Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Špatná rychlost při statické IP  (Přečteno 5052 krát)

vfko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Špatná rychlost při statické IP
« kdy: 13 Března 2021, 00:45:21 »
Zdravím,

používám Ubuntu 20.04. Rychlost internetu je  u mě doma 300/100. Při měření přes wifi nebo kabel z routeru (DHCP client), měřim správně. Ale pokud si nastavím statickou IP adresu (v nastavení/síť) a připojím se na kabel od antény, začnu měřit nesmyslnou rychlost 30 down / 600 up. V čem může být chyba? Přechod z Win na Linux proběhl před několika hodinama, takže teprve zkoumám jak se kde co nastavuje. Děkuji.

vfko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Špatná rychlost při statické IP
« Odpověď #1 kdy: 15 Března 2021, 22:03:27 »
Tak ani přechod na Ubuntu 20.10 nepomohl, změřeno ihned po nainstalování OS (jestli jsem třeba předtím nezadal příkaz, co jsem neměl), ale furt stejné, upload dobrý, download místo 300 okolo 20 MB (přes DHCP nebo wifi bez problému). Ještě přikládám foto nastavení síťovky, jestli tam něco nedělám špatně.

https://ibb.co/T87H9y5

Kvůli práci musím měřit dobře po kabelu a nerad bych, kvůli tomu, přešel zpět k Win.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Špatná rychlost při statické IP
« Odpověď #2 kdy: 15 Března 2021, 22:34:26 »
Tip pro tebe:
Nenastavuj statickou IP na počítači, nechej to na DHCP. A pokud statickou IP potřebuješ, zarezervuj si ji v nastavení (LAN) routeru podle MAC adaptéru počítače. Potom bude počítači pokaždé přidělena (DHCP) tato (stejná) IP.   ;)

vfko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Špatná rychlost při statické IP
« Odpověď #3 kdy: 15 Března 2021, 23:08:34 »
Při své práci potřebuji měřit rychlost na kabelu od antény, takže jedině přes static IP. Uživatelsky by mi to bylo jedno, to se jinak než přes router nikdy nepřipojím.

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:Špatná rychlost při statické IP
« Odpověď #4 kdy: 17 Března 2021, 20:14:07 »
A je ta statická IP shodná s tím, co přidělí DHCP?

Já jen, že traffic shapery pracují většinou právě s IP adresami tj. pokud je jiná statická, než ta dynamická, budou se aplikovat jiná pravidla ...
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.