Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu + Nvidia (G92GLM) - vysoká teplota, větráky naplno  (Přečteno 1541 krát)

Plata

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Ubuntu + Nvidia (G92GLM) - vysoká teplota, větráky naplno
« kdy: 25 Prosince 2020, 19:51:42 »
Ahoj všem,

prosím o pomoc, mám problémy s kombinací ubuntu 20.04 a Nvidia G92GLM (Quadro FX 3800M). U předchozí verze 18.04 vše bylo v pohodě, ale u 20.04 se to chová divně a teplota je přes 90 stupňů a větráky jedou na maximum (u Debianu s gnome mi to také zlobí a teplota je přes 80). Ubuntu při instalaci rovnou nastavilo nesvobodný Nvidia ovladač a při pokusu nastavit X.Org mi to píše chybu (přikládám foto). Po instalaci jsem dal stahnout aktualizace a pak zčernala obrazovka, ale šlo přepnutí do textového terminálu. Po restartu naběhlo ubuntu s nvidií, ale hukot a teplota přes 90. Vím, že s Nvidií je obecně problém v linuxu. Prosím o radu či odkaz, co by mohlo pomoci. Rád bych ubuntu na jednom pc měl. Moc děkuji

Plata

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re:Ubuntu + Nvidia (G92GLM) - vysoká teplota, větráky naplno
« Odpověď #1 kdy: 25 Prosince 2020, 19:52:34 »
Dalsi foto

Plata

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re:Ubuntu + Nvidia (G92GLM) - vysoká teplota, větráky naplno
« Odpověď #2 kdy: 25 Prosince 2020, 19:53:08 »
Dalsi foto

pepestar1

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 142
Re:Ubuntu + Nvidia (G92GLM) - vysoká teplota, větráky naplno
« Odpověď #3 kdy: 25 Prosince 2020, 20:53:19 »
ja som to vyriešil iným Linux Distrom,lebo ma to už nebavilo.na nete som sa dočítal,tak ako uvádzaš ty,že s ovládačmi NVIDIA sú problémy.asi to bude tak,neviem.
nemám poňatia ako to presne je,ale keď som skúšal iné Linux Distrá tak mi to šlo.asi to je otázka času,kým to vyriešia alebo čo.prečítaj článok

https://linuxreviews.org/The_Closed-Source_NVIDIA_Linux_Driver_Is_Incompatible_With_Linux_5.9_And_Support_Won%27t_Come_Until_Mid-November

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1748
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
« Poslední změna: 25 Prosince 2020, 20:57:49 od JirkaZ »

zeleno

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 417
Re:Ubuntu + Nvidia (G92GLM) - vysoká teplota, větráky naplno
« Odpověď #5 kdy: 25 Prosince 2020, 21:02:37 »
Skús to ručne podľa bodu 1 a 2 v tomto odkaze https://linuxconfig.org/how-to-uninstall-the-nvidia-drivers-on-ubuntu-20-04-focal-fossa-linux potom restart. Aktualizácia zrejme upgradovala aj ovladače nVidia na novšiu verziu, kde už tvoja 8ročná karta nie je podporovaná.
nVidia ovladače nesmú byť novšie ako 340.108, v noveau by to malo fungovať.

Plata

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re:Ubuntu + Nvidia (G92GLM) - vysoká teplota, větráky naplno
« Odpověď #6 kdy: 25 Prosince 2020, 21:07:32 »
Upřímně všem moc děkuji za odpovědi. Zkusím najít co by pomohlo a dát to sem.

pepestar1

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 142
Re:Ubuntu + Nvidia (G92GLM) - vysoká teplota, větráky naplno
« Odpověď #7 kdy: 27 Prosince 2020, 20:46:36 »
mne NVIDIA-nouveau drivers šli.keď som pri inštalácii Ubuntu 20.04.1 nazaškrtol voľbu install third-party software for grafics,tak sa dokončila inštalácia Ubuntu.operačný systém šiel.pri zvolených nastaveniach NOUVEAU mi nešlo zapnúť nočné osvetlenie!!!a nefungovalo mi viac vecí.nešlo mi nastaviť viac funkcií a zlyhávali nastavenie.


https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=nvidia-nouveau-2019&num=1

Plata

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re:Ubuntu + Nvidia (G92GLM) - vysoká teplota, větráky naplno
« Odpověď #8 kdy: 01 Ledna 2021, 15:28:18 »
Řešení, které mi funguje:
Ihned po instalaci Ubuntu (před aktualizací systému) přepnu na svobodný ovladač grafické karty X.Org Noveau (dodatečné ovladače) a nesvobodný ovladač Nvidia nepoužívám vůbec.
Ubuntu při instalaci nastaví nesvobodný ovladač samo, což mi přijde nešťastné, zvlášťě když nefunguje u starších karet. Navíc mi po aktualizaci nechtělo dovolit změnit nastavené na X.Org.
Po přechodu z 18.04, kde nebyl problém, vyvstal po instalaci tenhle problém. Říkal jsem si, že to odstraní, ale to se ani po dlouhé době bohužel nestalo...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.