Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Konec LastPass  (Přečteno 6441 krát)

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Konec LastPass
« kdy: 25 Února 2021, 10:25:05 »
Tak nám skončil LastPass, jejich podmínky jsou dost nevyhovující, tak hledám náhradu, poradíte? Požadavky: app pro macOS, Windows, Linux a iOS, extenstion pro Safari a Brave/Chrome, automatická synchronizace mezi zařízeními, vyplňování formulářů a loginů bez nutnosti kopírování údajů a to i na iOS, buď zadarmo nebo za jednorázový poplatek, žádné předplatné. Možnost využít vlastní NAS na uložení databáze může být, ale není nutností, nejlepší by byla možnost synchronizace přes iCloud a synchronizace musí být automatická. Díky 😊

vawaver

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 381
Re:Konec LastPass
« Odpověď #1 kdy: 25 Února 2021, 14:58:48 »
Riešil som to minulý týždeň.
Išiel som na to cez docker light inštaláciu, pokiaľ to máš na domáce použitie.

Tak sa prípadne nechaj inšpirovať

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Konec LastPass
« Odpověď #2 kdy: 25 Února 2021, 20:12:16 »
Děkuji za video, Bitwarden vypadá hodně dobře a na rozdíl od KeePass nemá milion forků a funguje v něm import. Akorát se asi budu muset spolehnout na jejich servery, náš NAS docker neumí a nenašla jsem možnost přímo pro Synology (DS418).

vawaver

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 381

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Konec LastPass
« Odpověď #4 kdy: 25 Února 2021, 20:19:08 »
Děkuji, ale já prostě docker nemám, můj NAS ho nepodporuje, nejde ani doinstalovat...

vawaver

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 381
Re:Konec LastPass
« Odpověď #5 kdy: 25 Února 2021, 20:21:23 »
Načase si domov postaviť low cost virtualizačný server. 😂 😂

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Konec LastPass
« Odpověď #6 kdy: 25 Února 2021, 20:47:48 »
Možná by to bylo řešení 😂 Jenže je tu několik otázek.
1. jaký HW, aby to nebylo hlučné a nežralo to jako tank
2. jaký OS na to použít
3. co na tom provozovat, když mi vlastně reálně stačí to, co máme a to je NAS s Plex/em pro snadné sledování filmů a seriálů kdekoliv na světě a na čemkoliv, Time Machine a klasické sdílené disky. Vlastně Plex je to nejsložitější a nejnáročnější, co na tom běží. Zkoušela jsem DS Note místo One Note a DS Note totálně selhal (pomalá synchronizace a málo funkcí). Zkoušela jsem cal/card dav a sice to bylo lepší, ale na iCloud mám změnu v kontaktu nebo kalendáři okamžitě všude a přes Synology to trvalo klidně několik desítek minut. Web server nepotřebuju, na cloud mám 200 GB iCloud, iTunes server nepotřebuju, protože Apple Music, Photo Station nepotřebuju, protože iCloud a Photos.app a přístup k fotkám z Windows nebo Linuxu nepotřebuju, stačí Mac a iPhone/iPad/TV. Jediné na co bych uvítala vyšší výkon Synology je přehrávání 4k videa přes internet, což nejde, protože upload je žalostně pomalý (10 Mbps) a na překonvertování není dost výkonu. Ale do fullHD to běží skvěle.

vawaver

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 381
Re:Konec LastPass
« Odpověď #7 kdy: 25 Února 2021, 21:02:30 »
Myslím že už sme sa o tom bavili v nedávnej minulosti.
Ja mám doma za 500 eur postavený malý virtualizačný sever. Spotreba 33 W čo je cca 35 eur ročne za elektriku.
Beží mi na tom Proxmox a pod ním 2x Ubuntu server, 1x LXC a image s Home Assistant.
Zo služieb potom Nextcloud, a v dockeroch Adguard, Bitwarden, InfluxDB, Grafana, Nginx..
Proste aspoň pre mňa veci na domáce použitie.
Keby som nebol na optike, tak by som do toho nešiel.

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Konec LastPass
« Odpověď #8 kdy: 25 Února 2021, 23:19:11 »
Taky mám ten pocit a myslím že právě hlavně o tom Next Cloud.

Home Assistant je Apple Home Kit? Ten používáme, ale běží to přes TV, aby byl přístup z venku a bereme pouze věci, které nepotřebují bridge a jedou napřímo a je to pecka 😊

AdGuard používáme na všem, máme normálně filtry z internetu, Bitwarden jsem dala taky u poskytovatele a to ostatní neznám. Cca 500€ stálo to Synology, není to to nejlepší, co by mohlo být, zjišťuju, že jsme si měly připlatit za verzi Play kvůli HW kódování filmů v Plex, ale to co má dělat tak dělá dokonale a vlastně kombinujeme Synology + iCloud + Apple Music a splňuje to prakticky 99.9% požadavků. Akorát to neutáhne ty 4k filmy přes internet, holt se nedá nic dělat. Spotřeba Synology je cca to samé v maximální možné zátěži, jinak většinou je na 8 W a jsou tam 4 NAS disky, 3x Seagate IronWolf (2x 4 TB, 1x 2 TB) a 1x WD Red (který byla chyba kupovat, v porovnání se Seagatem je horší a to jde o nezmrzačený disk SMR...). A výhoda je i v SHR (Synology Hybrid Raid) a formátu btrfs, jednoduché a funkční Time Machine, což si nejsem jistá, jestli bych na home made dokázala rozběhnout.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.