigurace:

-Procesor Intel Core i5-9400F, až 4,1GHz
Základní deska MSI H310M PRO-VDH PLUS
Grafická karta MSI N710 1GD3H LP   - pasivni chladic !!

-Procesor INTEL Core i3-9100F, max. 4,2 GHz
Základní deska MSI H310M PRO-VDH PLUS
Grafická karta GIGABYTE GeForce GTX 1650 SUPER OC 4G

-Procesor AMD Ryzen 3 1200, až 3,4GHz
Základní deska ASRock A320M-HDV R4.0
Grafická karta MSI Radeon RX 570 ARMOR 4G OC

-Procesor AMD Ryzen 3 3200G, až 4,0 GHz
Základní deska ASRock A320M-HDV
Grafická karta MSI Radeon RX 570 ARMOR 4G OC

U setav s AMD jsem bohuzel na webu videl stiznosti na na nekompatibilitu s Linuxem
diky MB 'ASRock A320M'. Sam mam podobnou zkusenost se starsi
MB 'ASRock N68C-GS4FX', kterou jsem resil pridanim sitove a video karty.

Take jsem videl stiznost, ze v Linuxu nevypinaji ventilatory u grafiky RX570.

U sestav s INTEL jsem  u MB 'H310M' jsem nekde zahledl,
 ze snad bios nemusi mit moznost vypnuti CMS.
O problemech v Linuxu jsem na webu nic nezahledl.

Zajimaji mne Vase zkusenosti pripadne jine overene typy na sestavu desktopu,
ktere uzivate,  vhodne pro Linux v podobne cenove relaci.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Tip na bezhlucne PC.
« Odpověď #11 kdy: 30 Června 2020, 12:33:28 »
Promiň, pak ale nechápu, proč máš ty desky AsRock (vždy byly poněkud exotičtější) ve výběru - volil bych jinou z mainstreamu a pro Ryzen 2. generace by už U18.04 měla být dostatečná podpora. Ještě několik věcných:
AMD by, dle informací - praxi nemám - měla mít od r. 2017 přímou a tím i lepší podporu graf. ovl. v Linuxu. Osobně bych se vyhnul použití karet MSI - je to spíše takový tuch navazující na zkušenosti s jejich MB - jistý nechtěný nedeklarovaný a nevypnutelný OC a tím vyšší spotřeba teplota i amortizace, horší kondenzátory - společně tzv. doublefucker combination. Je to vlastně značka, které se spolu s Lenovo a Canonem též vyhýbám.
Nepíšeš nic o hraní, tedy nemáš důvod volit verze OC - vyšší cena a vyšší amortizace. Dle toho, co píšeš, tak vůbec nepotřebuješ dedikovanou GK a cenu bych stlačil použitím APU - jestli tedy existuje a je opravdu nutná podpora 3 monitorů. S ohledem na hlučnost jsou všechny tyto připomínky též relevantní.
To co ty potřebuješ, dle popisu, bych klidně koncipoval i na typově starších modelech - jistější kompatibilita s Lin - a dalo by se to odhadem udělat za 8000 - 10000,- a rozdílovou sumu bych investoval do kvalitnějšího PCIe TV tunneru - jen vychytat, který rozjedeš v Lin.
« Poslední změna: 30 Června 2020, 12:39:15 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Tip na bezhlucne PC.
« Odpověď #12 kdy: 03 Července 2020, 12:49:26 »
S grafikou od AMD zkušenost nemám, ale co se týče základní desky, tak bych jednoznačně šunt od ASRock vyhodila a nahradila ho mnohem lepší MSI. Funguje skvěle v Linuxu (mám B450 Tomahawk Max s Ryzenem 5 3600 a podle všeho neexistuje lepší základní deska s chipsetem B450 a i další budu brát jedině MSI, jsou vysoce kvalitní a na rozdíl od Asus a Gigabyte nečarovali s výkonem podvody, jak se nedávno řešilo. A dále mají ukázkovou podporu, velice rychle vydávají nové biosy). Grafiky MSI jsou také skvělé, mají výborné zpracování, tiché a výkonné chlazení a nestojí zase tolik.

Každopádně jednoznačně vyhoď ASRock, to je hrozný šmejd, měla jsem od nic B450 Pro 4 a ve 14 denní lhůtě jsem ji vrátila, horší základní desku jsem neviděla (tedy viděla, levnější od ASRock).

Co se týče hlučnosti, tak jakýkoliv počítač může být tichý, stačí jen zvolit kvalitní skříň a kvalitní chlazení. Já mám R5 3600, 32 GB RAM, RTX 2060 a ani v zátěži není před den nic slyšet a v noci je slyšet jen nerušivý jemný šum, přitom se nic nepřehřívá - mám AiO na CPU 240 mm, ventilátory Noctua a zregulované otáčky na grafice (to sice zvedlo teplotu až na 86°C, ale na víc to nejde, k limitu se to neblíží a výkon se nesnižuje). Skříň mám Fractal Design Define C s oknem, kdyby měla pevnou bočnici, bude to ještě tišší.

Každopádně bych ale absolutně zapomněla na Intel, je předražený, pomalý, děravý a má brutální spotřebu, jejich lži ohledně TDP jsou vtipné. Dnes si Intel koupí jen neznalý člověk nebo člověk, kterému nezáleží na penězích.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Tip na bezhlucne PC.
« Odpověď #13 kdy: 03 Července 2020, 14:42:06 »
Tak takové sestavy jsou ale už v jiné cenové relaci.
Ne MSI nepodvádělo s výkonem - jen sypalo do CPU automaticky větší napětí a frekvence a nešlo to ani přenastavit. Z mé letité praxe jsou desky MSI jednoznačně nejrychleji a nejčastěji odešlé a to i v souvislosti s výše popsaným - hlavně díky nekvalitním levným kondenzátorům, zejména na obvodech PWM CPU a stejně tak z praxe jiných servisáků - viz třeba fóra, které se věnují přímo HW. I když se v rámci konkurence, kdy se spousta výrobců MB odporoučela, stáhla jen na asijský trh či do úzkokolejného segmentu, dá očekávat, že i MSI svou kvalitu pozvedla, tak osobně se této značce raději vyhnu.
Na 1 desku jakékoliv jiné značky (souhrn všech) jsem opravoval nebo likvidoval 2 desky MSI - a to je sakra procento vzhledem k tomu, že byly až 3. nejrozšířenější po Asus a Gigabyte. Druhé nejhorší desky byly tovární Fujitsu v kancelářských mašinách - lacině provedené plošné spoje a též nekvalitní kondíky. Kupodivu zdroje měly opravdu slušné.
Co se týče AsRock, tak s novějšími deskami zkušenost nemám - v době P4 to byly z největších držáků a v době AM2 a AM3 vyráběly i levnější řady s nejkvalitnějšími japonskými kondíky - ty používají dodnes. Nicméně jsou dost exotické a to s Linuxem nedělá dobrotu.
Souhlasím s tím se vykašlat na Intel.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Tip na bezhlucne PC.
« Odpověď #14 kdy: 03 Července 2020, 15:06:00 »
Ne nutně. Nemusí kupovat zrovna RTX, 32 GB RAM a ZEN 2 resp. může koupit levnější desku, levnější CPU resp. APU a třeba jen 16 GB RAM a teoreticky by mu mohlo stačit i 8 GB.

Aha, chápu, proto mají desky MSI pro AMD nejlepší napájecí kaskády, nejstabilnější napětí a zrovna ta moje patří mezi úplně nejlepší. Proto jsou v recenzích tak vysoko hodnocené. Rozumím.

Měla jsem ASRock Z270 původně za 8k CZK, já ji koupila za polovinu v akci a za třičtvrtě roku jsem ji reklamovala. Klika byla, že se už nevyráběly a nedaly koupit tak mi vrátili peníze. Je fajn 5 Gbps síťovka, ale musela by fungovat. Ovladače a software tragické. Nicméně jsem se nepoučila a pro Ryzen jsem nejdřív koupila ASRock B450 Pro 4 a ve 14 denní lhůtě šel zpátky, nejen že AGESA, která byla venku už dva měsíce, v jejich biosu nebyla a podle technické podpory že prý vyjde až vyjde, tak ani nefungovala libovolná Linuxová distribuce a i ve Windows to blblo. Vzala jsem MSI B450 Tomahawk Max (i přesto, že má jen jeden M.2 slot a horší zvukovku než měl ten ASRock) a funguje skvěle, napětí dává správné, já provozuji R 3600 se sníženým napětím a jede mi v zátěži na 4150 MHz všechna jádra, na rozdíl od ASRocku mi funguje XMP profil na paměti (ASRock jen 2133 MHz - 4 moduly, podle technické podpory to nefungovalo správně, že prý mám použít jen dva moduly) a celkově je MSI na mnohem vyšší úrovni. A když jsem četla jak Asus a Gigabyte fixlovali s napětím pro Ryzeny, jak si CPU myslely, že dostávají míň a tudíž jely na vyšší frekvenci a MSI se k tomuhle nesnížilo tak jsem si jistá, že to byla správná volba. Akorát trochu lituju že jsem nevzala X570. Ale při přetaktování jsem dostala stabilně 4400 MHz all core jen s mírně zvýšeným napětím a je to díky kvalitní desce, v několika dalších od jiných značek to takhle dobře nejede.

Prostě zvolila bych AMD, klidně APU, jsou dost výkonné a levné (https://www.alza.cz/gaming/amd-ryzen-3-3200g-d5634211.htm), k tomu nějakou slušnější desku (MSI, Asus, Gigabyte, v tomhle pořadí) a zbytek podle preferencí.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Tip na bezhlucne PC.
« Odpověď #15 kdy: 03 Července 2020, 20:40:03 »
Tak nakonec se  vicemene shodneme :)
Bavi me konfrontace nazoru s tebou - jsou to jine uhly pohledu a me to doplnuje a uceluje infromace.
Jen bych jeste durazne nedoporucoval malyho zelenyho zm~da.
« Poslední změna: 03 Července 2020, 20:42:20 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Tip na bezhlucne PC.
« Odpověď #16 kdy: 03 Července 2020, 21:46:44 »
Vlastně ano, až na výrobcích :D

Proč nedoporučuješ zeleného zmetka? Já nakupuju jen tam a nemám problém, u většiny věcí mám dokoupenou prodlouženou záruku případně okamžitou výměnu a jsem dlouhodobě spokojená. Naopak nejsem v poslední době spokojená s CZC, kde jsem nakupovala dřív, stali se z nich zmetci, kterým nezáleží na zákazníkovi a jak u nich dříve byly reklamace bezproblémové, tak teď dělají problémy a dostat se k vyřešení reklamace je dost obtížné, což v Alze není.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Tip na bezhlucne PC.
« Odpověď #17 kdy: 03 Července 2020, 22:12:58 »
Mam podobne spatne zkusenosti stejne s CZC jako s Alzou. Akorat ze Alza ma jeste k tomu uplne zmetkovskou politiku na poplatky a arogantni jednani s dementnimi argumenty. Treba vyzvednuti na pobocce jsem nezazil platit nikde jinde ... Takze jsem proti uz ideologicky ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Tip na bezhlucne PC.
« Odpověď #18 kdy: 04 Července 2020, 14:07:43 »
Vyzvednutí na pobočce zavedl CZC asi před rokem, od té doby jsem tam nic nekoupila, jediné co tak se momentálně snažím úspěšně dokončit reklamaci a zatím to vypadá že to půjde asi jenom přes soudního znalce...

Jinak v Alze vyzvedávám osobně často a vždycky zadarmo, s arogantním jednáním jsem se tam nesetkala, naopak u každého s kým jsem tam kdy jednala šlo o velice vstřícný přístup a příjemné jednání. Co se týče poplatků, nevím co tím myslíš, jediný poplatek, který tam platím, je rozšířená záruka a/nebo okamžitá výměna a to si vybírám sama jestli a jak dlouhou.

Akorát mi vadí ta jejich pitomá rozeřvaná reklama, když mi občas proklouzne AdGuardem...

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Tip na bezhlucne PC.
« Odpověď #19 kdy: 04 Července 2020, 15:25:43 »
Zajimave - asi zijeme v jine dimenzi - pokud vim, kdyz jsem letos kupoval po delsi dobe na Alze, jestli se neco nezlepsilo, tak tam nebyla jedina moznost cokoliv koupit a neplatit k tomu jeste poplatek. Byl tam nafasovan na vsechno i na osobni vyzvednuti na pobocce v Brne, kam toho jiste vozi hromady kazdy den a jeste se mi ho snazili napocitat i pri reklamacni vymene za jine zbozi s tim, ze ho museli na pobocku prece take dovezt. Musel jsem se tam zase hadat a to uz na me bylo prilis - potvrdilo se mi, ze Alza proste NE.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Tip na bezhlucne PC.
« Odpověď #20 kdy: 04 Července 2020, 15:33:20 »
To bude spíš tím Brnem než Alzou :) Já normálně jezdím vyzvednout objednávku do Holešovic a reklamace řeším většinou na Hájích (mám to blíž) a nikdy po mě žádný poplatek nechtěli. Naposledy jsem měnila sluchátka (takový šunt QCY-T1 za pár korun, teda ony hrají docela dost dobře na tu cenu, ale nesedí mi v uších, proto jsem si také koupila AirPods Pro, také v Alze, mám opět rozšířenou záruku o rok a záruku okamžité výměny, za ty peníze se to podle mě vyplatí, navíc měli oproti Apple storům cenu o 600 CZK nižší), začalo v jednom chrastit, tak jsem s nimi přijela na Háje, dala jsem jim je, dostala jsem nová a během pěti minut jsem byla pryč a to do těch pěti minut počítám i čekání než jsem přišla na řadu. Navíc týpek byl velice milý, usměvavý, akorát jsem měla co dělat abych se vyhnula pozvání na kafe, ale pochopil, že v době omezení kvůli čínskému viru by to nebyl nejlepší nápad. Ostatně jindy bych s ním na kafe klidně zašla, byl fakt příjemný :)

vivalin

Re:Tip na bezhlucne PC.
« Odpověď #21 kdy: 04 Července 2020, 20:33:20 »
tak trochu EXTREM:


HP ProDesk 405 G6 mini PC - win.11 , Fedora 36 Workstation (kernel  5.18.16-200)
ThinkPad L380  - win.11 , Fedora 36 Workstation (kernel  5.18.16-200)

miro_

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 226
Re:Tip na bezhlucne PC.
« Odpověď #22 kdy: 26 Července 2020, 20:57:29 »
Diky predchozim prispevkum k tomuto tematu atd. jsem konecne vyresil vykonnejsi pocitac.
Podarilo se mi dohodnout na zakladu konfigurace PC:
 'AMD Ryzen 5 3400G', MB 'MSI B450-A PRO MAX', RAM 16GB (jen s integrovanou grafikou).

Vcera, pri overovani 'ubuntu-mate-20.04-desktop-amd64.iso',
(presto ze zde bylo 'SHA256' OK) spusteni  'live-CD' nenaslo ethenet pripojeni,
a byl problem s vypnutim-ukoncenim !! Pripojeni ethernet konfigurovat nejde.

Nasledne jsem zkusil 'ubuntu-mate-18.04.4-desktop-amd64.iso' a to vypada OK.
(Presto, ze 'SHA256' neodpovidalo hodnote uvadene na linku k ISO.
Neni to jeho spatnym stazenim ! Opakovane stazeni dava stejny vysledek.)

Pri beznem provozu je PC velmi tiche, zrejme diky uzite 'case' i chlazeni procesoru.

Jeste se vracim se k reakci na puvodni dotaz z 30.6.. Ventero..
 - Co se tyce poruch HW, ledcos jsem jiz videl. Na MSI nadavat nemohu.
   Dle mych zkusenosti casto odchazeji chipove sady MB (elyty se daji vymenit).
   Okolo roku 2015 jsem mel z ruznych vadnych MB procesory AM2 s pametmi, pro ktere jiz v te dobe neexistovany MB.
   Tehdy po objeveni MB 'N68-GS4 FX ASRock' se daly vyuzit na pouzitelne PC.
   Jinak ASRock nijak nepreferuji.
 - S TV tunery mam dost zkusenosti. Mel jsem pred casem i dvou-tunerovy PCI, ale bohuzel
   jeho jeho PCI interface odeslo. Nahrada byla jiz jen v USB verzi.
   V breznu jsem zakoupil jeho DBT-T2 verzi. Na U-mate 18.04 na starsim PC mi ve VLC jede.
   Bohuzel v packetech CT, kde je stream 1920x1080 jiz PC nestiha. Ostatni maji 960x540 (i HD vysilani),
   a tam je to v pohode.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Tip na bezhlucne PC.
« Odpověď #23 kdy: 26 Července 2020, 21:15:18 »
To se někde tady nebo na Mintu řešilo ta nestíhčka ČT - ale nevím, jak to dopadlo.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

shox

  • Host
Re:Tip na bezhlucne PC.
« Odpověď #24 kdy: 26 Července 2020, 21:27:24 »
Ve 20.04 dodrbali Realtek RTL8169 ovladač viz https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/linux-signed/+bug/1876593 a H265/HEVC v DVB-T2 (1080p) musí akcelerovat GPU, většina CPU stíhat nebude.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.