Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Mys, vicenasobne reakce v U16-mate na Raspberry Pi3 jen s 1GB RAM  (Přečteno 1430 krát)

miro_

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Posledni dobou se objevi 'nekde' pri jeho provozu problem s 'vicenasobnou' akci na kliknuti mysi
(napriklad v 'Onboard' pri kliknuti na pismeno se vybavi 2x, v prohlizeci se otevrou dve zalozky na zvoleny odkaz atd.)
V nastaveni mysi nelze tento stav nijak  ovlivnit.
System je uzivan pro alternativni pristup k webu pro televizor (misto dnes jiz spatne funkcniho jeho TV prohlizeci ).
Jeho rychlost spusteni i chodu je pro dany ucel vyhovujici jen problizec se obcas zasekne, na webech uzivajici velkou grafiku.
System se tvari jako 'Ubuntu 16.04.6 LTS, Release:   16.04, Codename:   xenial'.

U16 je na SSD spousten z SD karty. Puvodni instalace U16-mate byla delana pred rokem 2018.
Kontrola stavajici instalace pres 'synaptics' jiz nenabizi pro tuto instalaci zadnou novou aktualizaci.
Protoze jsem si nebyl jist zhorsenim rychlosti a jiz si nepamatuji problemy pri teto instalaci u16-mate
(vychozi instal. pres SD kartu..) tak nechci ztracet cas s instalaci U18-mate na tento starsi HW.

Poradi nekdo, kde hledat problem s mysi ?

Muze nekdo sdelit zkusenost-porovnani provozu U16-U18 na Raspberry Pi3 jen s 1GB RAM ?

singularis

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 176
Re:Mys, vicenasobne reakce v U16-mate na Raspberry Pi3 jen s 1GB RAM
« Odpověď #1 kdy: 24 Května 2021, 17:14:20 »
Měl/a jsem přesně stejný problém a ukázalo se, že je to hardwarový problém myši (zřejmě byla nějak zaprášená nebo prostě stará). Zkus použít jakoukoliv jinou myš, ideálně od jiného výrobce, nebo alespoň ne tak starou.

miro_

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Re:Mys, vicenasobne reakce v U16-mate na Raspberry Pi3 jen s 1GB RAM
« Odpověď #2 kdy: 25 Května 2021, 20:21:05 »
Problem je skutecne v mysi !
Ocekaval jsem spise poskozeny OS, v dusledku casteho uzivani restartu Raspberry vypinanim napajeni
pri havarijich chodu OS na nekterych webech. (Napajeni Raspberry mam spinano IrDA ovladanim
specielniho interface pro monitorovani elektroniky domu, ktery je umisten u TV a umoznuje uzivat
TV jako jeho terminal).
Po vypajeni a zmereni mikrospinace mysi jsem na nem nezjistil problem.
Po jeho zapajeni a skladani mysi jsem si vsimnul, ze prave tlacitko ma na casti, ktera ovlada mikrospinac,
nalepenu ctveratou podlozku asi 4x4mm a na levem tlacitku tato uprava neni.
(na mikrospinac tlacil vylisek tlacitka s hrbolkem asi 0.5mm pres celou siri ovladaci plosky)
Proto jsem na levem tlacitku radeji provedl take podobnou upravu.
Nyni vypada mys jiz OK.
Vlivem opotrebeni vystupku na plosce leveho tlacitka mohlo dochazet k divnemu spinani mikrospinace
ale je zde i moznost sudeneho spoje pajeni mikrospinace.
« Poslední změna: 27 Května 2021, 19:13:20 od miro_ »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.