Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nastavení dvou monitorů + Nvidia Settings  (Přečteno 1372 krát)

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1354
Nastavení dvou monitorů + Nvidia Settings
« kdy: 22 Září 2020, 11:06:57 »
Ahojky, mám opět problém. Dva monitory, 40" 4k jako primární, připojený přes HDMI, 22" 1080p sekundární, připojený přes DVI. Grafika Nvidia RTX 2060. Když zapnu počítač, tak je správně výchozí monitor 40" 4k, v UEFI, v instalátoru Windows i Linuxu, v live systému. Po instalaci ale se bůhvíproč nastaví jako výchozí ten sekundární a zůstane tak i když to v nastavení změním. Při přihlášení do systému se heslo vyplňuje na sekundárním, Yakuake se spustí na sekundárním, když spustím Konsoli, tak se spustí na sekundárním a když se odhlašuju nebo třeba restartuju, tak opět se vysvícené tlačítko na sekundárním.

A dále, Nvidia-Settings si nepamatuje nastavení. Musím mít na sekundárním monitoru nastavený underscan, nastavím to, dám uložit do "X Configuration File" a po restartu je zpátky původní nastavení. Samozřejmě to spouštím jako správce (sudo nvidia-settings). Ovladače jsou 450.66

Netušíte co s tím? Díky.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3582
Re:Nastavení dvou monitorů + Nvidia Settings
« Odpověď #1 kdy: 22 Září 2020, 13:34:13 »
Tohle je bohuzel dlouhodoby problem s kterym jsem neuspesne bojoval u Xubuntu uz od 14.04. Nakonec jsem se naucil zadavat heslo poslepu a na zbytek rezignoval.
Treba nekdo poradi nejaky hlubsi zasah, jak to uvest na pravou miru.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1354
Re:Nastavení dvou monitorů + Nvidia Settings
« Odpověď #2 kdy: 22 Září 2020, 13:43:35 »
Ono to není jen o tom hesle, ale taky že potřebuju underscan, jinak se na sekundárním monitoru nezobrazí celý obraz, že chci aby Yakuake (rychle přístupný terminál přes F12) byl na primárním monitoru a aby se programy buď spouštěly tam, kam je umístím, nebo přinejhorším alespoň na primárním monitoru. A taky jsem zjistila, že podle KDE nemám dvě plochy vedle sebe, ale jednu širokou plochu (5643x2016), což je asi největší problém, já chci mít 3840x2160 + 1803xaninevímvlastněkolik (po underscanu). A toho se mi taky nedaří dosáhnout.
A to vlastně ani neřeším, že bych na každý monitor chtěla jinou velikost škálování, na primární 175% a na sekundární 125% a ono to Bůhvíproč nejde, pro všechny monitory jde nastavit jedna velikost škálování...

Řekněte mi, jsem tak moc náročná a vyžaduju nestandardní věci (které nicméně jinde fungují), nebo je prostě Linux v takovýchto věcech pozadu? Pár let zpátky jsem měla problém s 5.1 zvukem, že mi fungovalo jen stereo a 5.1 se mi nakonec podařilo zprovoznit jakousi podivnou obezličkou, už ani nevím jak vlastně a bylo mi na fóru Fedory řečeno, že to přece nikdo nepoužívá, tak proč vlastně chci 5.1 (připomíná mi to tu legendární hlášku, že 640 kB RAM stačí každému).

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.