Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zobrazování oken na jiném monitoru  (Přečteno 3183 krát)

chemik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Zobrazování oken na jiném monitoru
« kdy: 30 Dubna 2021, 07:08:34 »
Ahoj, možná je to triviální záležitost, ale některá okna se mi zobrazují na jiném monitoru (TV) a mě nebaví je pořád přesouvat zpátky . Dá se nějak jednoduše nastavit, aby se okna aplikací zobrazovala na defaultním monitoru?

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Zobrazování oken na jiném monitoru
« Odpověď #1 kdy: 30 Dubna 2021, 18:03:09 »
Pokud vím, toto je starý a opět léta neřešený nešvar min. *buntu dister, že si to hází okna kam chce a největší pruda je, když je přihlašovací okno na vypnutém monitoru. Je tady na to rozsáhlé vlákno. Ale třeba už někdo ví, jak to dát do latě ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1734
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Zobrazování oken na jiném monitoru
« Odpověď #2 kdy: 30 Dubna 2021, 22:17:27 »
Jak jsem tak koukal, tak podobné věci si užívají i u mrtwošrotu:

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/windows-always-opens-on-wrong-monitor/b2e420fa-2f39-4784-a0ed-64f159d42549 (a je spousta jiných příspěvků na podobné téma).

Z mého pohledu je to docela logické, ono chtít od jednoho OS na miliónu nejrůzněji se chovajících hw komponentů, aby zobrazoval něco na více monitorech, nemusí být triviální. Tím spíš, když vím, jak se dneska chovají tzv. vypnuté přístroje...

Jinak v Ubuntu je to např. https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/compiz/+bug/874146 atd.

Ještě že mám jen jeden monitor a ani to není 4k (i když ten už vlastně dneska bude taky "starej")...

V jednom příspěvku jsem letmo četl úvahu, že pokud je více monitorů pojato jako jedna plocha (rozdělená na jednotlivé monitory), tak se to správné otevírání vlastně (docela logicky) ani nedá zajistit... Není řešením používat více ploch (co plocha, to monitor)?

Taky jsem našel tohle: https://extensions.gnome.org/extension/921/multi-monitors-add-on/
« Poslední změna: 30 Dubna 2021, 23:03:50 od JirkaZ »

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Zobrazování oken na jiném monitoru
« Odpověď #3 kdy: 30 Dubna 2021, 23:36:08 »
Tvá úvaha jde dobrým směrem - na to tady právě bylo to vlákno, kde se polemizovalo o tom, že Linux šel v tomto směru tou méně logickou a tedy problematičtější cestou - že má nelogicky obrácený gard virtuální vs reálná plocha. U Win se to začalo projevovat až z desítkama tuším. V sedmách jsem s tím problém neměl. NIcméně, teď už to MS řeší - zatím tedy jen zkusmo v insidu ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

chemik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re:Zobrazování oken na jiném monitoru
« Odpověď #4 kdy: 05 Května 2021, 08:05:00 »
Dnes se mi poprvé otevřelo okno pro import CSV souboru na správném monitoru aniž bych ho tahal zpoza rohu. Napadlo mě, že včera jsem si soubor poslat na FTP úložiště, pak si ho stáhnul na místo, kde mám jen jeden monitor, po práci jsem soubor uložil opět na ftp a dnes se mi po stažení souboru okno otevřelo na správném monitoru. Může to spolu nějak souviset?

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1734
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Zobrazování oken na jiném monitoru
« Odpověď #5 kdy: 05 Května 2021, 10:26:37 »
Dnes se mi poprvé otevřelo okno pro import CSV souboru na správném monitoru aniž bych ho tahal zpoza rohu. Napadlo mě, že včera jsem si soubor poslat na FTP úložiště, pak si ho stáhnul na místo, kde mám jen jeden monitor, po práci jsem soubor uložil opět na ftp a dnes se mi po stažení souboru okno otevřelo na správném monitoru. Může to spolu nějak souviset?

Ne, to opravdu nemůže (na 99,999%).

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.