Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Autor Téma: Vypalování  (Přečteno 784 krát)

messner

• Návštěvník
  • *
    • Zobrazit profil
Vypalování
« kdy: 25 Září 2020, 17:58:42 »
Ahoj,
nedaří se mi nic vypálit. Po vložení prázdného disku se objeví:

Nelze připojit Prázdný Disk DVD+R
Umístění je již připojeno

Otevře se sice Tvůrce CD/DVD, ale pokus o vypálení skončí chybou

Chyba při vypalování.
SCSI error on write(0,16): See MMC specs: Sense Key 3 "Medium error", ASC 0C ASCQ 80.

Systém jsem přeinstaloval (čistá instalace, zachoval se pouze /home) a nepomohlo to.

Po instalaci Chrome se ještě opět objevilo hlášení o problému se systémovým programem, ale to již zmizelo.

compaq

• Závislák
  • Díky všem za rady a tipy.
    • Zobrazit profil
Re:Vypalování
« Odpověď #1 kdy: 25 Září 2020, 18:23:30 »
Zkus CD-R nebo DVD-R (ne DVD+R).
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

messner

• Návštěvník
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 29 Září 2020, 13:34:04 »
Omlouvám se, nenapsal jsem to dost jasně. Vypalování dříve probíhalo bez potíží, dokázalo si to poradit i s DataTresorDisc. Nyní se ale objevuje ta chyba, čistá instalace nepomohla. Není něco špatně v /home? Ten jediný zůstal zachován.

juwa2

• Závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 29 Září 2020, 14:09:07 »
Omlouvám se, nenapsal jsem to dost jasně. Vypalování dříve probíhalo bez potíží, dokázalo si to poradit i s DataTresorDisc. Nyní se ale objevuje ta chyba, čistá instalace nepomohla. Není něco špatně v /home? Ten jediný zůstal zachován.

Zkus to z jiné aplikace na vypalování (brasero). Pokud to nepůjde ani z ní, budeš muset nabootovat live (zkusit různé verze) a vyzkoušet tam.
Pokud ani potom, pak je to chyba HW.
P.S. 1. Že něco ještě nedávno fungovalo nezaručuje, že to bude fungovat na věky...
        2. Nová vypalovačka stojí pakatel (300).