Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Bezdrátová myš  (Přečteno 4513 krát)

cz75

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Bezdrátová myš
« kdy: 25 Března 2007, 21:03:15 »
Zdravim,
chtel jsem se zeptat jak zprovoznit bezdratovou mys. Hledal jsem na foru, zkousel vsechno mozny, ale bohuzel bezvysledne. V oknech doma jsem zapojil USB adapter, wokna si to nainstalovali a uz myska jela. Jak je to v Kubuntu? Existuje nejaky prikaz na zkontrolavani co je zapojeno v USB a jeho pripadne nainstalovani?

Jsem uplny zacatecnik a tak nevim jestli se ta bezdratova mys chova jako normalni mys do USB nebo ma nejaky jiny vlastnosti...

Engi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
Bezdrátová myš
« Odpověď #1 kdy: 25 Března 2007, 21:06:51 »
ja mam bezdrotovu mysku od A4 tech a funguje bez problemov nic som nenastavoval. Asi ti to nepomohlo, ale aby si vedel ze moze aj fungovat :P
Intel Pentium 4 1700 Hz 640 DDR Nvidia GeForce FX 5200 128 RAM
OS: Kubuntu 6.10 + moje nesikovne ruky ktore ho casto d****u :D ... kazdy sa raz uci :D

romi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 711
Bezdrátová myš
« Odpověď #2 kdy: 25 Března 2007, 21:38:29 »
akeho mas bezchvosteho mysiaka??? ak mas MS, tak smola :)) (alebo..veeela.. starosti) ..ak  logitech, tak no problem ;))
randy [HP nc6320 -- Ubuntu Gutsy Gibbon with KDE]
== linuxove minimum ==

cz75

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Bezdrátová myš
« Odpověď #3 kdy: 26 Března 2007, 08:38:48 »
Mam HP. Ale sama od sebe nezacne jit. Nevim, no "demon" na USB bezi neustale takze, ze jsem neco do USB zastrcil zaregistrovat musi, akorat mu rict, ze je to bezdrat. adapter pro mys. A to nevim jak.

nikola

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 944
    • http://home.tiscali.cz/nikola
Bezdrátová myš
« Odpověď #4 kdy: 26 Března 2007, 11:26:00 »
Kód: [Vybrat]
sudo hidd --search

cz75

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Bezdrátová myš
« Odpověď #5 kdy: 26 Března 2007, 15:25:21 »
Zadam -> napise searching... ale trva to v radu milisekund. A myska stale nejede. Co mel tento prikaz delat?

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Bezdrátová myš
« Odpověď #6 kdy: 26 Března 2007, 17:31:17 »
A ak pozries do system-sprava-spravca zariadeni je tam nieco najdene? Sparoval si mys s prijimacom? (navod v manuale).
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Scatha

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Bezdrátová myš
« Odpověď #7 kdy: 26 Března 2007, 22:20:49 »
Mám Microsoft Wireless Notebook Optical Mouse 4000 a běhala hned a bez problémů... S její předchozí (asi tak 1,5 roku zpátky) verzí jsem taky neměl žádný problém. Pod win (nebo jinde) to funguje nebo je problém jenom s Ubuntu?
Acer 4052LMi - Intel Pentium M 725 1,6GHz, 1GB RAM, WD 160GB HDD, chipset Intel 852/855 GME - Ubuntu 8.04 HH

cz75

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Bezdrátová myš
« Odpověď #8 kdy: 27 Března 2007, 07:55:55 »
TIBOR: Mam nainstalovane jak Gnome tak KDE, ale potazmo uz od zacatku jedu po KDE, jak me navigujes na ty spravce zarizeni, tak to tam bohuzel nemam, ale je tam Spravce klicenek, ale ten vypise Demon klicenky Gnome nebezi. Se nedivim kdyz jsem pod KDE.

Mys jsem sparoval, pod Win mi jede...

Scatha: Po zapojeni USB adapteru do widli mys jede behem 10 sekund. Problem je jen v Kubuntu.

To je tedy divny, vsude se docitam, ze vsem funguje bez problemu hned sama od sebe, tak tahle je jen nejaka natvrdla anebo ja to strkam do CD-ROMky misto do USB, ale je divny ze pod win jde.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.