Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Systém z DVD nenaběhne [vyřešeno]  (Přečteno 2603 krát)

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
Systém z DVD nenaběhne [vyřešeno]
« kdy: 26 Března 2007, 00:28:15 »
Stáhl jsem si Kubuntu 6.10 DVD a když z něj chci spustit systém tak se zasekne na nahrávací obrazovce a uprostřed obrazovky se objeví pruh modrých a zelených teček. MD5 kontrola OK, kontrola chyb také. Při sledování zavádění se systém zastaví po Running local boot scripts, načež se zaktivuje něco jako terminál, při zadání příkazu ls vyhodí jen Desktop.

Nějakým záhadným způsobem se mi podařilo Kubuntu nainstalovat, ale při spuštění z disku stejný problém jako předtím.

Můj HW: AMD Athlon 64 3200+, 1GB RAM, DFI nForce4 Ultra Infiniti, ATI X800GTO, SB Live 24bit, Disk 200GB Samsung SATA II

Díky za pomoc
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
Systém z DVD nenaběhne [vyřešeno]
« Odpověď #1 kdy: 26 Března 2007, 12:27:47 »
Tak jsem zkusil i LiveCD Kubuntu, Ubuntu, a nakonec i 6.06, ta mi vyhodila nějaký problém s grafickým rozhraním a přepla se do terminálu. Netuší někdo jak to můžu rozběhat? S Linuxem začínám a těžko si s tím poradím sám. Teď ještě zkusím betu 7.04 a když ani ta nepůjde tak asi jinačí distribuci.
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

Martin - ViPEr*CZ*

Systém z DVD nenaběhne [vyřešeno]
« Odpověď #2 kdy: 26 Března 2007, 12:30:51 »
Tam je nějakej problém s grafikou. Možná i s tím ACPI. Zkus hledat na fóru tu jak se startuje bez ACPI. Pokud to nepojede tak tu je i někde návod jak to instalovat bez grafického rozhraní. S tím, že po instalaci by sis zase tu podle návodu instalovat ovladače přímo pro kartu ATI.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
Systém z DVD nenaběhne [vyřešeno]
« Odpověď #3 kdy: 26 Března 2007, 13:37:34 »
Citace: sandrick
Nerozumim uplne tomu, v cem je problem. Zkusil bych ale nejdriv nabootovat v safe graphics modu a bez upsplashe. No, pokud nabootujes alespon do terminalu, tak zeditovat xorg.cong a jako ovladac grafiky dat "vesa", coz by snad melo jet vsude.
Ten safe grafics mód mi taky nenaběhne, problém bude asi při spuštění X. Je někde nějakej návod jak zeditovat ten soubor? Čím víc se v tom hrabu, tím míň tomu začínám rozumět  :/
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

sandrick

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Systém z DVD nenaběhne [vyřešeno]
« Odpověď #4 kdy: 26 Března 2007, 13:41:31 »
No, jestli se dostanes do terminalu, tak sudo gedit /etc/X11/xorg.conf - změnit driver na vesa - restartovat Xka, tj. ctrl-alt-backspace.

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
Systém z DVD nenaběhne [vyřešeno]
« Odpověď #5 kdy: 26 Března 2007, 13:45:52 »
Citace: sandrick
No, jestli se dostanes do terminalu, tak sudo gedit /etc/X11/xorg.conf - změnit driver na vesa - restartovat Xka, tj. ctrl-alt-backspace.
Ještě to nemám nainstalovaný, doufám že se ten systém dá spustit jen do terminálu, jinak to asi ani nemusím instalovat???
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

sandrick

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Systém z DVD nenaběhne [vyřešeno]
« Odpověď #6 kdy: 26 Března 2007, 13:45:59 »
jo, jo, to asi nejde, ze... KDE jsem nikdy nepouzival, takze sudo nano /etc/X11/xorg.conf
No, v terminalu je i gedit blbost, mi to nejak nedoslo :)

sandrick

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Systém z DVD nenaběhne [vyřešeno]
« Odpověď #7 kdy: 26 Března 2007, 13:50:46 »
Z alternate CD to jde 100%, jinak bych fakt zkusil safe graphic mode z CD, vypnout upsplash a az to skonci treba i na necitelne obrazovce, tak prepnout (napr. ctrl-alt-F2) do konzole.

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
Systém z DVD nenaběhne [vyřešeno]
« Odpověď #8 kdy: 26 Března 2007, 14:16:38 »
Stahuju si teďka DVD, zkusím to z něj. A pokud to počítač a já přežijem tak se ozvu s dalšími problémy :) A to mám tenhle problém jenom já nebo ostatní uživatelé mají GK od nVidie?? Očekával bych že by se tu tenhle problém řešil častěji, začátečníků co se tady na tom zaseknou musí být dost.
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Systém z DVD nenaběhne [vyřešeno]
« Odpověď #9 kdy: 26 Března 2007, 17:03:46 »
Problémy s grafickými kartami jsou poměrně časté, bohužel...

Je to dáno nevydáváním specifikací ke grafickým kartám (velmi těžko se pro to píšou ovladače) a ne každému to proto naběhne ideálně... Mezi další problémy patří třeba výše zmíněné acpi (šetření elektřiny, v noteboocích baterky).
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
Systém z DVD nenaběhne [vyřešeno]
« Odpověď #10 kdy: 26 Března 2007, 17:05:20 »
Tak tohle už píšu z Linuxu :) Bylo to tím, chtělo to přehodit ten ovladač na vesa a bylo hotovo! Už tu mám i ovladače od Ati.

Nechcete dát tenhle postup někam do návodů? Tohle může dost začátečníků odradit a zabráníte tomu, že se na to bude každý znovu ptát :)
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

sandrick

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Systém z DVD nenaběhne [vyřešeno]
« Odpověď #11 kdy: 26 Března 2007, 18:14:59 »
Jsem rad, ze to facha :))
On ten open source driver na ATI karty asi neni uplne nejlepsi, oficialni drivery ale urcite nainstaluj...kvuli vykonu, ale to asi vis.
Jinak prijemne zacatky s Ubuntu!

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Systém z DVD nenaběhne [vyřešeno]
« Odpověď #12 kdy: 26 Března 2007, 20:09:57 »
Nekde jsem zaslechl, ze ty OS drivery pro ATi jsou snad i lepsi nez ty originalni binarni ovladace. Ale sam mam nvidii, tak nemuzu svedcit.
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

sandrick

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Systém z DVD nenaběhne [vyřešeno]
« Odpověď #13 kdy: 26 Března 2007, 21:04:10 »
Spis bych rekl, ze open-source ovladace na grafiku nejsou nic moc. Ono je tezke napsat jakykoliv ovladac, kdyz nejsou k dispozici specifikace. Jsem moc rad, ze si vyrobci uvedomili, ze by take meli podporovat Linux.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.