Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: MS teams - používá to někdo?  (Přečteno 2273 krát)

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1748
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
MS teams - používá to někdo?
« kdy: 09 Prosince 2020, 21:28:29 »
Potřeboval bych zase po dlouhé době poradit, bohužel s M$ bazmekem zvaným Teams, ale nevybral jsem si to dobrovolně, ani se to nenalézá přímo u mě, takže tím se předem omlouvám za případný komunikační šum...

O co jde: pokud v mailovém klientovi ve Widlows kliknu na doručený odkaz na schůzku, tak se mi otevře www browser a v dalším okně se objeví dotaz, zda chci browseru povolit otevřít ten odkaz přímo v Teams. Je to docela pochopitelné, protože mrtwošrot Bůh ví proč nezvolil separátní protokol (formát odkazu), ale je to běžný URL ve tvaru https://teams.microsoft.com/l/meetup-join....atdblebleble

Když totéž udělám v Ubuntu, pouze se otevře www browser a v něm je dotaz, zda chci instalovat Teams (přestože ten už je nainstalovaný). V samotné aplikaci Teams přitom netuším, kam link na schůzku vložit (přes schránku) - tedy pokud to vůbec jde...

Evidentně v Ubuntu chybí nějaká vazba přes MIME či něco podobného.

K problému jsem zatím našel tyto dva prameny:

https://github.com/IsmaelMartinez/teams-for-linux/issues/47

https://docs.microsoft.com/en-us/answers/questions/5713/how-to-join-teams-meetings-from-linux-client.html

Doposud jsem nic z tam navrhovaných postupů nezkoušel (jak píšu výše, tak nejde o moje zařízení a tak k tomu teprve dojde), nicméně uvítám už teď konkrétní zkušenosti někoho odtud.

Díky.


juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:MS teams - používá to někdo?
« Odpověď #1 kdy: 09 Prosince 2020, 22:18:36 »
Odpovím nejprve obecně - nastavit asociace (co se má v čem otevírat) v Ubuntu není přeci žádný velký problém...
Nicméně v tomto případě je "na tahu" nastavení v mailovém klientu. (= nastavit "otevírací aplikaci/skript") který musí být umístěný kdekoli v PATH a ve kterém může být už příkaz jakýkoli....
Samozřejmě vytvoření nového MIMETYPE rovněž nic nebrání...
Věřím, že s touto informací si již poradíš... :)
« Poslední změna: 09 Prosince 2020, 22:53:00 od juwa2 »

Vincerind

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re:MS teams - používá to někdo?
« Odpověď #2 kdy: 11 Prosince 2020, 07:41:44 »
Já Teams používám a tohle mi funguje ok - po kliknutí na odkaz se mi zobrazí stránka Připojit se ke konverzaci a ta rovnou nabídne otevřít aplikaci Teams. Jako prohlížeč používám Chrome a jsem i v Chrome přihlášený k Teams (občas některé věci nefungují dobře v aplikaci, tak používám současně i Teams v prohlížeči). Ubuntu 20.04.
« Poslední změna: 11 Prosince 2020, 07:43:28 od Vincerind »

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1075
    • Lords Of Tech
Re:MS teams - používá to někdo?
« Odpověď #3 kdy: 11 Prosince 2020, 08:21:40 »
Priatelka (ucitelka na ZS), pouziva MS Teams denne na online vyucovanie. Zatial s nim nemala nejake problemy. Zaujimalo by ma, ci mas Teams nainstalovany cez snap alebo deb.
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1748
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:MS teams - používá to někdo?
« Odpověď #4 kdy: 11 Prosince 2020, 10:01:04 »
Priatelka (ucitelka na ZS), pouziva MS Teams denne na online vyucovanie. Zatial s nim nemala nejake problemy. Zaujimalo by ma, ci mas Teams nainstalovany cez snap alebo deb.

Samozřejmě *.deb, ale vše dále upřesním, až budu u toho PC (někdy příští týden). Mezitím jsem našel další prameny k problému, takže uvidíme...

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1748
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:MS teams - používá to někdo?
« Odpověď #5 kdy: 11 Prosince 2020, 10:03:41 »
Já Teams používám a tohle mi funguje ok - po kliknutí na odkaz se mi zobrazí stránka Připojit se ke konverzaci a ta rovnou nabídne otevřít aplikaci Teams. Jako prohlížeč používám Chrome a jsem i v Chrome přihlášený k Teams (občas některé věci nefungují dobře v aplikaci, tak používám současně i Teams v prohlížeči). Ubuntu 20.04.

Jo, to byl jeden z workaroundů v nalezených pramenech (používat www přístup místo aplikace) a právě tam dotyčný i psal, že webové rozhraní je funkčnější (ona ta aplikace je označená jako preview verze).

Zkusím, uvidíme, popíšu to sem...

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1748
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:MS teams - používá to někdo?
« Odpověď #6 kdy: 15 Prosince 2020, 21:01:27 »
Takže update po dnešní seanci u dotyčného PC:

ten bazmek M$ Teams je koncepčně skutečně udělaný tak, že do něj nelze přímo vložit odkaz na schůzku, ale musí se to dělat přes prohlížeč, jak píše Vincerind.

Vzhledem k formátu (jak píšu už v původním dotazu - je to běžný URL ve tvaru https://teams.microsoft.com/l/meetup-join....atdblebleble) je to do určité míry pochopitelné, ale problém je právě v tom, že M$ nemá odkaz v podobě skype:// , mailto:// apod. (proč?)... Čili se to nedá vyřešit pomocí nastavení asociací v systému, jak nesmyslně navrhuje juwa2 (leda snad duplicitně s prohlížečem a pak vybírat pomocí "Otevřít s" v kontextovém menu, ale tím se prakticky nic nezmění).

Otevírání přes prohlížeč ale nefunguje ve Firefoxu (verze 83), prohlížeč vůbec nehlásí prvotní požadavek na spuštění xdg-open...

Jak to vidím já: M$ Teams je úchylnej proprietární bazmek, který je v hierarchii globalizátorů a menších firem direktivně určován zaměstnaneckým ovcím, které to můžou buď akceptovat, nebo odejít - to je tak vše.

No a když se do tohoto hovnopádu nachomýtne někdo zvenčí (partner onoho globalizátora), je odsouzen prakticky k témuž. Jo a k tomu přistupuje ještě další "feature" ve stejném duchu: totiž pokud třeba chci ten bazmek testovat s protějškem, jehož správce systému omezil přístup lidem zvenku, pak mám smůlu...

Já věděl, proč si vybírám open source, jen mě v tom každá podobná zkušenost dál utvrzuje.

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:MS teams - používá to někdo?
« Odpověď #7 kdy: 15 Prosince 2020, 22:15:25 »
Co se mě týče, MS Teams funguje skvěle a funguje všude, dokonce i na více či méně podivných systémech :D Každopádně funguje na 100% spolehlivě. Z mého okolí ho používá několik rodičů a dětí pro školu, vysokoškolský profesor pro online výuku, nadnárodní společnost pro firemní komunikaci a všechno je bez problémů, většina používá Windows 10, o něco menší většina Mac, jeden člověk Linux a pak asi v poměru 60:40 je to Android a iOS a nikde není nejmenší problém. A že to není open source? A co jako? Důležité je, že to funguje a že Microsoft Bůhvíproč udělal i verzi pro Linux (opravdu nechápu proč, vzhledem k procentuelnímu zastoupení, ale asi vědí, proč to dělají) a funguje stejně bezproblémově jako všude jinde.

Dřevorubec

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
    • Stereofotograf
Re:MS teams - používá to někdo?
« Odpověď #8 kdy: 08 Března 2021, 16:26:52 »
Prosím vás, neexistuje nějaký způsob, jak přistupovat ke složkám a souborům na SharePoint nebo OneDrive uživatelsky podobně jako např. v Gnome Commanderu? Rozhraní internetového prohlížeče není moc praktické pro práci s většími objemy dat. Předem díky!
Základní vlastností počítače je, že nedělá to, co se od něj očekává.

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1075
    • Lords Of Tech
Re:MS teams - používá to někdo?
« Odpověď #9 kdy: 09 Března 2021, 06:22:20 »
Sharepoint neviem, ale OneDrive mozes napojit do Nautilu cez WebDav, alebo to moze pouzivat cez separatnu aplikaciu - https://itsfoss.com/use-onedrive-on-linux/
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

Dřevorubec

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
    • Stereofotograf
Re:MS teams - používá to někdo?
« Odpověď #10 kdy: 09 Března 2021, 21:20:06 »
Díky, prozkoumám to!
Základní vlastností počítače je, že nedělá to, co se od něj očekává.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.