Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Koupím starší ntb  (Přečteno 5592 krát)

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Koupím starší ntb
« kdy: 22 Listopadu 2020, 10:45:15 »
Ahoj ve spolek.

Přemýšlím o koupi notebooku, (jako servisní, né manažerský) buď  Dell řady E64xx nebo Thinkpad řady T.

Nabídne někdo, komu už nestačí?

Díky za nabídky. ;)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Koupím starší ntb
« Odpověď #1 kdy: 22 Listopadu 2020, 11:18:03 »
A že jsi si zrovna vybral manažerské řady :)
Dell už jsem dlouho neměl v ruce, ale myslím, že by se dal vyštrachat srovnatelný HP EliteBook 745 G2 s AMD - Má ho brácha a s Xubu 18.04 skvělá kompatibilita. Jediné, co jsem netestoval je čtečka otisků prstů.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Koupím starší ntb
« Odpověď #2 kdy: 22 Listopadu 2020, 12:22:31 »
Nejsem znalec ntb Dell ani Lenovo, ale vycházel jsem z této stránky. Odolné tělo není pro manažééééry, ale pro techniky. :)

https://www.technimax.cz/blog/zajimavosti/jak-se-vyznat-ve-znaceni-notebooku-dell-latitude

To HP vypadá hezky i parametrově, ale to je nad můj rozpočet pro takový ntb. C2duo seženu +- za 1500 Kč. Což na Linux s SSD stačí suprově. Používám horší HW na ntb. :)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Koupím starší ntb
« Odpověď #3 kdy: 22 Listopadu 2020, 14:00:56 »
Vycházel jsem z Dell E64xx - který se pohyboval podobně i cenově, jako tyto HP.
Ještě jsem se doptával a event. by mohl být ProBook 6560 s I3 2. generace s kosmetickými vadami bez disku odhadem v rozmezí 3000,- - 3500,- Ten je takový masivní a robustní ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re:Koupím starší ntb
« Odpověď #4 kdy: 22 Listopadu 2020, 22:31:14 »
Mrkni na www.happywin.cz
Zvažuji teď taky další repas (s nízkým rozpočtem).
Teď v době online výuky a  home office je to dost vybraný a nebo za podstatně větší cenu než před tím.
Třeba na tebou zmiňovaném www.technimax.cz bylo vždy dostatek levných a pěkných kousků.
Teď to je bída.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Koupím starší ntb
« Odpověď #5 kdy: 23 Listopadu 2020, 13:42:50 »
Díky Lubane.
Plně s tebou souhlasím, že je vyprodáno. Počkám na dobu povánoční, to by se mohli lidé zbavovat strojů, které nahradí novými. :)

Milhouse.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re:Koupím starší ntb
« Odpověď #6 kdy: 23 Listopadu 2020, 14:42:47 »
Já se dívam po ntb z firemního prostředí.
Celkem bych se bál kupovat "plasťák" od nějaké fyzické osoby (pokud by to nebyl známý).
Mrkni se po levnějším kousku, třeba s klasickým HDD, to nemuselo vyjít tak draho.
Thikpady jsou držáci  :).
SSD dnes navíc nestojí moc (a navýšit RAM je taky za přijatelný peníz). I když tím porušíš záruku, bál bych se toho míň, jak z bazarového fóra apod.
 

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Koupím starší ntb
« Odpověď #7 kdy: 23 Listopadu 2020, 16:26:16 »
Koukal jsem na ty stránky a že by to bylo nějak moc levnější, než známí hráči na poli repasů mi nepřišlo. Nebylo tedy v mých silách porovnat model od modelu, ale takhle po očku nic mnoho. Pravda je zase, že ti velcí hráči ty starší modely už prakticky nemívají a začíná to tam na jiných sazbách ... Ale teď je nedostattek všude ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re:Koupím starší ntb
« Odpověď #8 kdy: 24 Listopadu 2020, 10:19:32 »
Hodně záleží, jaký si člověk dá cenový strop (já se dívám na kousky kolem 7.000,- -aby to taky vydrželo).
Bohužel poptávka teď (a ještě si dlouho bude) převyšovat nabídku.
Pár na tipů na spolehlivé obchody s repasy je tady na fóru.
Máte-li nějaký aktuální tip, podělte se  ;).

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Koupím starší ntb
« Odpověď #9 kdy: 24 Listopadu 2020, 13:16:01 »
Osobně pro sebe a známé beru PC rovnou od překupníka - cenově je to většinou tak o pětinu méně, než repasshopy, protože není třeba platit molocha navíc.
Ale letos je to fakt bída.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Koupím starší ntb
« Odpověď #10 kdy: 24 Listopadu 2020, 14:26:40 »
Já jsem zjistila, že se celkem vyplatí sledovat bazoš, sbazar a tak. Já jsem si takhle koupila skvělý ThinkPad x220 včetně docku s SSD za velice pěkné peníze a před cca třemi týdny jsem koupila kamarádce pro dceru kvůli distanční výuce ThinkPad (už nevím co přesně je to za model, ale jde o i5 Kaby Lake, 8 GB DDR4, 250 GB SSD, fullHD display a LTE modem, baterka vydrží přes 6 hodin na wifi, líbil by se mi taky a nemít svůj x220 tak bych si ho asi vzala pro sebe) za 6.500 czk. Byla jsem druhá v pořadí, ale týpek přede mnou se omluvil, že bude moct až za několik hodin a já jsem mohla hned :)

clovicek11

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 120
  • "Běžný uživatel" :)
Re:Koupím starší ntb
« Odpověď #11 kdy: 24 Listopadu 2020, 19:09:05 »
Ahoj, osobně mám slabost pro ThinkPady i když nevím proč, jelikož mrtvých bez zjevného důvodu jsem jich už viděl plno :)
Šel bych do ThinkPad x220.

Zrovna jsem dával na bazos.cz jeden Asus N56VJ za cenu dílů, ale to nebude to co hledáš. Je to 15" a bohužel zvuk jde jen přes bluetooth a HDMI. Je to sice plasťák, ale kterej v dnešní době není. Na servisní práci by asi šel, ale na telco ne :)
https://pc.bazos.cz/inzerat/128430432/asus-n56vj-s-nvidia-geforce-gt635.php
HTPC:     RPi3 + KODI
Desktop: Lenovo IdeaCentre K330 i7 + Linux Mint 19 + Win10

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Koupím starší ntb
« Odpověď #12 kdy: 26 Listopadu 2020, 16:09:20 »
clovicek11:

No škoda toho zvuku, no. Kolik za něj? V Trutnově jsem často, mám tam krámek. Teda teď zavřený. :/

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

clovicek11

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 120
  • "Běžný uživatel" :)
Re:Koupím starší ntb
« Odpověď #13 kdy: 26 Listopadu 2020, 19:02:09 »
Teď zrovna si s někým píšu že by ho zítra vzal za 1800.
Jaký máš krámek? Možná k Tobě chodim :)
HTPC:     RPi3 + KODI
Desktop: Lenovo IdeaCentre K330 i7 + Linux Mint 19 + Win10

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.