Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Systém se spustí pouze z nabídky pro obnovení [vyřešeno]  (Přečteno 1047 krát)

adam14

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Ahoj,
dnes jsem se rozhodl nainstalovat distribuci KDE Neon. Stáhl jsem ji, vypálil, nabootoval, systém nainstaloval a PC restartoval. Po spuštění se objevil GRUB. Nechal jsem normálně zvolenou položku "Start GNU/Linux" a stiskl ENTER. Systém ale nenaběhl. Monitor zůstal černý a bez signálu. PC jsem vypnul a znovu zapnul. Zkusil jsem v recovery módu opravit balíčky a aktualizovat zavaděč (opravit souborové systémy nebylo možné). Poté jsem přes položku v recovery menu normálně zavedl systém. Ten se normálně spustil. Zajásal jsem a PC jsem pro jistotu vypnul a zase zapnul. Při normální položce v GRUB menu "Start GNU/Linux" se systém nespustil a opět byl monitor bez signálu. Když jsem ale opět šel do pokročilých možností, zvolil recovery mode a z nabídky dal možnost normálního zavedení, systém se sám spustí. Doteď jsem na opravu nepřišel, zkoušel jsem pár triků z internetu, ale zatím nic nepomohlo.

Neví prosím někdo, jak udělat, aby se OS normálně zavedl i po zvolení položky "Start GNU/Linux" ?

Předem moc děkuji za všechny odpovědi, Adam14.
« Poslední změna: 01 Listopadu 2020, 11:57:04 od Milhouse »

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Systém se spustí pouze z nabídky pro obnovení
« Odpověď #1 kdy: 01 Listopadu 2020, 00:27:08 »
Zkus nám, prosím, napsat, co máš za počítač. A nepiš prosím, že bílý (ano, právě koukám na TBBT a Sheldon je v obchodě :D ).

adam14

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Systém se spustí pouze z nabídky pro obnovení
« Odpověď #2 kdy: 01 Listopadu 2020, 10:54:47 »
Ahoj,
před chvílí se mi PC podařilo opravit.
Chtělo to jen aktualizovat ovladač grafiky přes příkaz "ubuntu-drivers autoinstall". Já jsem ovladače instaloval už předtím, ale přímo přes nástroj výrobce karty, který jich pro jistotu nainstaloval asi 7 :o
I tak díky za odpověď a ochotu pomoci ;)
Adam14

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.