Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: loading initial ramdisk...  (Přečteno 9511 krát)

dredata_zizalka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 641
Re:loading initial ramdisk...
« Odpověď #75 kdy: 11 Prosince 2020, 12:34:44 »
Citace
Umisteni toho zavadece na spravne misto jsem myslel pri instalaci
pro eliminaci chyb volím automatickou instalaci s kompletním smazáním disku  8)

dredata_zizalka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 641
Re:loading initial ramdisk...
« Odpověď #76 kdy: 11 Prosince 2020, 13:46:43 »
tak povedlo se mi spustit ten Hiren's boot, a zapnula jsem nějaký ultra dlouhý error test :-D HDD v HDTune a už se mi to tu pomalu zelená
Tam je tolik prográmků, snad tam najdu to co mám :-D

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3543
Re:loading initial ramdisk...
« Odpověď #77 kdy: 11 Prosince 2020, 15:03:04 »
Tam je tolik programku, je to jedenapulgigova nestvura a chybi tam zatezove testy :-(
Tak at se to vse zazelena - tim vyloucime HDD
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

dredata_zizalka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 641
Re:loading initial ramdisk...
« Odpověď #78 kdy: 11 Prosince 2020, 15:55:45 »
HDD byl zelený :)

takže hádám, že k ničemu dalšímu mi to není? :-D tak já zkusím ještě přes ten win počítač udělat to ubcd :-) všimla jsme si sice rufusu v tom usb, ale že by se mi to chtělo zase zapínat ...

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1748
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:loading initial ramdisk...
« Odpověď #79 kdy: 11 Prosince 2020, 15:56:18 »
Hlavně bych při běhu toho testu zkusil notebook mechanicky namáhat (v různých místech, různým směrem, s různou intenzitou a frekvencí poklepávat, celý stroj otáčet, opatrně kroutit celým tělem se základní deskou atd.).

Pozor - platí to pouze v případě, že tam není HDD, ale SSD!

Mohou se tak vyprovokovat případné nespolehlivé spoje apod.

dredata_zizalka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 641
Re:loading initial ramdisk...
« Odpověď #80 kdy: 11 Prosince 2020, 16:10:27 »
já mám za to, že ten noťas má hybrid... má 500GB a to by bylo v SSD buď drahé nebo tehdy nedostupné.

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1748
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:loading initial ramdisk...
« Odpověď #81 kdy: 11 Prosince 2020, 16:30:04 »
já mám za to, že ten noťas má hybrid... má 500GB a to by bylo v SSD buď drahé nebo tehdy nedostupné.

No tak s tím samozřejmě nelze dělat poklepy ani prudké pohyby. Jedině to kroucení (bez výrazného pohybu). Nebo HDD vyndat a spouštět test pouze live z USB, ale pak samozřejmě nebude zahrnovat příp. závadu HDD, jeho řadiče atd.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3543
Re:loading initial ramdisk...
« Odpověď #82 kdy: 11 Prosince 2020, 16:57:07 »
RAM test z vyberu instalacky, hdd test v hdtune a ted zkusit v tom WinPE od hbcd spustit OCCT - stahni ze stranek vyvojare popr. ten Prime95. Kdyby to neslo, tak z live linuxu ty nastroje na ktere jsem instaloval. Intuice mi vsak rika, za to bude HW cajk. Problem by mohl byt v tom hybridnim disku - zvlaste pokud si nekonfigurujes instalaci rucne ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

dredata_zizalka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 641
Re:loading initial ramdisk...
« Odpověď #83 kdy: 14 Prosince 2020, 14:14:00 »
K mému překvapení mám spuštěné occt a k většímu jsem pustila memory test .. po 3 vteřinách mi to napsalo Crash, ...3x za sebou, jenže to samé mi dělá i Linpack test a occt test hlásí okýnkový error že program se snaží spustit nějakou illegální 'instrukci', power test sice běžel i přes okýnko s upozorněním, že paměť nemůže být přečtena.... nemůže to být tím, že to běží takhle virtuálně?

Prime95 se spustil a Torture test teda chudák notebook :-) bylo dobře slyšet, že je pod zátěží. Až mě jímala hrůza, když se to stupňovalo a pak ještě víc a víc.  Po 12 minutách jsem to stopla a na všch 4 workers bylo ovšechno ok, 0 errors.

Mám to teď ještě stále otevřené... měla  bych tam naklikat něco specifického?


juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:loading initial ramdisk...
« Odpověď #84 kdy: 14 Prosince 2020, 15:27:01 »
K mému překvapení mám spuštěné occt a k většímu jsem pustila memory test .. po 3 vteřinách mi to napsalo Crash, ...3x za sebou, jenže to samé mi dělá i Linpack test a occt test hlásí okýnkový error že program se snaží spustit nějakou illegální 'instrukci', power test sice běžel i přes okýnko s upozorněním, že paměť nemůže být přečtena.... nemůže to být tím, že to běží takhle virtuálně?

Prime95 se spustil a Torture test teda chudák notebook :-) bylo dobře slyšet, že je pod zátěží. Až mě jímala hrůza, když se to stupňovalo a pak ještě víc a víc.  Po 12 minutách jsem to stopla a na všch 4 workers bylo ovšechno ok, 0 errors.

Mám to teď ještě stále otevřené... měla  bych tam naklikat něco specifického?

Testy HW se spouštějí zásadně z boot media (bootfleška) = konečně se to nauč!
A spouštět to ve virtuálce skutečně cenu nemá žádnou.... :-[

dredata_zizalka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 641
Re:loading initial ramdisk...
« Odpověď #85 kdy: 14 Prosince 2020, 16:31:44 »
to jsme si nerozuměli...
já to spouštěla z flashky ( v tom WinPE), ale tak je to flashka, nic se neinstaluje... takže to celé je takové 'virtuální'. Zvolím odkud se bude bootovat, zvolím tu flash. To se načte (z toho co chápu, tak asi kamsi do ram?)

Je to iso vypálené na flashku - nevím jestli používáme stejnou terminologii ;-)
Linux instaluji z flashdisků už pár let ;-) tak si troufám říct, že už jsem se to konečně naučila před pár lety. ;-)

Citace
spouštět to ve virtuálce
netuším co myslíš tou 'virtuálkou'  :o
« Poslední změna: 14 Prosince 2020, 17:20:20 od dredata_zizalka »

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3543
Re:loading initial ramdisk...
« Odpověď #86 kdy: 14 Prosince 2020, 20:41:59 »
Opravdu jste si nerozumeli.
Ne vsechny aplikace jdou v omezenem prostredi PE spustit. Kazdopadne Prime je vypovidajici dost. Nevim ale jestli tam je test na grafiku - tou by to teoreticky mohlo byt taky. Mam vsak porad pocit,, ze pujde o nejakou zakryptovanou hovadinu.
Virtualni to neni - je to system s primym pristupem, ale jak jsem psal - nejsou v techto systemech vsechny knihovny. Jeste by se stalo za to podivat, jeytli ten OCCT neni v portable verzi - to je vetsi sance spustit - to miva knihovny u sebe.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:loading initial ramdisk...
« Odpověď #87 kdy: 14 Prosince 2020, 20:50:38 »
OCCT je pouze portable verze a na Hiren`s Boot CD mi jde spustit bez problémů, nahrála jsem ho na flashdisk, kde mám i ISO HBCD (spouštím přes Ventoy).

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3543
Re:loading initial ramdisk...
« Odpověď #88 kdy: 14 Prosince 2020, 22:33:51 »
To spoustela prave v HBCD - tedy spustit by to melo jit.
Pak to mozna ukazuje na tu RAM - chtelo by to ten memtest 86+
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

dredata_zizalka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 641
Re:loading initial ramdisk...
« Odpověď #89 kdy: 15 Prosince 2020, 17:06:15 »
OCCT jsem spustila, ale hned ty testy (všechny) psaly Crashed, přišlo mi to jako kdyby ani nezačaly.

Citace
chtelo by to ten memtest 86+
Zkusím provést ;-)

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:loading initial ramdisk...
« Odpověď #90 kdy: 15 Prosince 2020, 17:07:44 »
Mě jak na notebooku tak na desktopu testy proběhly bez problémů, takže evidentně tam máš nějaký problém. Nepřehřívá se ti třeba?

dredata_zizalka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 641
Re:loading initial ramdisk...
« Odpověď #91 kdy: 15 Prosince 2020, 17:25:44 »
notebook  se nepřehřívá je vždy příjemně v klídku (nedělám na něm žádné náročné operace)


Nicméně OCCT tentokrát běží ;-) dala jsem memory test na 10 min ...
« Poslední změna: 15 Prosince 2020, 17:51:20 od dredata_zizalka »

dredata_zizalka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 641
Re:loading initial ramdisk...
« Odpověď #92 kdy: 15 Prosince 2020, 17:38:39 »
OCCT 10 min Memory testu - OK - no errors detected
Když zapnu OCCT test, tak mi program spadne pro The exception illegal instruction a už se mi nechce spustit ani Linpack test (ne že bych věděla co to je..) :-D

dredata_zizalka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 641
Re:loading initial ramdisk...
« Odpověď #93 kdy: 15 Prosince 2020, 17:50:29 »
jakýsi quickmemorytestok  taky nezaznamenal problém

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3543
Re:loading initial ramdisk...
« Odpověď #94 kdy: 15 Prosince 2020, 18:43:07 »
10 minut memorytest neni zadny test. Opravdu bude nejlepsi nabootovat do grubu live linuxu a tam spustit memtest 86+ a nechat ho alespon 2 lepe vsak 4 pruchody - a to pocitej na hodiny - to je potom prukazny test.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

dredata_zizalka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 641
Re:loading initial ramdisk...
« Odpověď #95 kdy: 15 Prosince 2020, 18:53:40 »
ouký douký tedy
nějaká doporučení distribuce pro ten test? :-) budu stejně asi dělat novou flashku :-D
jinak ten test od HP se tedy nepočítá jo? ten jsem spustila 4x za sebou ;-)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3543
Re:loading initial ramdisk...
« Odpověď #96 kdy: 15 Prosince 2020, 19:01:35 »
Distro je jedno - do nej ani nejdes - to je utilitka, ktera pracuje na urovni bios a jen ji vyberes z uvodniho menu grubu instalacniho disku. Ma to v sobe kdeco ..
memtest 86+ je asi nejprukaznejsi po nekolika hodinach ...
Na jeden pruchod pocitej treba i 40 minut ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:loading initial ramdisk...
« Odpověď #97 kdy: 15 Prosince 2020, 19:08:18 »
OCCT že padá je divné, neměl by padat. Zkus tam nastavit test OCCT 1 hodinu, bez AVX a počet vláken tolik, kolik máš fyzických i logických jader (tedy třeba čtyřjádro s HT znamená 8 vláken) a množství paměti dej small a sleduj i teplotu, napětí a tak. Pokud je všechno v pořádku, tak to dojede až do konce a řekne ti to, že to dojelo. Pokud tam je problém, tak test nedojede.

A ten memtest jako doporučuje Ventero nech nejlépe běžet přes noc, alespoň 12 hodin. Já jsem měla jednou problém, že mi jednou za čas natvrdo se restartoval Mac s hláškou kernel panic, někdy po dvou měsících, někdy dvakrát za týden, ale naprosto náhodně a vestavěná diagnostika nic neodhalila, všechno bylo v pořádku. A teprve po 14 hodinách testu pamětí se najednou objevila chyba a na základě screenshotu mi paměť vyměnili. A to jsem ho měla dvakrát v servisu a v obou případech se prý závada neprojevila.

dredata_zizalka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 641
Re:loading initial ramdisk...
« Odpověď #98 kdy: 15 Prosince 2020, 19:08:50 »
No já mám dojem, že ta fedora to neměla a nebo to nešlo spustit - asi jak to šlo z toho multibootu nebo nevím .. nevadí, vyzkouším. Díky za odhad, budu s tím tak počítat ;-)

dredata_zizalka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 641
Re:loading initial ramdisk...
« Odpověď #99 kdy: 15 Prosince 2020, 19:10:53 »
Citace
A teprve po 14 hodinách testu pamětí se najednou objevila chyba
dovolím si nejapný vtípek :-) po 14 hodinách testování bych vypsala chybu i já  8)  ale jasan, chápu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.