Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s USB adata uv150  (Přečteno 2492 krát)

xixao1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Problém s USB adata uv150
« kdy: 18 Ledna 2021, 14:44:13 »
Dobrý den, mám docela nový flashdisk, který není mechanicky poškozený. Minulý týden jsem ho zasunul do portu a po chvilce přestal být usb "čitelný".
 1) Když zasunu disk do win, objeví se, že mám zkontrolovat chyby, když to nechám proběhnout, stále disk vidím, ale jako úplně prázdný (ve Vlastnostech je disk vidět jako FAT 32, využité i volné místo = 0b). Nelze spustit ani volbu Pokusit se obnovit chybné sektory.
2) Když zasunu disk do linuxu a otevřu gparted, disk je vidět, tváří se jako v pořádku, ale když se pokusím o jakoukoli operaci (format, zachránit data, přepsat tabulku) odmítne to, že disk není přístupný.
Zkoušel jsem několik programů, ale nic, protože ten disk ty programy nevidí. (testdisk,chkdsk,recuva). Poslal bych to na reklamaci, ale mám na disku citlivé materiály, co když někdo v opravně disk načte?
Nevíte prosím co s tím?

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Problém s USB adata uv150
« Odpověď #1 kdy: 18 Ledna 2021, 15:36:51 »
Dobrý den, mám docela nový flashdisk, který není mechanicky poškozený. Minulý týden jsem ho zasunul do portu a po chvilce přestal být usb "čitelný".
 1) Když zasunu disk do win, objeví se, že mám zkontrolovat chyby, když to nechám proběhnout, stále disk vidím, ale jako úplně prázdný (ve Vlastnostech je disk vidět jako FAT 32, využité i volné místo = 0b). Nelze spustit ani volbu Pokusit se obnovit chybné sektory.
2) Když zasunu disk do linuxu a otevřu gparted, disk je vidět, tváří se jako v pořádku, ale když se pokusím o jakoukoli operaci (format, zachránit data, přepsat tabulku) odmítne to, že disk není přístupný.
Zkoušel jsem několik programů, ale nic, protože ten disk ty programy nevidí. (testdisk,chkdsk,recuva). Poslal bych to na reklamaci, ale mám na disku citlivé materiály, co když někdo v opravně disk načte?
Nevíte prosím co s tím?

Zkus https://hddguru.com/software/HDD-LLF-Low-Level-Format-Tool/

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Problém s USB adata uv150
« Odpověď #2 kdy: 18 Ledna 2021, 15:48:11 »
Obavam se, ze LLF nepomuze. Co se tyce citlivych dat, tak nemyslim, ze to nekdo bude nacitat jinak, nez uz bylo zkouseno. Tohle sekaj masiny jak cvicky a disk bude vyrazen a zlikvidovan. Pokud mas opravdu velky pocit rizika, tak ho rozdupej a spal. Holt se obetuje par stovek (nevim model ani velikost disku) a koupi se novy.

Podobne problemy vetsinou vznika, kdyz se disk vyjme, nebo jinak nasilne prerusi pokud probiha transfer dat. Bohuzel v Ubu i jinych linuxech se leta tahne chyba s predcasnou indikaci konce transferu. Je treba radeji jeyte chvili pockat, pak disk nejprve sw vysunout a pockat na hlaseni, ze lze bezpecne vyndat.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.