Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak vypnout automatické přidávání tiskárny nalezené na síti?  (Přečteno 3146 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Jak vypnout automatické přidávání tiskárny nalezené na síti?

Problém je v tom, že takto přidaná tiskárna nefunguje, není na ní ovladač v seznamu. Zobrazují se mi potom dvě tiskárny, ale funguje pouze ta, kterou jsem manuálně nainstalovat a vybral IP i ovladač.

ubuntu budgie 20.04
tiskárna lexmark MS317dn (funguje s ovladačem MS310dn)
v nastavení tiskáren je zaškrtávací pole (zobrazovat nalezené tiskárny), které jsem odškrtl a nic
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Jak vypnout automatické přidávání tiskárny nalezené na síti?
« Odpověď #1 kdy: 09 Října 2020, 11:00:00 »
Já mám CS317DN (zřejmě nějaká příbuzná) a v Linuxu i Windows mám dvě tiskárny, jedna označená Lexmark CS310 Series PS3 a druhá ET0021B70B6239. Neznám důvod, ale na tu druhou se tisknout nedá a když tu druhou odstraním, tak se vrátí hned jak tiskárnu zapnu. Já jsem se za ty cca tři roky co tiskárnu mám to naučila ignorovat a tisknu pouze na vybranou tiskárnu (máme dvě, takže podle potřeby).

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Jak vypnout automatické přidávání tiskárny nalezené na síti?
« Odpověď #2 kdy: 09 Října 2020, 11:23:52 »
Já jsem se za ty cca tři roky co tiskárnu mám to naučila ignorovat a tisknu pouze na vybranou tiskárnu (máme dvě, takže podle potřeby).

To znám, ale některé aplikace (například Chromium) rádi zapomínají, která tiskárna je výchozí a občas použijí tu přidanou naposledy.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Jak vypnout automatické přidávání tiskárny nalezené na síti?
« Odpověď #3 kdy: 09 Října 2020, 12:25:12 »
Tak s tím jsem se nesetkala, ono to možná teda bude i tím, že místo Chromia používám Chrome a tisknu hlavně z macOS a Windows, protože mají lepší nastavení. Ale jako výchozí mám stále nastavenou starou HP LaserJet 1200 a Lexmark je "až další" (teď jsem si to ověřila).

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1748
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Jak vypnout automatické přidávání tiskárny nalezené na síti?
« Odpověď #5 kdy: 09 Října 2020, 13:56:13 »
https://duckduckgo.com/?q=disable+automatic+printer+installation+on+ubuntu&t=h_&ia=web

https://bobnoordam.nl/linux/ubuntu-stop-automatically-adding-printers-on-the-network/

a asi milión dalších.

Lidi, jste fakt tak líný něco hledat?

Díky, hned druhý návod fungoval. Princip automatiského přidávání a instalování tiskáren považuju za úplnou blbost. Nefunguje to ani u MacOS, ani ve Win. Kdo neumí nainstalovat tiskárnu ručně, ať netiskne. :-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

vivalin

Re:Jak vypnout automatické přidávání tiskárny nalezené na síti?
« Odpověď #6 kdy: 30 Prosince 2020, 13:19:56 »
Super: sudo systemctl disable cups-browsed
 ;D ;D
HP ProDesk 405 G6 mini PC - win.11 , Fedora 36 Workstation (kernel  5.18.16-200)
ThinkPad L380  - win.11 , Fedora 36 Workstation (kernel  5.18.16-200)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.