Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém přístupu skriptu k webu - MT4 přes Wine  (Přečteno 1723 krát)

xort

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Problém přístupu skriptu k webu - MT4 přes Wine
« kdy: 10 Srpna 2020, 10:39:47 »
Zdravím, prosím o pomoc.

Mám stolní počítač s Ubuntu 20.04 LTS, na něm wine-5.0 (Ubuntu 5.0-3ubuntu1).
Přes wine mám nainstalovanou obchodní platformu MetaTrader 4 (dále MT4). V MT4 mám pár skriptů.
 Samotná platforma funguje bez problémů, připojuje se na net, stahuje informace... Ale dva ze skriptů mi hlásí chybu s připojením. Jde v podstatě o velmi jednoduchou věc, kdy se skript má připojit na webovou stránku s textovými informacemi a tyto informace přečíst a dále zpracovat.
 
 Při spuštění těchto skriptů ale pouze vyskočí chybou hláška "Cannot open URL". Jeden z nich má další funkce, které nejsou závislé na stahovaných informacích, tam vše běží, ale část s přenášenými daty nefunguje. Druhý je plně závislý na čtených datech, takže takto k ničemu.
 
 Nejsem autorem skriptů a nemám přístup ke zdrojovým kódům. Komunikoval jsem s autorem, který ovšem nemá zkušenost s linuxem a nedokázal mi poradit. Dle něj by něco v systému mohlo blokovat přístup skriptů k internetu. Dle mého mi chybí nějaký balík, knihovna, .. ale nedokázal jsem přijít na to, co to je.
 
 Funkčnost skriptů je ověřená a já sám mám mimo stolního PC ještě notebook, na kterém jsem měl ubuntu 19, po nedávném upgradu má stejný systém jako PC. Na notebooku mi bez problémů funguje jak MT4, tak i zmiňované skripty a to v plném rozsahu, tedy včetně přístupu na web. Což, dle mého, podporuje myšlenku, že mi na PC "něco" chybí.
 Do notebooku jsem během studií doplňoval mnoho různých knihoven, balíků, programů, ... Zkoušel jsem srovnávat, co má notebook proti PC navíc - ale nepodařilo se mi problém vyřešit.
 
 
 Tedy - dokáže mi někdo poradit, co může být ta problematická/chybějící část? Případně, nějaký nápad, v čem může být problém?
 
 Za jakýkoliv názor mnohokráte děkuji.

zeleno

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 417
Re:Problém přístupu skriptu k webu - MT4 přes Wine
« Odpověď #1 kdy: 10 Srpna 2020, 11:23:25 »
Mohol by si skúsiť doinštalovať do systému winbind, buď cez synaptic, alebo príkazom   sudo apt install winbind
a cez winetricks do wine balík winhttp
Ešte je možné, že máš len 64 bitové wine a program potrebuje niektoré 32 bit knižnice a 32 bit podporu v systéme.
https://linuxconfig.org/install-wine-on-ubuntu-20-04-focal-fossa-linux
Potom vytvoriť 32 bitový wineprefix a spúšťať program v ňom.

xort

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Problém přístupu skriptu k webu - MT4 přes Wine
« Odpověď #2 kdy: 11 Srpna 2020, 11:31:57 »
Mohol by si skúsiť doinštalovať do systému winbind, buď cez synaptic, alebo príkazom   sudo apt install winbind
a cez winetricks do wine balík winhttp
Ešte je možné, že máš len 64 bitové wine a program potrebuje niektoré 32 bit knižnice a 32 bit podporu v systéme.
https://linuxconfig.org/install-wine-on-ubuntu-20-04-focal-fossa-linux
Potom vytvoriť 32 bitový wineprefix a spúšťať program v ňom.


Děkuji za nápady. Od včerejška si tu s tím hraju, doinstaloval jsem winbind, přidal winhttp a některé další věci, zkoušel jsem tu nastavovat prefixy - ale ať už mám MT4 přes wine64 nebo wine32, dělá mi to stále to samé.
Ještě jsem si všiml, že mi tu po instalaci skáče, že nemá Gecko, tak jsem do obou prefixů natáhl i mono a gecko pro 64 i 32 bit verzi... nepomohlo to.

MT4 funguje, nemá žádná omezení, ale jakmile spustím skript, vyskočí jen "Cannot open URL".
Nejspíše to bude jen nějakou hloupost v nastavení nebo přidání nějakého balíčku... ale už vážně nevím, co s tím.


Po instalaci MT4 mi ještě visí v terminálu následující:

004f:err:toolbar:ToolbarWindowProc unknown msg 0465 wp=00000000 lp=0032e6e8
004f:err:toolbar:ToolbarWindowProc unknown msg 0466 wp=00000000 lp=0032e6e8
004f:err:toolbar:ToolbarWindowProc unknown msg 0465 wp=00000000 lp=0032e6e8
004f:err:toolbar:ToolbarWindowProc unknown msg 0466 wp=00000000 lp=0032e6e8
004f:err:toolbar:ToolbarWindowProc unknown msg 0465 wp=00000000 lp=0032e6e8
004f:err:toolbar:ToolbarWindowProc unknown msg 0466 wp=00000000 lp=0032e6e8
004f:err:toolbar:ToolbarWindowProc unknown msg 0465 wp=00000000 lp=0032e6e8
004f:err:toolbar:ToolbarWindowProc unknown msg 0466 wp=00000000 lp=0032e6e8


Ale víc už nic..

zeleno

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 417
Re:Problém přístupu skriptu k webu - MT4 přes Wine
« Odpověď #3 kdy: 11 Srpna 2020, 12:29:28 »
Aby to nebolo len v prístupových právach toho skriptu, prípadne v označení jeho spustitelnosti. Vo windows má užívateľ automaticky aj práva administrátora, v linuxe je to inak.

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1748
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Problém přístupu skriptu k webu - MT4 přes Wine
« Odpověď #4 kdy: 11 Srpna 2020, 16:08:25 »
Zkusil bych (přes winetricks) nainstalovat nativní comctl32.dll a v nastavení Wine ji pak zvolit.

zeleno

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 417
Re:Problém přístupu skriptu k webu - MT4 přes Wine
« Odpověď #5 kdy: 11 Srpna 2020, 17:26:38 »
Ešte by sa dalo skúsiť preniesť celý skrytý adresár .wine z notebooku do PC. Tam pôvodný .wine premenovať a nakopírovať notebookový.
Mohlo by to fungovať, aj je tam rovnaké meno používateľa a verzia wine. Aspoň by sa zistilo, či chýba niečo do wine, alebo systému.
Predtým by si mohol ešte vyskúšať cez winetricks pridať knižnicu wininet.dll  a cez winecfg ju v libaries pridať ako native.
V Playonlinuxe je tento program v inštalačnej ponuke pod Ostatné, bolo by vyskúšať aj toto a je tam aj MT5. Možno ich inštalačný skript doinštaluje všetko, čo treba.
obr.https://postimg.cc/mPcdQ5C3
« Poslední změna: 11 Srpna 2020, 18:10:36 od zeleno »

xort

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Problém přístupu skriptu k webu - MT4 přes Wine
« Odpověď #6 kdy: 19 Srpna 2020, 13:43:55 »
Úplně nevím, jak bych tam nastavil práva pro skript..

Všechny zmíněné .dll jsem nainstaloval, nebo už měl - ale nepomohlo mi to. Zkopírování .wine jsem již zkoušel dříve, ale tam pak taky byly nějaké problémy a nešlo mi to - teď jsem zkoušel znovu, ale stále bez úspěchu.. =)

Instalaci z PlayOnLinux jsem také zkoušel, problém je, že tam je MT4 a MT5 - ale ať vyberu ten či onen, vždy to nainstaluje MT5 a to je mi k ničemu.. a když dám instalaci MT4 z vlastního souboru, už mi to automaticky neinstaluje vše potřebné samo.

Momentálně jsem to vyřešil tím, že mám z PC spuštěnou vzdálenou plochu z notebooku - což funguje, ale není to úplně optimální.

Tam snad buď musí být nějaký problém v systému - a nebo jsem opět na cvičení z prográmka, kde jsem stále řešil, proč mi výpočet funguje špatně, než jsem si konečně všiml, že mám cosinus místo sinu..

zeleno

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 417
Re:Problém přístupu skriptu k webu - MT4 přes Wine
« Odpověď #7 kdy: 19 Srpna 2020, 15:14:34 »
"Instalaci z PlayOnLinux jsem také zkoušel, problém je, že tam je MT4 a MT5 - ale ať vyberu ten či onen, vždy to nainstaluje MT5 a to je mi k ničemu.. a když dám instalaci MT4 z vlastního souboru, už mi to automaticky neinstaluje vše potřebné samo."
Inštaláciu MT4 z vlastného súboru treba nasmerovať do wineprefixu MT4 /MT5/, čo vytvoril Playonlinux, tak by všetky potrebné súbory ostali nainštalované.  Ak by bol problém so spúšťacou ikonou, treba ju naskôr odinštalovať, dobre by bolo aj zmazať adresár programu v Program Files.
Práva skriptu je najľahšie upraviť v mc /ak nemáš, doinštaluj cez synaptic/
príklad https://postimg.cc/YjZF9493
Treba dať všade r-w-x
« Poslední změna: 19 Srpna 2020, 15:22:36 od zeleno »

xort

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Problém přístupu skriptu k webu - MT4 přes Wine
« Odpověď #8 kdy: 01 Září 2020, 10:06:19 »
"Instalaci z PlayOnLinux jsem také zkoušel, problém je, že tam je MT4 a MT5 - ale ať vyberu ten či onen, vždy to nainstaluje MT5 a to je mi k ničemu.. a když dám instalaci MT4 z vlastního souboru, už mi to automaticky neinstaluje vše potřebné samo."
Inštaláciu MT4 z vlastného súboru treba nasmerovať do wineprefixu MT4 /MT5/, čo vytvoril Playonlinux, tak by všetky potrebné súbory ostali nainštalované.  Ak by bol problém so spúšťacou ikonou, treba ju naskôr odinštalovať, dobre by bolo aj zmazať adresár programu v Program Files.
Práva skriptu je najľahšie upraviť v mc /ak nemáš, doinštaluj cez synaptic/
príklad https://postimg.cc/YjZF9493
Treba dať všade r-w-x


Se zpožděním děkuji za rady. Práva přes mc jsem zkontroloval, vše bylo nastaveno na rwx. Ale instalace vlastního souboru do prefixu vytvořeného od PlayOnLinux mi konečně pomohlo - teď to funguje, jak má.
Mírný zmatek spouštění přes ikonu se vyřešil odinstalací původního MT4 z Playonlinux ;)
 Mnohokráte děkuji!
« Poslední změna: 01 Září 2020, 10:10:16 od xort »

zeleno

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 417
Re:Problém přístupu skriptu k webu - MT4 přes Wine
« Odpověď #9 kdy: 01 Září 2020, 16:24:51 »
No vidíš, ani to nebolo také ťažké  :D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.