Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak obejít omezení providera?  (Přečteno 8023 krát)

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Jak obejít omezení providera?
« kdy: 04 Listopadu 2020, 13:45:29 »
Netušíte, jak obejít omezení providera internetu? Jsem teď už našich na vesnici a mají tu takový retardovaný internet, kde navíc je spousta věcí omezených. A nejvíc mě štve, že je omezené i VPN připojení, ze zaplacených 15 Mbps to tady klesne na 1.5 Mbps a navíc provider se netají tím, že to fakt omezuje. Tak to chci obejít, pokud je to možné, 1. jim nevěřím, že nešmírují a 2. mi jde o princip, chci prostě využívat internet bez omezení a ne že se poskytovatel rozhodne, že omezí VPN a pojede to pomalu. On totiž omezuje i stahování a nahrávání na cloud a vlastně asi úplně všechno jak to tak pozoruju. A ještě se nestydí říct si za 15 Mbps 300 Kč, to je prostě nehoráznost.

Jinak používám ProtonVPN, doma mi to na UPC jede prakticky stejně jako bez VPN, tedy mám 150 Mbps a přes VPN mi rychlost nejde pod 145 Mbps a upload je stejných 10 Mbps jako přímo bez VPN. Takže vím, že Proton je v tomhle nevinně, že na vině je ten retardovaný Galance Internet. Jak to můžu obejít a využívat plnou rychlost? Díky.

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Jak obejít omezení providera?
« Odpověď #1 kdy: 04 Listopadu 2020, 17:03:09 »
Já bych jim klidně dala třeba 500 Kč (samozřejmě za odpovídající rychlost a bez jakéhokoliv omezení), ale oni nabízejí nejrychlejší 47 Mbps za 529 Kč, to je prostě ubohost. A to navíc teď je akční cena, normálně za to chtějí 599 Kč. A když si uvědomím, kolik platím UPC za řádově rychlejší (a přesto nejpomalejší z nabídky), tak tohle je prostě k smíchu. A ještě si tyhle ubohé služby dovolí omezovat. Fakt doufám, že až začne platit ten zákon o uvádění skutečných rychlostí, tak tihle vyčůránci buď konečně přestanou rejžovat na nevzdělanosti běžných uživatelů nebo ať skončí.

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Jak obejít omezení providera?
« Odpověď #2 kdy: 04 Listopadu 2020, 17:35:30 »
Mimochodem poradíš VPN, která umožňuje obejít restrikce providera a změnit port? Proton to neumí, Nord to neumí a Private to také neumí (zkoušela jsem všechny tři, Nord a Private v trial režimu), jiné neznám. Díky.

West

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 404
Re:Jak obejít omezení providera?
« Odpověď #3 kdy: 04 Listopadu 2020, 18:47:27 »
To si niekto vážne myslí, že 10 násobne vyšší trafiic ako majú všetci nastavený po určitej dobe si admin siete nevšimne? Stačí sa pozrieť na graf a je to okamžite jasné aj bez toho aby sa skúmalo na akom porte to ide. Mimochodom neverím, že by admin nepoužíval log.

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Jak obejít omezení providera?
« Odpověď #4 kdy: 04 Listopadu 2020, 18:51:40 »
Mě je jedno, jestli si toho všimne nebo ne, je placeno něco a uvádějí, že data jsou neomezená. Já tady jsem jen občas, ale když tu jsem, tak chci využívat maximum. Takže máš radu nebo ne? Nechci a nebudu polemizovat o vysoké ceně ani mizerné kvalitě, obojí je zjevné, chci obejít nesmyslné omezení, které tam je a dostat to, co je draze zaplaceno.

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Jak obejít omezení providera?
« Odpověď #5 kdy: 04 Listopadu 2020, 18:54:46 »
Už jenom to, že obyčejné stahování z uloz.to se po pár minutách zpomalí na ~350 kbps je neuvěřitelná zlodějina, zvláště když to má běžet 15x rychleji. A platí to o všech službách, jsou to zloději, ubožáci, ale přejít jinam bude možné až příští rok na jaře.

West

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 404
Re:Jak obejít omezení providera?
« Odpověď #6 kdy: 04 Listopadu 2020, 18:59:09 »
Radu poskytnúť nemôžem, pretože zákon to chápe ako navádzanie k trestnej činnosti. Každému, kto potrebuje takúto radu sa odporúča urobiť si to sám a sám niesť aj prípadný postih za takéto riešenie. Len som upozornil na to, že nieje vhodné si myslieť, že admin je sprostý.

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Jak obejít omezení providera?
« Odpověď #7 kdy: 04 Listopadu 2020, 19:13:49 »
Jaká trestná činnost? Používání VPN není nic trestného a když je provider zmetek zneužívající toho, že tu má monopol, tak je normální jeho restrikce obejít. Trestný čin, to bys mě rozesmál 😂 V rusku, číně a dalších zaostalých totalitních zemích možná ano, ale my jsme v EU a tady to fakt trestné není (ověřeno rychlým hovorem s právníkem).

Je tu tedy někdo, kdo nepracuje u retardovaného providera a poradí mi?

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Jak obejít omezení providera?
« Odpověď #8 kdy: 04 Listopadu 2020, 22:57:47 »
West:
Z pravniho hlediska je minimalne diskutabilni, zda-li poskytovatel takovymto opatrenim neporusuje zakon - mozne by bylo prezkoumani z hlediska obchodniho i ochrany spotrebitele. Jednak stran presne deklarace podminek - to zalezi na zneni smlouvy, nebo i kdyby to mel bod po bodu vsechno vypsane (coz pochybuji), tak i presto by se dalo utocit na to, proc pri urcitych okolnostech omezuje bezny provoz a napadnout ho ze zneuziti postaveni na trhu.
Pokud si klient obejde opatreni, ktere jsou protipravni ci neeticka neni to nutne trestna cinnost - legislativa na tohle "mysli".
Pokud mas presto obavy mohl by jsi poskytnout radu nejak soukromeji :)
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

West

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 404
Re:Jak obejít omezení providera?
« Odpověď #9 kdy: 05 Listopadu 2020, 16:39:47 »
Ventero:
Každý subjekt si zmluvne vyhradzuje právo urobiť pre určitú službu opatrenia v zmysle obmedzení. Myslím, že to platí aj pre tento web a je to uvedené v pravidlách čo je zakázané. Nemyslím si, že by som mal žiadať radu ako by sa tie pravidlá dali obísť, pretože napríklad nesúhlasím s trestami za porušovanie pravidiel. Keď už niečo ide pomaly, tak rozhodne treba najprv zistiť či to nieje náhodou zapríčinené niekým, alebo niečím iným ako poskytovateľom.
Inak rýchlosť je zmluvne dohodutá a platí len na sieti poskytovateľa. Rádiové siete najnižšej kategórie (wifi) bežne používajú obmedzenie rýchlosti downloadu po určitej dobe. U nás to tak bolo už pred 15 rokmi. V tej dobe bolo naozaj možné obísť obmedzenie poskytovateľa keďže sa nepoužívalo šifrovanie na sieti a do AP kde boli nastavené reštrikcie bolo možné sa normálne prihlásiť. Malo to len jednu vadu. Záznam o prihlásení a nejakej zmene v konfigu bol zapísany do logu pod MAC adresou klienta, ktorý zmenu urobil.
« Poslední změna: 05 Listopadu 2020, 16:59:59 od West »

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Jak obejít omezení providera?
« Odpověď #10 kdy: 05 Listopadu 2020, 17:39:33 »
West: je hezké, jak jsi se rozepsal, jenže se mýlíš. Podle právníka není trestným činem obejití omezení od poskytovatele. Tečka, víc nemá cenu o tom diskutovat. Jestli je tvůj názor jiný, budiž, ale pokud nechceš poradit, nepiš, jen zbytečně zapleveluješ vlákno.

West

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 404
Re:Jak obejít omezení providera?
« Odpověď #11 kdy: 05 Listopadu 2020, 19:25:37 »
=> není trestným činem obejití omezení od poskytovatele.
Ak sa nezasiahne do nastavenia siete a hardware v správe poskytovateľa tak súhlasím.

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Jak obejít omezení providera?
« Odpověď #12 kdy: 06 Listopadu 2020, 00:11:41 »
West: a já nic takového dělat nechci a nebudu, chci to obejít softwarově přes VPN :) Dokážeš a chceš mi v takovém případě poradit?

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Jak obejít omezení providera?
« Odpověď #13 kdy: 06 Listopadu 2020, 00:55:56 »
To celé "harakiri" s tím VPN je nesmysl. Použij službu https://o2.adsl.cz/produkty/o2-internet-optimal-air?utm_term=combination1https://o2.adsl.cz/produkty/o2-internet-optimal-air?utm_term=combination1

Dostaneš modem/router který "pojede" přes jejich mobilní LTE síť v podstatě kdekoli kde není "kábl".
Má to sice svoje "mouchy" (FUP 30GB, agregace atd.), ale stále to bude mnohokrát lepší než současný stav.  ;)

West

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 404
Re:Jak obejít omezení providera?
« Odpověď #14 kdy: 06 Listopadu 2020, 02:12:13 »
Nedá sa poradiť pokiaľ nepoznám výsledky merania linky a technológiu pripojenia do internetu, či je to wifi, LTE, alebo niečo iné. To, že to klesne z 15 na 1.5 Mbps už vieme. To čo nevieme je to, či je týchto 1.5 Mbps stabilných pri prenose dát za dlhšiu časovú jednotku.  Pokúsil by som sa stiahnuť napríklad nejakú inštalačku Linuxu zo serverov na rýchlej Linke v najbližšej lokalite odo mňa a sledovať na grafe prenosu minimálnu a maximálnu hodnotu práve od tej doby kedy to klesne na 1.5 Mbps. Na Linuxe sa na to hodí program "iftop".
Server z ktorého to stiahnuť je napríklad na Masarykovej univerzite Brno s 10 Gbps linkou:
https://mirror.karneval.cz/pub/linux/fedora-alt/releases/33/Labs/x86_64/iso/Fedora-Games-Live-x86_64-33-1.2.iso
Podľa nameraného rozptylu je možné určiť, či ti nejaké zmeny VPN vôbec pomôžu.
Doporučenie od juwa2 je podľa mňa rozumnejší nápad.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Jak obejít omezení providera?
« Odpověď #15 kdy: 06 Listopadu 2020, 10:59:51 »
To celé "harakiri" s tím VPN je nesmysl. Použij službu https://o2.adsl.cz/produkty/o2-internet-optimal-air?utm_term=combination1https://o2.adsl.cz/produkty/o2-internet-optimal-air?utm_term=combination1

Dostaneš modem/router který "pojede" přes jejich mobilní LTE síť v podstatě kdekoli kde není "kábl".
Má to sice svoje "mouchy" (FUP 30GB, agregace atd.), ale stále to bude mnohokrát lepší než současný stav.  ;)
Na nic, pokud jsi v místě, kde nemá O2 ani kabel ani LTE - kvůli tomu jsem cca před rokem přecházel k Vodáči. Na druhou stranu myslím, že to podobně mají všichni operátoři. Akorát cena je počítám dražší, než u vidláckýho providera. I když, někteří se nestydí přitlačit a Abby se svými nároky jistě peníze neřeší - to by tady psala úplně jinak a o jiných věcech :D
« Poslední změna: 06 Listopadu 2020, 11:02:05 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Jak obejít omezení providera?
« Odpověď #16 kdy: 06 Listopadu 2020, 12:17:45 »
To celé "harakiri" s tím VPN je nesmysl. Použij službu https://o2.adsl.cz/produkty/o2-internet-optimal-air?utm_term=combination1https://o2.adsl.cz/produkty/o2-internet-optimal-air?utm_term=combination1

Dostaneš modem/router který "pojede" přes jejich mobilní LTE síť v podstatě kdekoli kde není "kábl".
Má to sice svoje "mouchy" (FUP 30GB, agregace atd.), ale stále to bude mnohokrát lepší než současný stav.  ;)

Tohle řešení není, 30 GB limit je hrozně málo. Spíš přemýšlím o Vodafonu (449 Kč za 30/5 Mbps, neomezená data, akorát chtějí ještě stovku měsíčně za modem a ten modem je Huawei, což se mi moc nelíbí). Nebo Nordic, ale tam jsem ještě nezjistila konkrétní parametry, jen že tu mají pokrytí. Ale je nutné, aby to bylo bez datového limitu.

West, shox: je to starší tarif, teď už ho nenabízejí. Ale přechod na novější znamená další 24 měsíční úvazek a vzhledem k tomu, jak technik vyhrožoval soudy a sankcemi za předčasné ukončení smlouvy (i když to od letoška je ze zákona možné bez sankcí), tak prostě nechceme další úvazek na dobu určitou. Sice by neměli šanci vyhrát, ale kdo má chuť se s nimi dohadovat a soudit...

Na nic, pokud jsi v místě, kde nemá O2 ani kabel ani LTE - kvůli tomu jsem cca před rokem přecházel k Vodáči. Na druhou stranu myslím, že to podobně mají všichni operátoři. Akorát cena je počítám dražší, než u vidláckýho providera. I když, někteří se nestydí přitlačit a Abby se svými nároky jistě peníze neřeší - to by tady psala úplně jinak a o jiných věcech :D

O2 tady LTE má a celkem to jede, i když tu má pokrytí nejslabší. Spíš ale asi na jaře pořešíme Vodafone, doma máme UPC, tak by se to možná dalo nějak zohlednit na ceně. A od O2 chceme přejít celá rodina a právě k Vodafonu, akorát protože jsme si vzali bonus na telefon, tak na to se Bohužel předčasné ukončení smlouvy bez sankcí nevztahuje.

Jinak peníze řeším, asi jako každý člověk :) Ale nemám problém zaplatit rozumnou vyšší cenu než u retardovaného vesnického poskytovatele, jen mám nějaké požadavky. Prostě dokážu finančně ocenit kvalitu (proto mám celý život Apple, podle mnohých předražené, podle mě odpovídající). Ovšem tohle co tu nabízejí by bylo drahé i za 50 Kč... Snad to rozumně vyřeší 5G a snad nebude trvat deset let než tu bude zavedené. A třeba i to, co je v plánu na příští rok ohledně uváděných parametrů linky, nějak pohne ledy. Fakt mě nenapadlo, že to na vesnici bude s internetem tak tragické.

shox

  • Host
Re:Jak obejít omezení providera?
« Odpověď #17 kdy: 06 Listopadu 2020, 14:28:15 »
Silná slova 'vidlácký nebo retardovaný vesnický poskytovatel', lituji, že jsem do tohoto vlákna přispíval  >:(

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Jak obejít omezení providera?
« Odpověď #18 kdy: 06 Listopadu 2020, 15:40:10 »
Vidlacky znamena vesnicky  :)
Nevim, co te vede k obhajobe - me se jejich podminky vs uroven poskytovanych sluzeb take zdaji celkem nefer vuci zakaznikum a jejich marketingova politika nejspis i nefer vuci nim samotnym - mozna by vhodnou upravou vydelali vice a klient by byl vic spoky. Tedy celkem by se dalo spekulovat i o tom vyrazu retardovany v jeho nativnim vyznamu omezeny ci zabrzdeny.
Na druhou stranu nejsem obeznamen s podminkami jejich pusobeni, tak to nechci soudit prilis prisne.

Ano pokud mas sluzbu u UPC, tak druhou od Vodace dostanes se slevou. Ja mam takto za slusny peniz 100MB kabl a 2+2GB neomezene volani a sms.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Jak obejít omezení providera?
« Odpověď #19 kdy: 06 Listopadu 2020, 16:39:32 »
Retardovaný skutečně myslím ve smyslu omezený, jak píše Ventero, nevidím v tom nic urážlivého, naopak jsem to napsala velice korektně, protože při používání jejich internetu mě napadají mnohem peprnější výrazy, zvláště tehdy, když se mi začne sekat i Apple Music (používají 256 kbps M4A/AAC, na iPhonu mám nastavenou poloviční kvalitu kvůli datovému limitu na LTE, v zásadě je to srovnatelné datovým tokem se Spotify/Google Music). A co se týče slova "vidlácký", to znamená vesnický a vzhledem k tomu, že to používá hodně vesničanů, tak nevidím důvod, proč to nepoužít, opět to není nic urážlivého.

Spíš mi přijde, že shox u nějakého takového providera pracuje a dělají stejné svinstvo jako Galance, takže je to trefa do živého...

Tak to zní skvěle Ventero, díky. My na jaře až skončí ten závazek kvůli HW přejdeme celá rodina k Vdf, teď máme O2 Family a je to taky dost děs, hlavně ta jejich placená infolinka a ceny teda žádný zázrak na to, že to je "firemní". A tím, že jsme v rodině čtyři, tak půjdeme do toho neomezeného včetně dat za 599 Kč/kus, což je celkem fajn cena (na české poměry) a hlavně se to dá bez omezení použít jako hotspot pro notebook a nebude nutné používat drahý vesnický internet, který nedosahuje ani desetinu toho, co deklarují.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Jak obejít omezení providera?
« Odpověď #20 kdy: 06 Listopadu 2020, 22:46:36 »
Tak uplne idealizovat se to taky neda. Plosne se mi zda pokryti Vodaku horsi - to jde znat zvlaste v pohybu a v modernich vagonech tuplem. Na druhou stranu jejich lokalni dokryvace se mi zda mivajii v prdelich vhodnejsi umisteni, tim lepsi zaber a efektivitu. Ale urcite budou mista, kde bude Vodac treba horsi.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Jak obejít omezení providera?
« Odpověď #21 kdy: 06 Listopadu 2020, 23:12:44 »
O tom nepochybuju. Ale vlakem nejezdím, v metru mají signál všichni stejný a tam kde trávím nejvíc času je Vodafone spolu s T-Mobilem lepší než O2 (doma máme O2 vysílač na baráku a to vůbec je radost, pod svícnem opravdu bývá tma).

shox

  • Host
Re:Jak obejít omezení providera?
« Odpověď #22 kdy: 09 Listopadu 2020, 11:10:50 »
Pro vševědy pracuji v kritické infrastruktuře a hromada ubohých vysvětlení jen dosvědčuje, jak jste najednou potřebovali vysvětlit své přízemní tvrzení. Odcházím odsud.

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Jak obejít omezení providera?
« Odpověď #23 kdy: 09 Listopadu 2020, 11:29:07 »
Shox: sbohem, stejně jsi neporadil.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Jak obejít omezení providera?
« Odpověď #24 kdy: 09 Listopadu 2020, 22:28:13 »
To me mrzi, ale asi nemas bud co na vysvetlenou (argumenty), ze se mylime a v cem nebo dostatek nadhledu na otevrenou diskuzi s rozdilnymi pohledy a nazory ..
.. nebo oboji ..
Za vse ostatni dekujeme.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.