Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Blikajici obrazovka  (Přečteno 1196 krát)

davee

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Blikajici obrazovka
« kdy: 09 Října 2020, 20:05:29 »
Ahoj,

zkusil jsem si nainstalovat Ubuntu 20.04. Nejprve jsem si vyzkousel chod systemu z flash a vse bezelo v pohode a svizne. Pak jsem provedl cistou instalaci, ktera take probehla bez potizi. Po dokonceni instalace a restartu vsak nabehl system a obrazovka zacala blikat, obraz se rozsypal a system zda se zamrzl. Zkousel jsem system preinstalovat, ale opet ten samy vysledek. Pokud tu zkusim spustit opet z flash disku, vse jede normalne.
V cem muze byt problem?
Pridavam screenshot s konfiguraci - https://ibb.co/dffdTcx
daveeho.blog.cz

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Blikajici obrazovka
« Odpověď #1 kdy: 09 Října 2020, 20:21:33 »
Pre zaciatok pozri "dodatocne ovladace" ci tam nemas nenainstalovany novsi ovladac.
Tiez sleduj teploty GK, v linuxe niekedy nefunguje spravne riadenie vykonu GK.(GK bezi stale na plny vykon)
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

davee

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re:Blikajici obrazovka
« Odpověď #2 kdy: 09 Října 2020, 22:43:13 »
Děkuju za reakci. Teplotou to nebude - mohu střídat načtení ubuntu z flashky a z disku a výsledek je stále tentýž.
Při instalaci jsem zvolil možnost instalace včetně aktualizací a tak by měl systém nabíhat v nejnovější verzi.

Zajímavé je, že jsem doposud na této sestavě provozoval Ubuntu historicky někdy od verze 12.04 až po verzi 18.04 a vše bylo v pohodě. Nutno podotknout, že to byla 32bitová verze. Pak ale zhavaroval HDD a tak jsem si koupil SSD a řekl jsem si, že tedy konečně přejdu na 64bitovou verzi. Zkoušel jsem nahrát i tu verzi 18.04, ale 64bitovou a dělá to samé jako verze 20.04.

Takže buď PC vadí 64bitové verze nebo to SSD. Ale ani jedno mi nedává smysl. Zvláště tehdy, když live verze jede bez potíží.
daveeho.blog.cz

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4936
Re:Blikajici obrazovka
« Odpověď #3 kdy: 09 Října 2020, 23:55:48 »
Děkuju za reakci. Teplotou to nebude - mohu střídat načtení ubuntu z flashky a z disku a výsledek je stále tentýž.
Při instalaci jsem zvolil možnost instalace včetně aktualizací a tak by měl systém nabíhat v nejnovější verzi.

Zajímavé je, že jsem doposud na této sestavě provozoval Ubuntu historicky někdy od verze 12.04 až po verzi 18.04 a vše bylo v pohodě. Nutno podotknout, že to byla 32bitová verze. Pak ale zhavaroval HDD a tak jsem si koupil SSD a řekl jsem si, že tedy konečně přejdu na 64bitovou verzi. Zkoušel jsem nahrát i tu verzi 18.04, ale 64bitovou a dělá to samé jako verze 20.04.

Takže buď PC vadí 64bitové verze nebo to SSD. Ale ani jedno mi nedává smysl. Zvláště tehdy, když live verze jede bez potíží.

V live verzi je zcela jistě jiný kernel (kernel obsahuje drivery) než je potom ve verzi aktualizované.
Dej si tam (zpátky = vrať se) na kernel na kterém to funguje a uzamkni ho (= zamknout přísl. metabalíky).
Nebo instaluj s odpojeným internetem a uzamkni ho rovnou (ano, v Synapticu). Pak můžeš internet připojit a aktualizovat zbytek...
Aternativně můžeš "zarazit" instalaci nesvobodného driveru (grafiky).

Balíky kernelů můžeš stáhnout zde
Jo, a verzi kernelu na které momentálně jedeš zjistíš příkazem:
Kód: [Vybrat]
uname -r
« Poslední změna: 10 Října 2020, 00:39:21 od juwa2 »

davee

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re:Blikajici obrazovka
« Odpověď #4 kdy: 10 Října 2020, 10:02:26 »
Tak asi vyřešeno. Děkuji všem zúčastněným. Na základě postřehů od juwa2 jsem zkusil ještě jednu instalaci, tentokrát bez internetu a instalace SW od třetích stran. A systém naběhl v pořádku. Pak jsem provedl aktualizace a běží to také OK. Zdá se tedy, že to rozhodily nějaké ovladače od třetí strany. Ještě jednou děkuju.
daveeho.blog.cz

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.