Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Virtiuální plochy vs, reálné plochy  (Přečteno 3240 krát)

David29

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 67
Virtiuální plochy vs, reálné plochy
« kdy: 23 Prosince 2020, 21:12:15 »
Ahoj,
nevím jestli s tím sem, nebo do hardwaru...

Mám k ntb připojenou televizi.
Ale nevyhovuje mi uspořádání, které Kubuntu nabízí - nejlepší je, když jsou v režimu vedle sebe, a já myší můžu jezdit z jednoho monitoru na druhý

Ale: Nemám na obou displejích hlavní panel a pokud spustím třeba Chrome na jednom, otevře se mi klidně v druhým.

Nejlepší by bylo, kdyby každej byl solo, a dalo se mezi nimi i přepínat, jako mezi virtuálními plochami - vlastně, aby to bylo totožné jako virtuální plochy, ale nebylo to jen virtuální :D

Lze to nějak udělat, nabízí to nějak Kubuntu? Díky

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Virtiuální plochy vs, reálné plochy
« Odpověď #1 kdy: 23 Prosince 2020, 23:46:51 »
Nedávno jsme tu řešili, že koncepce ploch reálných a virtuálních je v Linuxu pěkně uhozená. Tak snad ti někdo poradí aspoň nějaký fígl, jak to trochu kompenzovat.
https://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,85298.0.html
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

singularis

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
Re:Virtiuální plochy vs, reálné plochy
« Odpověď #2 kdy: 26 Prosince 2020, 17:17:44 »
Pokud nemáš na obou displejích hlavní panel, tak si tam ten druhý panel přidej... Kliknout pravým tlačítkem na panel, zvolit "Přidat panel" / „Kubuntu výchozí panel“ a pak je ten nový panel potřeba přesunout na druhý monitor (pravé tlačítko, „Upravit panel“ a přetáhnout „Okraj obrazovky“) a budeš mít dva, víceméně rovnocenné panely, každý na jednom monitoru. (Nejnovější Xfce umí panel roztáhnout i přes víc monitorů; zda to umí KDE Plasma, nevím.)

Pokud bys mezi monitory chtěl opravdu přepínat, i to jde, byť trochu nešikovně. Každý displej totiž lze jednotlivě vypnout v nastavení a okna by se pak měla přesunout na ten zbývající. A to můžeš skombinovat s přepnutím virtuální plochy.

V Nastavení systému jdi do sekce:
Hardware / Obrazovka a monitor / Nastavení zobrazení
a vybírej monitory z menu Zařízení. U každého by měla být zaškrtávací pole "Povoleno" a "Primární". U toho, který chceš vypnout, musíš odškrtnout "Povoleno"; u toho druhého musíš zaškrtnout obě políčka (pokud ještě nejsou) a pak kliknout na tlačítko "Použít".

Mělo by to fungovat i u notebooku.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.