Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Mini PC HP 260  (Přečteno 1701 krát)

Jindra52

  • Host
Mini PC HP 260
« kdy: 16 Listopadu 2020, 23:08:36 »
Ahoj,

řadu let používám Kubuntu na starém notebooku MSI - jako stolním (podstolním) PC.
Nicméně už je to tak staré železo, že ač nerad tak musím pořídit "nové"

Původně jsem chtěl koupit notebook s poškozeným LCD HP nebo Dell ale je to úplná utopie.
Nakonec jsem našel mini PC od HP 260 G2 nebo G3.

https://www.czc.cz/hp-260-g3-dm-cerna_6/249756/produkt?gclid=EAIaIQobChMI_cqq5IKI7QIV0BkGAB2qKQxJEAQYCSABEgJPqfD_BwE

Rád bych na něm zprovoznil poslední Kubuntu LTS (teď mám 14.04 - graficky velmi povedené)
Potřebuji abych mohl využít dva monitory VGA a HDMI. Potřebuji 64bit architekturu kvůli např DS.

Klidně bych koupil repas, nebo jsem koukal, že se dají sehnat v bazoši za 3500.
Otázka zní je to HW kompatibilní s Linuxem / Kubuntu ?
Moje MSi bylo v tomto ohledu ideální, ale na jiných strojích jsem měl problémy.
Taky jsem za ty léta nabyl dojmu, že všechny distribuce co jsem zkoušel i třeba Lubuntu  měly HW nároky
větší než Widle které naštěstí vidím jen v práci. Hlavně grafické procesy se "cpou" do procesoru a RAM vyžiji tak 1/4

Bude mi to na Výše zmíněné sestavě fungovat tak abych si netrhal vlasy ?
Spíše kancelářské využití : internet, video, DS(CAD), Eagle, Virtual box, IDE QT a pod.

Děkuji všem
Jindra

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Mini PC HP 260
« Odpověď #1 kdy: 16 Listopadu 2020, 23:28:32 »
Nainstalovat to půjde, fungovat to bude. Pro běžnou kancelářskou činnost to rozhodně vyšší nároky než win. mít nebude (spíše daleko menší).
Ale s funkčností HW akcelerace přehrávání/renderu videa nepočítej ani u h264 natož u h265, vp9, hevc či dokonce av1.
Celé to "potáhne" výhradně (nepříliš výkonný) procesor a výsledek tomu bude odpovídat. A pochopitelně, čím vyšší rozlišení/bitrate, tím to bude horší.
Na virtuálku rovnou zapomeň.
Kup si radši nějaký kloudný repas https://www.technimax.cz/kancelarske-notebooky
Ano, je to daleko lepší volba než nová plastová "plečka" za 10k... :)
« Poslední změna: 16 Listopadu 2020, 23:33:09 od juwa2 »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.